Løperprofil
Rasmus Dalgaard
Kolding OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
13 løp
C-rankingen
15 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 9.28
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1794 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0597 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1408 |
| bomVekt | 58,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6953 |
| bomStorSigma | 0,7863 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0335 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3144 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2518,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2985,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.07
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 3.21
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2701 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2643 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0333 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0524 |
| bomVekt | 68,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9239 |
| bomStorSigma | 0,9324 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,036 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 4,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5509 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2299,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3086,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 8.43
- O-evne
- 2.46
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.05
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 23.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3835 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3904 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1124 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1663 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9789 |
| bomVekt | 33,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8293 |
| bomStorSigma | 0,9831 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0541 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 1,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0953 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2057,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2711,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.02 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 10.39 | 95 | – |
| Bom over ti minutter | 38 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 10.39 | 158 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Orange 5,0 | 36.26 | 3 /106 | 3.53 | 9.40 | 1.02 | 13.08 | 3.35 | |
| 22.07.2026 | MTBO, O-Ringen Göteborg, etapp 3 | Etappstart Lätt lång | 55.56 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Orange 5,0 | 1.06.35 | 29 /87 | 13.09 | 12.09 | 2.24 | 13.08 | 3.35 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Orange 5,0 | 1.10.24 | 27 /83 | 6.40 | 11.59 | 1.08 | 13.08 | 3.35 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H16 Kort | 35.02 | 6 /37 | 1.12 | 10.37 | 0.22 | 12.14 | 1.51 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H16 Kort | 34.05 | 13 /37 | 3.44 | 11.22 | 1.15 | 12.14 | 1.51 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H16 Kort | 33.21 | 14 /37 | 6.06 | 13.35 | 2.29 | 12.14 | 1.51 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H16 Kort | 54.55 | 14 /37 | 12.47 | 12.44 | 2.58 | 12.14 | 1.51 | |
| 16.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H16 | 40.36 | 13 /14 | 8.23 | 13.11 | 2.43 | 12.14 | 1.51 | |
| 15.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H16 | 43.39 | 11 /15 | 6.37 | 12.52 | 1.57 | 12.14 | 1.51 | |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H16 | 51.07 | 13 /15 | 12.05 | 16.15 | 3.50 | 12.14 | 1.51 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H14 | 37.31 | 83 /198 | 2.16 | (10.40) | 0.39 | 15.57 | 4.36 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H14 | 37.24 | 130 /198 | 8.31 | 13.45 | 3.08 | 15.57 | 4.36 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H14 | 1.09.00 | 178 /198 | 25.19 | 19.09 | 7.02 | 15.57 | 4.36 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H14 | 54.08 | 160 /198 | 21.36 | 18.54 | 7.32 | 15.57 | 4.36 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H14 | 48.02 | 144 /194 | 7.54 | 11.51 | 1.57 | 15.57 | 4.36 | |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H14 | 49.44 | 12 /18 | 13.55 | 16.04 | 4.30 | 15.57 | 4.36 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H14 | 1.21.46 | 16 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H14 | 43.59 | 13 /18 | 5.37 | 14.59 | 1.55 | 15.57 | 4.36 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H14 | 38.28 | 12 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H14 Kort | 33.23 | 5 /45 | 5.57 | 9.52 | 1.46 | 9.27 | 0.56 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H14 Kort | 17.37 | 2 /46 | 0.50 | 8.45 | 0.25 | 9.27 | 0.56 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H14 Kort | 25.59 | 1 /46 | 0.37 | 7.47 | 0.11 | 9.27 | 0.56 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H14 Kort | 29.38 | 2 /46 | 1.14 | 8.16 | 0.21 | 9.27 | 0.56 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H14 Kort | 41.38 | 7 /46 | 8.58 | 10.07 | 2.11 | 9.27 | 0.56 | – |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H14 | 48.43 | 28 /48 | 8.36 | 14.27 | 2.33 | 15.48 | 3.23 | – |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 54.02 | 33 /48 | 10.30 | 16.47 | 3.16 | 15.48 | 3.23 | – |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | H14 | 46.16 | 39 /51 | 13.47 | 18.59 | 5.39 | 15.48 | 3.23 | – |
| 23.10.2022 | Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med Strängnäsdubbeln | H12 | 1.05.15 | 19 /22 | 21.16 | (21.17) | 6.56 | 13.46 | 3.16 | |
| 22.10.2022 | Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubbeln | H12 | 26.53 | 16 /23 | 3.42 | 12.45 | 1.45 | 13.46 | 3.16 | |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H12 | 26.08 | 3 /23 | 0.23 | 9.34 | 0.08 | 13.08 | 3.01 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H12 | 32.46 | 9 /14 | 13.26 | 16.57 | 6.57 | 13.34 | 3.18 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 49.52 | 123 /152 | 23.11 | 18.37 | 8.39 | 13.14 | 2.57 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H12 | 22.00 | 79 /152 | 6.21 | 12.14 | 3.32 | 13.14 | 2.57 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H12 | 53.37 | 115 /152 | 10.58 | 15.54 | 3.15 | 13.14 | 2.57 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H12 | 33.01 | 91 /153 | 1.05 | 12.27 | 0.25 | 13.14 | 2.57 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 44.13 | 103 /152 | 7.56 | 13.55 | 2.30 | 13.14 | 2.57 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H12 | 22.29 | 2 /23 | 1.11 | 10.14 | 0.32 | 11.14 | 1.21 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H12 | 21.09 | 2 /24 | 0.24 | 9.45 | 0.11 | 11.14 | 1.21 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H12 | 23.43 | 5 /25 | 1.38 | 10.11 | 0.42 | 11.14 | 1.21 | |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | H12 | 33.37 | 6 /13 | 6.36 | 12.11 | 2.24 | 11.14 | 1.21 | |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | H12 | 1.02.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H12 | 27.44 | 4 /19 | 3.25 | 11.39 | 1.26 | 12.54 | 2.21 | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | H12 | 33.56 | 10 /18 | 11.29 | 15.12 | 5.09 | 12.54 | 2.21 | – |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | H12 | 1.23.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2021 | DM sprint, DM sprint/Åbne baner | H12 | 16.05 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | H 9-10 | 16.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | H 9-10 | 15.25 | – | – | – | – | – | – | – |