Løperprofil
Emil Dalgaard
Kolding OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 16.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3483 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3101 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0616 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9977 |
| bomVekt | 53,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4233 |
| bomStorSigma | 0,8377 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0369 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 2,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3853 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2127,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2451,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.51
- Løpskapasitet
- 5.41
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3554 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3092 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1422 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8248 |
| bomVekt | 4,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0841 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2106,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2169,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.30
- Løpskapasitet
- 7.56
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 11.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,479 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4813 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0916 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1708 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,933 |
| bomVekt | 26,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,405 |
| bomStorSigma | 0,7981 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0529 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0828 |
| havariVekt | 0,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3455 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1865,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2235,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.52
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4776 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0863 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2697 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9925 |
| bomVekt | 1,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5998 |
| bomStorSigma | 0,8375 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0004 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1867,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2329,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 43 | 11.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart, bom 4.24 | 43 | – |
| Bom over fem minutter | 69 | 09.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 14.33 | 126 | – |
| Bom over ti minutter | 69 | 09.07.2024 Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 14.33 | 148 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H18 | 31.47 | 7 /14 | 1.47 | 8.48 | 0.30 | 9.34 | 1.11 | |
| 15.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H18 | 39.21 | 6 /13 | 2.53 | 9.15 | 0.41 | 9.34 | 1.11 | |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H18 | 41.13 | 7 /11 | 1.28 | 10.15 | 0.22 | 9.34 | 1.11 | |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | H16 | 43.35 | 16 /28 | 8.08 | 10.38 | 1.59 | 9.38 | 1.32 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | H16 | 24.57 | 8 /28 | 0.49 | 8.27 | 0.17 | 9.38 | 1.32 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | H16 | 37.59 | 17 /28 | 15.51 | 12.26 | 5.11 | 9.38 | 1.32 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H16 | 25.34 | 7 /22 | 0.53 | 6.15 | 0.13 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H15 | 45.33 | 36 /154 | 1.18 | 9.30 | 0.16 | 9.59 | 1.10 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H15 | 33.29 | 75 /154 | 3.43 | 10.35 | 1.10 | 9.59 | 1.10 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H15 | 37.40 | 20 /154 | 5.02 | 8.43 | 1.10 | 9.59 | 1.10 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H15 | 56.30 | 65 /154 | 6.22 | 10.11 | 1.09 | 9.59 | 1.10 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H15 | 54.15 | 48 /154 | 9.32 | 9.38 | 1.41 | 9.59 | 1.10 | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H14 | 42.56 | 3 /21 | 1.19 | 9.51 | 0.18 | 10.46 | 1.23 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H14 | 43.37 | 56 /179 | 4.51 | 10.38 | 1.11 | 10.57 | 1.32 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H14 | 45.54 | 132 /179 | 16.42 | (17.18) | 6.18 | 10.57 | 1.32 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H14 | 34.17 | 29 /179 | 3.13 | 8.59 | 0.51 | 10.57 | 1.32 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H14 | 54.56 | 87 /179 | 7.59 | 12.16 | 1.47 | 10.57 | 1.32 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H14 | 30.45 | 3 /32 | 2.10 | 10.01 | 0.42 | 10.07 | 0.55 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H14 | 24.49 | 4 /33 | 3.36 | 10.37 | 1.32 | 10.07 | 0.55 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H14 | 32.24 | 3 /33 | 1.34 | 9.51 | 0.29 | 10.07 | 0.55 | |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H14 | 33.57 | 2 /15 | 4.06 | 10.13 | 1.14 | 10.35 | 1.11 | |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | H14 | 21.20 | 4 /30 | 0.11 | 9.06 | 0.05 | 10.35 | 1.11 | |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | H14 | 41.37 | 12 /30 | 6.02 | 11.37 | 1.41 | 10.35 | 1.11 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | H14 | 23.01 | 13 /53 | 0.58 | 9.01 | 0.23 | 11.32 | 1.22 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | H14 | 37.29 | 17 /51 | 2.30 | 9.56 | 0.40 | 11.32 | 1.22 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | H14 | 35.03 | 40 /54 | 6.30 | 12.57 | 2.24 | 11.32 | 1.22 | – |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | H 11-12 | 22.29 | 4 /12 | 3.25 | 12.04 | 1.50 | 12.18 | 1.42 | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | H 11-12 | 34.02 | 5 /11 | 3.44 | 10.58 | 1.12 | 12.18 | 1.42 | – |