Løperprofil
Ida Nygaard Monrad
FIF Hillerød Orientering
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
B-rankingen
18 løp
C-rankingen
19 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.47
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2132 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0243 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7484 |
| bomVekt | 143,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1958 |
| bomStorSigma | 0,7605 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0228 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,062 |
| havariVekt | 11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0096 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3158 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0116 |
| fartSesongSin | −0,0134 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2421,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2603,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.22
- Løpskapasitet
- 7.13
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1393 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0552 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9945 |
| bomVekt | 30,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0365 |
| bomStorSigma | 0,6183 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,077 |
| havariVekt | 1,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9252 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2674,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 9.07
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±2,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 02.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3417 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3519 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1134 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0492 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8823 |
| bomVekt | 88,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3212 |
| bomStorSigma | 0,6827 |
| antallBom | 42 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0812 |
| havariVekt | 5,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1296 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0252 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2145,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2440,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.07
- Løpskapasitet
- 9.52
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juli (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 20.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2586 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,26 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1131 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1327 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8417 |
| bomVekt | 47,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4226 |
| bomStorSigma | 0,693 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0405 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 1,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0114 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2331,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2624,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 8.03
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4482 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6601 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,228 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9777 |
| bomVekt | 1,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3608 |
| bomStorSigma | 0,7905 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7419 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1926,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2255 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 84 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 2.43 | 90 | – |
| Bom over fem minutter | 104 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 12.27 | 337 | – |
| Bom over ti minutter | 104 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 12.27 | 598 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2 | D 15-16 | 25.43 | 3 /19 | 0.39 | 9.35 | 0.15 | 9.53 | 0.37 | |
| 28.08.2026 | Kampen om Skagerrak Løp 1 | D 15-16 | 17.36 | 4 /22 | 0.14 | 7.05 | 0.06 | 7.30 | 0.10 | – |
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | D16 | 26.40 | 1 /16 | 0.21 | 9.29 | 0.07 | 9.53 | 0.37 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D15 | 41.50 | 9 /146 | 0.55 | 9.18 | 0.12 | 10.00 | 0.42 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D15 | 38.30 | 30 /146 | 2.36 | 10.43 | 0.43 | 10.00 | 0.42 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D15 | 33.20 | 67 /146 | 4.04 | 12.23 | 1.31 | 10.00 | 0.42 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D15 | 59.38 | 42 /146 | 12.21 | 10.32 | 2.11 | 10.00 | 0.42 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D15 | 46.40 | 17 /146 | 1.43 | 9.45 | 0.22 | 10.00 | 0.42 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D16 | 48.17 | 4 /27 | 2.36 | 9.59 | 0.32 | 10.00 | 0.42 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D16 | 30.46 | 2 /27 | 0.18 | 8.33 | 0.05 | 10.00 | 0.42 | |
| 26.06.2026 | EYOC 2026 - long | Women 16 | 58.49 | 19 /107 | 4.08 | 10.04 | 0.42 | 9.45 | 0.45 | |
| 25.06.2026 | EYOC 2026 - sprint | Women 16 | 16.37 | 55 /107 | 0.34 | 7.28 | 0.15 | – | – | – |
| 15.03.2026 | Vårracet, medel | D16 | 30.57 | 2 /12 | 4.20 | 9.39 | 1.21 | 9.50 | 0.44 | |
| 14.03.2026 | Vårracet, lång | D16 | 37.36 | 1 /13 | 0.18 | 8.44 | 0.04 | 9.50 | 0.44 | |
| 08.03.2026 | Hallandspremiären, lång | D16 | 33.56 | 3 /58 | 0.21 | 9.17 | 0.06 | 9.50 | 0.44 | |
| 28.02.2026 | Sverigepremiären, medel | D16 | 34.04 | 4 /65 | 3.28 | 9.24 | 0.57 | 10.48 | 1.02 | – |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | D14 | 22.31 | 1 /14 | 0.02 | 9.02 | 0.01 | 10.57 | 1.11 | |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | D14 | 27.18 | 1 /6 | 0.55 | 9.06 | 0.18 | 11.09 | 1.16 | |
| 25.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | D14 | 36.03 | 1 /7 | 1.41 | 9.27 | 0.26 | 11.09 | 1.16 | |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D14 | 33.37 | 4 /42 | 2.03 | 9.52 | 0.36 | 11.49 | 1.28 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D14 | 46.07 | 9 /45 | 6.11 | 10.30 | 1.24 | 11.49 | 1.28 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D14 | 27.36 | 4 /46 | 0.18 | 9.58 | 0.07 | 11.49 | 1.28 | |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | D14 | 42.29 | 8 /30 | 1.55 | 10.50 | 0.29 | 12.46 | 1.39 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D13 | 39.28 | 57 /143 | 7.27 | 13.31 | 2.33 | 13.25 | 1.46 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D13 | 32.03 | 35 /143 | 2.52 | 11.40 | 1.03 | 13.25 | 1.46 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D13 | 42.22 | 34 /143 | 3.30 | 11.49 | 0.59 | 13.25 | 1.46 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D13 | 40.10 | 64 /143 | 3.36 | 14.54 | 1.20 | 13.25 | 1.46 | |
| 18.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, Träningsbanor | Medelsvår 3,0 | 50.42 | 13 /25 | 0.50 | 15.21 | 0.15 | 13.25 | 1.46 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D14 | 58.47 | 24 /42 | 7.48 | 13.40 | 1.49 | 13.25 | 1.46 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D14 | 43.52 | 15 /39 | 4.14 | 12.53 | 1.15 | 13.25 | 1.46 | |
| 17.03.2024 | Göteborgspremiären, lång | D14 | 59.33 | 17 /28 | 6.37 | 13.13 | 1.28 | 14.15 | 1.59 | |
| 10.03.2024 | Hallandspremiären, lång | Medelsvår 3 km | 35.11 | 12 /61 | 5.17 | 14.12 | 2.08 | 14.15 | 1.59 | |
| 09.03.2024 | Hallandspremiären, medel | D14 | 29.02 | 26 /51 | 2.08 | 13.42 | 1.00 | 14.15 | 1.59 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | D12 | 19.17 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | D12 | 54.29 | 21 /28 | 2.51 | 17.13 | 0.54 | 12.41 | 1.08 | |
| 18.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 1, medel | D12 | 34.53 | 13 /22 | 4.34 | 12.51 | 1.41 | 12.41 | 1.08 | |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | D12 | 39.40 | 30 /36 | 10.03 | 17.27 | 4.25 | 12.34 | 1.11 | |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D12 | 45.24 | 12 /37 | 7.57 | 12.58 | 2.16 | 12.34 | 1.11 | |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D12 | 23.31 | 7 /38 | 0.08 | 10.41 | 0.04 | 12.34 | 1.11 | |
| 19.03.2023 | Göteborgspremiären, lång | Medelsvår 3 km | 54.25 | 9 /21 | 5.53 | 15.23 | 1.40 | 15.56 | 2.05 | – |
| 18.03.2023 | Göteborgspremiären, medel | D12 | 26.50 | 7 /9 | 1.59 | 13.33 | 1.00 | 12.24 | 0.49 | |
| 12.03.2023 | Hallandspremiären, lång | D12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.03.2023 | Hallandspremiären, medel | D12 | 32.05 | 18 /30 | 0.43 | 13.49 | 0.19 | 12.24 | 0.49 | |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | D12 | 29.07 | 7 /21 | 4.01 | 12.47 | 1.46 | 12.05 | 0.54 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | D12 | 22.19 | 5 /13 | 0.03 | 11.32 | 0.02 | 12.08 | 0.48 | |
| 07.08.2022 | Lassalyckans långdistans | D12 | 26.58 | 12 /21 | 0.19 | 11.28 | 0.08 | 12.08 | 0.48 | |
| 06.08.2022 | Lassalyckans medeldistans | D12 | 21.54 | 10 /32 | 0.08 | 11.10 | 0.04 | 12.08 | 0.48 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | D12 | 28.08 | 14 /33 | 1.47 | 11.30 | 0.44 | 12.20 | 0.57 | |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | D12 | 35.58 | 8 /32 | 2.07 | 10.51 | 0.38 | 12.20 | 0.57 | |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | D12 | 45.18 | 15 /33 | 5.13 | 13.15 | 1.32 | 12.20 | 0.57 | |
| 10.07.2022 | Havs-OL, dag 2, lång | Lätt 2,5 km | 16.26 | 4 /29 | 0.04 | 11.17 | 0.03 | 12.20 | 0.57 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | D12 | 29.18 | 7 /21 | 2.17 | 13.19 | 1.02 | 13.12 | 0.50 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | D12 | 25.15 | 6 /20 | 0.15 | 11.38 | 0.07 | 13.12 | 0.50 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | D12 | 26.28 | 3 /22 | 0.41 | 11.21 | 0.18 | 13.12 | 0.50 | |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | Medelsvår 3 km | 40.45 | 34 /72 | 4.51 | 18.37 | 2.13 | – | – | – |
| 05.03.2022 | Sverigepremiären, medel | Lätt 2,5 km | 32.39 | 15 /46 | 3.10 | 16.53 | 1.38 | 15.22 | 1.20 | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | D10 | 20.32 | 7 /15 | 1.06 | 11.50 | 0.38 | – | – | – |
| 23.10.2021 | GMOK:s höstmedel | Lätt 2,5 km | 40.19 | 11 /25 | 5.04 | 17.03 | 2.09 | – | – | – |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | D 9-10 | 27.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | D 9-10 | 32.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2020 | Øyfjelløpet | D 9-10 | 28.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2018 | Filefjellmesterskapet | 1km | 31.16 | 9 /11 | 8.24 | 18.15 | 4.54 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | D13-16 | Slay Queens | 1 | 16.00 | 9 | 7 |
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | D13-16 | Slay Queens | 4 | 18.57 | 3 | 7 |