Løperprofil
Emma Nygaard Monrad
FIF Hillerød Orientering
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
27 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
17 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±2,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0355 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,056 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1035 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0214 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1615 |
| bomVekt | 193,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4617 |
| bomStorSigma | 0,698 |
| antallBom | 83 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0658 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0591 |
| havariVekt | 12,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0042 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3822 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0256 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3125,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3477,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.45
- Løpskapasitet
- 7.35
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 22.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0663 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0529 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0568 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,039 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0246 |
| bomVekt | 28,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0184 |
| bomStorSigma | 0,5794 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0531 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0802 |
| havariVekt | 1,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,029 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2812,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2871,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.06
- Løpskapasitet
- 13.32
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 12.11.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0732 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1157 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1242 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3411 |
| bomVekt | 45,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5117 |
| bomStorSigma | 0,8274 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0917 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 1,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2531 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | 0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3183,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3789,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.16
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 13,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i desember (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 24.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2302 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1302 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2154 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0181 |
| bomVekt | 5,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4568 |
| bomStorSigma | 0,9936 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8602 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0067 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2421,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2895,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.48 | 82 | – |
| Bom over fem minutter | 253 | 24.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 3, bom 7.18 | 253 | – |
| Bom over ti minutter | 262 | 23.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 2, bom 15.12 | 262 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | DM Mellem 2026 | D18 | 39.12 | 5 /7 | 3.07 | 12.35 | 1.00 | 13.08 | 1.26 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D18 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D18 Elit | 1.00.29 | 109 /120 | 9.13 | 15.30 | 2.22 | 13.12 | 1.28 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D18 Elit | 21.38 | 96 /120 | 0.56 | 10.51 | 0.28 | 13.12 | 1.28 | |
| 22.07.2026 | O-Ringen Göteborg, Elitsprinten | D18 Elit | 21.38 | 96 /120 | 0.56 | 8.02 | 0.21 | 7.59 | 0.10 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D18 Elit | 1.25.45 | 93 /120 | 7.42 | 11.56 | 1.04 | 13.12 | 1.28 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D18 Elit | 1.15.42 | 93 /120 | 5.07 | 11.43 | 0.48 | 13.12 | 1.28 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D18 | 45.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D18 | 1.21.59 | 15 /18 | 7.48 | 14.08 | 1.21 | 13.12 | 1.28 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D18 | 56.35 | 18 /20 | 10.32 | 15.31 | 2.53 | 13.12 | 1.28 | |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | D16 | 34.24 | 9 /18 | 1.33 | 11.29 | 0.31 | 13.16 | 1.23 | |
| 31.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 3 (m/åpne klasser) | D 15-16 | 42.13 | 9 /17 | 2.26 | 12.22 | 0.43 | 13.38 | 1.28 | |
| 30.08.2025 | Kampen om Skagerrak 2025, løp 2 | D 15-16 | 58.01 | 4 /15 | 3.57 | 11.02 | 0.45 | 13.38 | 1.28 | |
| 29.08.2025 | Kampen om Skagerrak, løp 1 | D15-16 | 19.36 | 7 /19 | 0.10 | 7.56 | 0.04 | 8.08 | 0.10 | – |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D16 | 1.19.01 | 14 /28 | 10.56 | 13.48 | 1.55 | 14.11 | 1.35 | |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D16 | 1.06.01 | 13 /28 | 1.42 | 12.07 | 0.19 | 14.11 | 1.35 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D16 | 41.06 | 15 /30 | 4.27 | 12.44 | 1.23 | 14.11 | 1.35 | |
| 16.03.2025 | Göteborgspremiären, lång | D16 | 1.14.52 | 22 /36 | 3.51 | 12.55 | 0.40 | 15.08 | 1.45 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D17-20 Kort | 56.37 | 14 /65 | 5.38 | 12.50 | 1.17 | 16.01 | 1.54 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D17-20 Kort | 36.18 | 20 /65 | 2.10 | 13.23 | 0.48 | 16.01 | 1.54 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D17-20 Kort | 59.58 | 35 /65 | 9.45 | 15.40 | 2.33 | 16.01 | 1.54 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D17-20 Kort | 1.10.19 | 59 /65 | 29.46 | (26.02) | 11.01 | 16.01 | 1.54 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D17-20 Kort | 1.12.32 | 37 /63 | 6.29 | 16.08 | 1.27 | 16.01 | 1.54 | |
| 18.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, Träningsbanor | Svår 3,0 | 53.39 | 58 /66 | 5.02 | 20.09 | 1.53 | 16.01 | 1.54 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D16 | 59.15 | 13 /26 | 1.25 | 11.57 | 0.17 | 16.01 | 1.54 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D16 | 1.15.35 | 22 /29 | 6.23 | 14.21 | 1.13 | 16.01 | 1.54 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D16 | 1.13.49 | 27 /30 | 8.08 | 18.40 | 2.03 | 16.01 | 1.54 | |
| 22.03.2024 | DM Nat, DM | D16 | 1.14.44 | 8 /9 | 8.23 | 19.25 | 2.11 | 17.25 | 1.46 | – |
| 17.03.2024 | Göteborgspremiären, lång | D16 | 1.40.25 | 31 /34 | 8.52 | 18.39 | 1.39 | 17.25 | 1.46 | – |
| 10.03.2024 | Hallandspremiären, lång | D16 | 1.06.32 | 33 /43 | 3.03 | 15.24 | 0.42 | 17.25 | 1.46 | – |
| 09.03.2024 | Hallandspremiären, medel | D16 | 59.36 | 38 /42 | 6.50 | 18.21 | 2.06 | 17.25 | 1.46 | – |
| 12.11.2023 | Jættemilen, Ultralang/Åbne baner | D14 | 1.49.02 | 8 /11 | 13.21 | 18.19 | 2.15 | 18.16 | 2.40 | |
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | D14 | 28.05 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 3, lång | D14 | 1.02.11 | 25 /34 | 1.01 | 15.35 | 0.15 | 18.30 | 2.45 | |
| 18.08.2023 | Göteborg O-meeting, etapp 1, medel | D14 | 38.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | D14 | 1.00.51 | 24 /32 | 8.57 | 17.41 | 2.36 | 18.50 | 2.59 | |
| 15.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D14 | 53.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2023 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D14 | 52.01 | 27 /38 | 4.48 | 19.53 | 1.50 | 18.50 | 2.59 | |
| 19.03.2023 | Göteborgspremiären, lång | D14 | 1.13.29 | 23 /27 | 13.25 | 18.51 | 3.26 | 19.13 | 3.06 | |
| 18.03.2023 | Göteborgspremiären, medel | D14 | 1.17.58 | 21 /21 | 2.58 | 26.40 | 1.01 | 19.13 | 3.06 | |
| 12.03.2023 | Hallandspremiären, lång | D14 | 1.17.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.03.2023 | Hallandspremiären, medel | D14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | Jættemilen, Ultralange baner | D14 | 1.40.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | D14 | 1.04.00 | 9 /17 | 10.18 | 19.03 | 3.04 | 19.15 | 3.17 | |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | D14 | 38.21 | 9 /11 | 4.32 | 18.52 | 2.14 | 19.25 | 3.16 | |
| 07.08.2022 | Lassalyckans långdistans | D14 | 1.21.26 | 23 /35 | 4.14 | 19.25 | 1.01 | 19.25 | 3.16 | |
| 06.08.2022 | Lassalyckans medeldistans | D14 | 1.10.21 | 32 /44 | 16.44 | 21.26 | 5.06 | 19.25 | 3.16 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | D14 | 58.32 | 23 /29 | 5.22 | 15.24 | 1.25 | 18.43 | 3.01 | |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | D14 | 1.08.24 | 24 /29 | 7.30 | 16.47 | 1.50 | 18.43 | 3.01 | |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | D14 | 55.51 | 26 /30 | 4.44 | 18.08 | 1.32 | 18.43 | 3.01 | |
| 10.07.2022 | Havs-OL, dag 2, lång | D14 | 1.34.37 | 13 /16 | 30.06 | (27.54) | 8.53 | 18.43 | 3.01 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | D14 | 1.02.30 | 14 /17 | 7.09 | 20.21 | 2.20 | 17.53 | 2.07 | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | D14 | 46.17 | 14 /17 | 8.08 | 19.48 | 3.29 | 17.53 | 2.07 | – |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | D14 | 1.02.35 | 10 /18 | 9.14 | 19.02 | 2.49 | 17.53 | 2.07 | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | D12 | 28.56 | 14 /22 | 0.59 | 13.10 | 0.27 | 15.04 | 1.57 | |
| 23.10.2021 | GMOK:s höstmedel | D12 | 30.27 | 7 /13 | 3.02 | 13.59 | 1.24 | 15.04 | 1.57 | |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H12 3 common controls | 22.20 | 6 /8 | 2.28 | 13.32 | 1.30 | 11.41 | 0.11 | – |
| 06.06.2021 | DM sprint, Sprint stafet | D/H12, DH 12:aBaBbB | 22.20 | 6 /8 | 2.28 | 13.32 | 1.30 | 11.41 | 0.11 | – |
| 19.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 2 | D 11-12 | 34.26 | 6 /9 | 2.27 | 18.29 | 1.19 | 23.08 | 4.21 | – |
| 18.07.2020 | Fjelløpet i Vinje dag 1 | D 11-12 | 1.11.39 | 7 /8 | 1.41 | 23.06 | 0.33 | 23.08 | 4.21 | – |
| 17.07.2020 | Øyfjelløpet | D 11-12 | 1.37.31 | 3 /3 | 40.15 | (41.11) | 17.00 | 23.08 | 4.21 | – |
| 28.07.2018 | Filefjellmesterskapet | 2km | 1.00.39 | 7 /8 | 9.56 | 24.24 | 4.00 | – | – | – |