Løperprofil
Shire Elmi
Moss
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.54
- Løpskapasitet
- 16.25
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3728 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5344 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0778 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1146 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2956 |
| bomVekt | 7,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4349 |
| bomStorSigma | 0,7516 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4368,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4766,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 11.07
- O-evne
- 0.46
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 30.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3147 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,375 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0848 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0451 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,8776 |
| bomVekt | 46,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7827 |
| bomStorSigma | 0,8525 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0703 |
| havariVekt | 1,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0097 |
| fartSesongSin | 0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4124,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4408 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.49
- Løpskapasitet
- 13.46
- O-evne
- 3.03
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0731 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0781 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0903 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2215 |
| bomVekt | 54,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,688 |
| bomStorSigma | 0,9236 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1024 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,076 |
| havariVekt | 5,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0073 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0867 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0169 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3240,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3956,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.45
- Løpskapasitet
- 13.38
- O-evne
- 3.07
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0626 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0687 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1277 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0527 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3514 |
| bomVekt | 34,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4925 |
| bomStorSigma | 1,1085 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0633 |
| havariVekt | 3,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6616 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3220 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3955,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.36
- Løpskapasitet
- 10.03
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.12.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2269 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5416 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2696 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,97 |
| bomVekt | 0,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4835 |
| bomStorSigma | 0,7983 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2403,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2774,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 3.21 | 97 | nr. 3094 |
| Bom over fem minutter | 41 | 30.04.2026 Kråkecupen 2026 - Løp 1 - Øreåsen, bom 8.05 | 124 | nr. 4569 |
| Bom over ti minutter | 42 | 30.04.2026 Kråkecupen 2026 - Løp 1 - Øreåsen, bom 11.01 | 195 | nr. 6425 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Orange 3,3 | 40.00 | 24 /156 | 3.00 | 14.09 | 1.04 | 16.39 | 2.55 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 3,3 | 25.07 | 51 /252 | 0.38 | 14.08 | 0.21 | 16.39 | 2.55 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Orange 3,3 | 56.12 | 41 /159 | 4.21 | 14.37 | 1.08 | 16.39 | 2.55 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Orange 3,3 | 1.15.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | Kråkecupen 2026 - Løp 1 - Øreåsen | Normal 3 km | 1.13.23 | 17 /20 | 31.20 | (21.57) | 9.22 | 12.14 | 0.50 | |
| 29.03.2026 | Påskeløp 2026 "treningsløp" | B | 1.10.25 | 13 /18 | 15.00 | 20.50 | 4.26 | 19.16 | 4.43 | |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | C-åpen 17- | 26.28 | 17 /42 | 1.44 | 15.01 | 0.59 | 17.38 | 3.17 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | C-åpen 17- | 14.26 | 18 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2026 | OK MOSS - Indoor Challenge - Kirkeparken VGS | C-åpen | 21.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 43.06 | 6 /10 | 4.27 | 21.50 | 2.15 | 19.12 | 3.52 | |
| 30.11.2025 | Desemberjakta 2025 | ABC | 59.22 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Orange 3,3 | 1.10.16 | 110 /159 | 27.20 | 22.09 | 8.37 | 17.48 | 4.22 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Orange 3,3 | 42.58 | 32 /129 | 1.55 | 13.38 | 0.37 | 17.48 | 4.22 | |
| 18.05.2025 | KM sprint | B-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | Vestfold InneO, Løp 4 | Åpen | 1.03.42 | 2 /10 | 26.54 | (13.33) | 5.43 | 8.57 | 0.32 | |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 42.15 | 8 /11 | 14.52 | 20.12 | 7.07 | 19.46 | 5.05 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 48.49 | 193 /249 | 12.00 | 23.42 | 5.50 | 20.30 | 2.16 | |
| 05.09.2024 | Treningsløp Bliksøya | C-løype | 31.38 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2024 | Kråkecupen løp 4 Sjøbadet | Normal kort | 39.18 | 21 | 7.53 | 23.30 | 4.43 | 18.49 | 1.48 | – |
| 10.06.2024 | Kråkecupen løp 3 VERKET | Lett | 59.46 | 8 | 32.44 | (39.41) | 21.44 | 22.07 | 4.45 | |
| 27.05.2024 | Kråkecup´n Løp 1 - Varnaveien | Lett | 22.11 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2024 | Kråkecup´n Løp 1 - Moss Sentrum | Enkel | 31.47 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | C1 | 18.34 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | c2 | 23.51 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #2 | C1 | 27.14 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #2 | c2 | 19.25 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Lätt | 52.27 | 141 /164 | 8.39 | (32.10) | 5.18 | 22.19 | 4.01 | |
| 28.10.2023 | Gørretråkket 2023 | Herrer - kort løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE- KIRKEPARKEN VGS | C-åpen C1 | 15.18 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE- KIRKEPARKEN VGS | C-åpen C2 | 19.06 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2023 | OK Moss treningsløp - Årvolltangen | C | 46.15 | 5 | 15.09 | 18.34 | 6.05 | 17.36 | 4.15 | |
| 31.08.2023 | Treningsløp Dillingøya | C-løype | 39.01 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Treningsløp Kjempekastet | C-løype | 30.19 | 4 | 6.44 | 19.56 | 4.26 | 17.50 | 2.48 | |
| 06.07.2023 | Sommertreningsløp VARDÅSEN | B | 1.34.02 | 14 | 4.21 | 23.36 | 1.06 | 20.57 | 2.08 | – |
| 25.05.2023 | Treningsløp Kirkebygden | C | 56.41 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2023 | Kråkecup´n #3 | Enkel kort | 45.52 | 10 | 6.16 | 16.18 | 2.14 | 13.45 | 0.26 | |
| 17.04.2023 | Kråkecup’n løp 1 | Normal kort Bedrift | 58.07 | 20 | 5.20 | 15.41 | 1.26 | 13.31 | 0.29 | |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | C-løype | 27.42 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | OK MOSS INDOOR CHALLENGE | Herre A-1 | 51.36 | 19 | 20.28 | (22.42) | 9.00 | 13.01 | 0.35 | – |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2022 | Kråkecup’n #3 | Enkel kort | 35.37 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2022 | Kråkecup´n #2 | Enkel kort | 31.01 | 4 | 4.00 | 10.04 | 1.18 | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | Medelsvår | 49.28 | 209 /283 | 15.10 | 24.10 | 7.25 | – | – | – |
| 21.04.2022 | Treningsløp Kirkebygden | C | 36.23 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2022 | Sprintløp Rygge ungdomskole | C | 37.50 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2022 | Sprint Augerød | C-løype | 42.10 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2021 | OK Moss treningsløp Årvolltangen | C | 48.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2021 | Treningsløp/Mossemesterskap nattorientering | C-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2021 | Norsk O-Festival lang (med Elite) | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Norsk O-Festival mellom (med Elite) | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungsdomsserien løp 3 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Treningsløp Ødemørk | C-løype | 56.01 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2021 | Kråkecup #5 - Banana Boys Edition | Åpen-C | 50.15 | 7 /10 | 5.56 | 17.48 | 2.06 | – | – | – |
| 27.12.2020 | Kråkecup #4 | Åpen-C | 47.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.12.2020 | Treningsløp | C-åpen | 29.36 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2020 | Kråkecup #3 | Nybegynner | 19.21 | 5 /9 | 5.22 | 17.00 | 4.43 | – | – | – |
| 29.11.2020 | Kråkecup #2 | Åpen-C | 13.27 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2020 | FARSDAGSLØPET 2020 | C-løype | 40.27 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2020 | Treningsløp Ekholt | C-løype | 2.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Etterløpet | Ledsagere | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2020 | Mossemesterskap lang | H17C | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | Treningsløp Fjell | C-løype | 55.49 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2020 | Treningsløp Vanem | C | 37.16 | 4 | 0.56 | 16.00 | 0.24 | 17.51 | 2.34 | – |
| 20.06.2020 | Ungdomsserien - løp 3 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2020 | Treningsløp Noreødegården | C | 41.27 | 4 | 7.00 | 17.28 | 2.57 | 17.51 | 2.34 | – |
| 06.06.2020 | Ungdomsserien løp 1 | Ledsager/sjåfør | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2020 | Treningsløp Mollbekk | C | 58.34 | 6 | 19.17 | 24.27 | 8.03 | 17.51 | 2.34 | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |