Løperprofil
Jørgen Linus Harkinn
Ringsaker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
17 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1986 av 3557
Nr. 1986 av 3557 blant menn i Norge · nr. 96 av 116 i klassen H17–18 · nr. 43 av 49 i 2008-kullet
- Forventet kmtid
- 12.17
- Løpskapasitet
- 9.57
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1295 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1198 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1033 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0288 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4186 |
| bomVekt | 116,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6925 |
| bomStorSigma | 0,8696 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0387 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0441 |
| havariVekt | 7,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0181 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5765 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | −0,0128 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2649,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3270,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.20
- Løpskapasitet
- 6.58
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1502 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0431 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,06 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1081 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2194 |
| bomVekt | 23,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4681 |
| bomStorSigma | 0,8382 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1432 |
| havariVekt | 3,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8873 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2586,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2719,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.07
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 27.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1648 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0998 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0941 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1796 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9083 |
| bomVekt | 11,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7109 |
| bomStorSigma | 0,8915 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1478 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2555,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3084,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.52
- Løpskapasitet
- 10.00
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2442 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1827 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2622 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0859 |
| bomVekt | 2,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,737 |
| bomStorSigma | 1,0063 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7769 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2359,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3036,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 12.09.2026 Mjøs-o-cup 5 - finale, bom 2.00 | 107 | nr. 5630 |
| Bom over fem minutter | 55 | 24.05.2026 Elgdilten, bom 16.16 | 258 | nr. 3971 |
| Bom over ti minutter | 55 | 24.05.2026 Elgdilten, bom 16.16 | 359 | nr. 6057 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | Backyard-O | 6R | 2.49.57 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H17-20 | 43.07 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H15- | 22.29 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H15-FA | 10.21 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H15-S | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H15-Total | 10.21 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | KM lang - Myrtrampen | H 17-18 | 1.44.12 | 6 /6 | 7.21 | 11.30 | 0.49 | 11.52 | 2.08 | |
| 03.06.2026 | Mjøs-o-cup 3 | H17-20 | 1.04.14 | 5 /5 | 25.16 | 15.01 | 5.54 | 11.45 | 2.13 | |
| 28.05.2026 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 19.39 | 2 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 17-20 | 1.15.07 | 101 /106 | 28.23 | (18.58) | 7.14 | 11.45 | 2.09 | |
| 21.05.2026 | Øst Mjøsa CUP #3 | A | 46.59 | 6 /13 | 2.57 | 10.18 | 0.39 | 11.45 | 2.09 | |
| 14.05.2026 | Klubbkøpp #3 | AH | 43.19 | 9 /23 | 3.25 | 9.29 | 0.46 | 11.45 | 2.09 | |
| 13.05.2026 | Mjøs-o-cup 2 | H17-20 | 1.02.07 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 51.45 | 19 /27 | 9.54 | 11.18 | 2.10 | 11.45 | 2.09 | |
| 30.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #2 | A | 31.56 | 8 /32 | 2.34 | 9.53 | 0.49 | 11.03 | 1.43 | |
| 23.04.2026 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 36.34 | 1 /22 | 1.48 | 9.10 | 0.27 | 11.03 | 1.43 | |
| 22.04.2026 | Mjøs-o-cup 1 | H17-20 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #1 | A | 39.30 | 14 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 17- | 1.14.27 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H17-20 | 46.13 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Mjøs-o-cup 4 | H17-20 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 28.56 | 11 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Treningsløp 2 ROK, Hamar OK og Vang OL | A | 30.56 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | AL-Åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | AL-Åpen | 46.53 | 22 /34 | 4.26 | 12.25 | 1.10 | 12.39 | 2.06 | |
| 04.06.2025 | Mjøs-o-cup 3 | H17-20 | 56.36 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | KM Sprint - Tangen skole | H 17-20 | 24.43 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Gjøviksprinten | H17 | 23.30 | 11 /12 | 2.14 | 8.03 | 0.46 | 7.42 | 0.22 | |
| 30.04.2025 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Mjøs-o-cup 1 | H17-20 | 18.57 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Treningsløp 7 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 32.11 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Treningsløp 6 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 32.37 | 13 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | H15-16 | 1.13.23 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Øst Mjøsa CUP #6 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 15-16 | 48.02 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 42.53 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | H15-16 | 53.46 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 20.49 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #4 | A | 1.00.50 | 21 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Øst Mjøsa CUP #3 | A | 1.05.32 | 27 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | H15-16 | 46.50 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 1.13.11 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | H15-16 | 1.03.40 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Gjøviksprinten | H15-16 | 24.13 | 6 /6 | 6.49 | 11.19 | 3.11 | 8.10 | 0.30 | |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | H15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 15-16 | 23.38 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2024 | Treningsløp 1 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 15.27 | 13 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Treningsløp 14 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 1.01.10 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Furugampen | H 15-16 | 44.49 | 6 /6 | 11.10 | 13.53 | 3.27 | 13.31 | 2.31 | |
| 27.09.2023 | Treningsløp 13 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 31.34 | 21 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2023 | Klubbmesterskap sprint for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 15-16 | 29.43 | 2 /2 | 6.38 | 9.28 | 2.07 | 7.44 | 0.21 | |
| 06.09.2023 | Treningsløp 10 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 1.26.19 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | Klubbmesterskap mel. for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 15-16 | 49.57 | 2 /2 | 4.53 | 12.39 | 1.14 | 13.42 | 2.27 | |
| 26.08.2023 | KM lang Innlandet | H15-16 | 1.32.47 | 4 /4 | 15.27 | 14.45 | 2.27 | 13.42 | 2.26 | |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | H15-16 | 1.18.30 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | KM sprint/Ringsakersprinten | H 15-16 | 17.24 | 3 /6 | 0.34 | 7.40 | 0.15 | 7.55 | 0.17 | – |
| 10.06.2023 | KM Mellom Innlandet/Mjølnerløpet | H 15-16 | 34.57 | 5 /5 | 7.16 | 13.12 | 2.45 | 14.15 | 2.38 | |
| 07.06.2023 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | Nammocup 3 | H15-16 | 39.15 | 6 /6 | 13.57 | 18.30 | 6.34 | 14.37 | 2.35 | – |
| 29.05.2023 | Løvspretten | H 15-16 | 1.39.46 | 7 /8 | 14.08 | 15.51 | 2.15 | 14.37 | 2.35 | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | H 15-16 | 56.13 | 8 /10 | 11.06 | 13.32 | 2.40 | 14.37 | 2.35 | – |
| 24.05.2023 | Treningsløp 4 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 1.33.29 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 1.07.56 | 24 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Nammocup 2 | H15-16 | 1.02.14 | 5 /5 | 19.28 | 18.48 | 5.53 | 14.37 | 2.35 | – |
| 03.05.2023 | Treningsløp 2 ROK,Hamar OK og Vang OL | A | 1.24.23 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | H15-16 | 25.36 | 7 /8 | 3.25 | 9.30 | 1.16 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Nammocup 5 - finale | H13-14 | 31.26 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Myrtrampen - KM-Lang | H13-14 | 53.57 | 3 /4 | 8.46 | 15.18 | 2.29 | 16.01 | 2.29 | |
| 25.08.2022 | ROK-Treningsløp 10 | C | 28.13 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | Nammocup 4 | H13-14 | 20.16 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Klubbmesterskap for ROK, Vang OL og Hamar OK | H 13-14 | 47.20 | 2 /3 | 4.55 | 15.43 | 1.38 | 16.01 | 2.29 | |
| 16.06.2022 | ROK-Treningsløp 8 | B | 1.04.53 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Nammocup 3 | H13-14 | 37.56 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | ROK-Treningsløp 7 | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | H 13-14 | 1.10.29 | 20 /23 | 14.11 | 19.59 | 4.01 | 17.01 | 2.58 | |
| 26.05.2022 | ROK-Treningsløp 5 | PAR | 9.10 | 9 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | H13-14 | 31.10 | 4 /8 | 0.56 | 14.43 | 0.26 | 15.34 | 2.07 | – |
| 05.05.2022 | ROK-Treningsløp 2 | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2022 | ROK-Treningsløp 1 | A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Nammocup 1 | H13-14 | 23.04 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Nammocup 5 - finale | H13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | H13-14 | 46.53 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | Nammo-cup 3 | H13-14 | 24.10 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | H13-14 | 17.16 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | H13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | H13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | H13-14 | 57.25 | 6 /10 | 17.08 | 26.30 | 7.55 | – | – | – |
| 29.08.2020 | KM Lang / Fjelldilten | H 11-12 | 27.34 | 4 /6 | 2.09 | 15.44 | 1.14 | 19.02 | 5.21 | |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | H11-12 | 1.16.31 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | Nammo-cup 2 | H11-12 | 41.39 | 6 /6 | 17.44 | 23.09 | 9.51 | 20.31 | 6.48 | – |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | H 11-12 | 51.19 | 6 /6 | 28.11 | (34.23) | 18.53 | 20.31 | 6.48 | – |
| 29.08.2018 | Nammo-Cup 4 | C-Åpen | 25.43 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2018 | Nammo-cup 3 | C-Åpen | 57.44 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | Nammo-Cup etappe 2 | C-Åpen | 44.26 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | Nammo-cup 1 | N-Åpen | 13.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Ringreven individuelt | N-åpen | 34.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2017 | KM stafett Hedmark og Oppland - Individuelle klasser | N-åpen | 28.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Løvspretten 2017 | Dir N | 47.30 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |