Løperprofil
Kirsti Bråten
Asker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 1795 av 2067
Nr. 1795 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 169 av 192 i klassen D60–64 · nr. 21 av 23 i 1962-kullet
- Forventet kmtid
- 19.05
- Løpskapasitet
- 17.53
- O-evne
- 1.11
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4596 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4647 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0677 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0304 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9315 |
| bomVekt | 56,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4988 |
| bomStorSigma | 0,7995 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1307 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1162 |
| havariVekt | 8,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0775 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4761,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5078 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 273 av 336
Nr. 273 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 9 av 16 i klassen D60–64 · nr. 1 av 1 i 1962-kullet
- Forventet kmtid
- 19.55
- Løpskapasitet
- 17.34
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3149 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0918 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0384 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8919 |
| bomVekt | 59,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7929 |
| bomStorSigma | 0,8716 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0446 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0726 |
| havariVekt | 3,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0963 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0086 |
| fartSesongSin | 0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4132,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4687,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 14.18
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1131 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1034 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0958 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1085 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7097 |
| bomVekt | 21,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4706 |
| bomStorSigma | 0,8126 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0443 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0667 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0111 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3374,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3658,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 12 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.52 | 51 | nr. 4624 |
| Bom over fem minutter | 53 | 31.12.2025 Nyttårsløpet, OK Moss, bom 5.55 | 84 | nr. 4046 |
| Bom over ti minutter | 405 | hele karrieren siden 2019 | 405 | nr. 2544 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D55 Motion | 57.06 | 27 /78 | 0.19 | 18.05 | 0.06 | 18.31 | 1.14 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D55 Motion | 54.03 | 35 /78 | 6.40 | 20.43 | 2.33 | 18.31 | 1.14 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D55 Motion | 38.41 | 30 /78 | 5.02 | 19.07 | 2.29 | 18.31 | 1.14 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D55 Motion | 1.26.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D55 Motion | 1.01.47 | 34 /78 | 5.04 | 19.12 | 1.35 | 18.31 | 1.14 | |
| 04.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2026 | Veteran tour Oslofjord Lierbygda | 2 | 46.01 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.08.27 | 33 /54 | 7.06 | 20.53 | 2.11 | 20.22 | 2.30 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | B-åpen | 1.20.17 | 7 /10 | 15.14 | 25.20 | 4.48 | 20.04 | 2.39 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D60 Motion | 58.14 | 16 /35 | 5.03 | 19.29 | 1.41 | 17.27 | 1.15 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D60 Motion | 55.49 | 16 /35 | 10.03 | 20.07 | 3.37 | 17.27 | 1.15 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D60 Motion | 54.08 | 11 /35 | 3.25 | 16.41 | 1.03 | 17.27 | 1.15 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D60 Motion | 56.52 | 9 /35 | 1.37 | 15.56 | 0.27 | 17.27 | 1.15 | |
| 12.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 1 | B | 1.14.48 | 15 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | 11.06.2025 | A Kort | 59.49 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 17- | 44.39 | 23 /29 | 2.08 | 18.45 | 0.54 | 19.20 | 2.14 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 1.07.51 | 31 /49 | 8.23 | 19.29 | 2.24 | 19.11 | 2.22 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 1.07.56 | 6 /12 | 12.35 | 20.41 | 3.50 | 19.07 | 2.26 | |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | D60 Motion | 54.20 | 3 /9 | 12.05 | 20.23 | 4.32 | 17.19 | 1.25 | – |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | D60 Motion | 50.27 | 2 /9 | 1.20 | 17.17 | 0.27 | 17.19 | 1.25 | – |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | D60 Motion | 35.48 | 1 /11 | 1.31 | 16.02 | 0.41 | 17.19 | 1.25 | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 46.30 | 41 /72 | 5.46 | 17.41 | 2.12 | 15.59 | 1.08 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 1.02.16 | 83 /128 | 3.39 | 19.58 | 1.10 | 18.55 | 2.05 | |
| 23.05.2024 | Treningsløp Asker WOW | B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2024 | Klubbmesterskap mellom | Damer B | 54.55 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 50.02 | 26 /49 | 1.21 | 17.32 | 0.28 | 18.35 | 2.18 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 2,5 | 58.03 | 13 /46 | 10.03 | 18.54 | 3.16 | 18.28 | 2.50 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 2,5 | 49.05 | 18 /46 | 5.00 | 19.03 | 1.56 | 18.28 | 2.50 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 2,5 | 44.48 | 12 /46 | 8.51 | 17.36 | 3.29 | 18.28 | 2.50 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 2,5 | 53.22 | 16 /46 | 8.25 | 17.53 | 2.49 | 18.28 | 2.50 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 2,5 | 49.40 | 5 /46 | 4.25 | 15.48 | 1.24 | 18.28 | 2.50 | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 17- | 55.46 | 7 /34 | 4.42 | 13.47 | 1.10 | 15.18 | 0.54 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 57.44 | 61 /93 | 8.58 | 20.52 | 3.15 | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 43.14 | 9 /20 | 0.44 | 15.52 | 0.16 | 16.16 | 0.51 | |
| 25.05.2023 | Klubbmesterskap sprint og WOD | B-åpen | 18.21 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 37.20 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 22.32 | 7 /33 | 0.05 | 14.23 | 0.03 | 16.23 | 1.04 | |
| 10.10.2022 | Skumringskampen løp nr. 3 av 6 | C-åpen | 1.09.16 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2022 | Skumringskampen løp nr. 1 av 6 | C-Åpen | 44.04 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | C-åpen 17- | 49.43 | 12 /35 | 1.28 | 16.09 | 0.29 | 18.13 | 1.07 | |
| 09.06.2022 | Asker ABC nr. 3 | Damer C-åpen | 34.49 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 1.20.09 | 13 /18 | 4.57 | 24.02 | 1.29 | 20.02 | 1.24 | – |
| 12.05.2022 | P3 OABIK / AB 1 / Asker ABC nr. 2 - WOD | BÅ | 1.23.21 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 42.35 | 11 /17 | 2.30 | 17.33 | 1.02 | – | – | – |
| 04.06.2020 | Asker ABC løp nr. 3 | Damer C-åpen | 36.46 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Veteranmesterskap | DC | 52.47 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |