Løperprofil
Arild Signebøen
Halden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2354 av 3540
Nr. 2354 av 3540 blant menn i Norge · nr. 218 av 268 i klassen H45–49 · nr. 51 av 59 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 07.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0418 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0709 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0205 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1276 |
| bomVekt | 158,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5538 |
| bomStorSigma | 0,8387 |
| antallBom | 57 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0205 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0586 |
| havariVekt | 13,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2982 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0148 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3544,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 8.33
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0533 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0854 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0566 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0453 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,256 |
| bomVekt | 16,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,476 |
| bomStorSigma | 0,5658 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0964 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,079 |
| havariVekt | 1,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0114 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8799 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3169,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3283,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.29
- Løpskapasitet
- 11.38
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0949 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1164 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0741 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0997 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1027 |
| bomVekt | 22,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3991 |
| bomStorSigma | 0,8003 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0519 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0787 |
| havariVekt | 1,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1225 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2736 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3171,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.54
- Løpskapasitet
- 10.14
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.54
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2199 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2452 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0829 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1484 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8689 |
| bomVekt | 14,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5365 |
| bomStorSigma | 0,8855 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0454 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9218 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2416 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2811,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 07.10.2026 Treningsløp Blåkollen (Only HSK), bom 4.51 | 44 | nr. 4292 |
| Bom over fem minutter | 48 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 5.01 | 113 | nr. 4227 |
| Bom over ti minutter | 268 | 06.04.2025 Smaaleneneløpet, bom 10.05 | 268 | nr. 3233 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 1.08.42 | 32 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2026 | Treningsløp Blåkollen (Only HSK) | A - 3.3k | 55.27 | 7 /12 | 8.43 | 13.36 | 2.08 | 13.19 | 1.34 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Blå 3,5 | 43.03 | 21 /102 | 2.44 | 11.42 | 0.45 | 13.18 | 1.30 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Blå 3,5 | 36.01 | 10 /102 | 0.05 | 11.15 | 0.02 | 13.18 | 1.30 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Blå 3,5 | 47.55 | 44 /102 | 8.46 | 14.33 | 2.40 | 13.18 | 1.30 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Blå 3,5 | 46.37 | 19 /103 | 4.05 | 12.40 | 1.07 | 13.18 | 1.30 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Blå 3,5 | 42.20 | 17 /103 | 2.07 | 11.14 | 0.34 | 13.18 | 1.30 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | AM-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | AM-åpen | 1.09.20 | 36 /52 | 13.06 | 15.47 | 2.59 | 13.53 | 1.46 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | AK-åpen | 23.37 | 61 /85 | 3.53 | 10.51 | 1.47 | 9.02 | 0.20 | – |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | AK-åpen | 46.35 | 14 /40 | 1.31 | 12.12 | 0.24 | 13.53 | 1.46 | |
| 25.05.2026 | Løvspretten | AK-Åpen | 1.04.29 | 65 /119 | 7.28 | 13.50 | 1.37 | 13.54 | 1.52 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 54.34 | 49 /101 | 11.37 | 15.13 | 3.16 | 13.55 | 1.52 | |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | AK-åpen | 59.27 | 25 /49 | 9.41 | 10.13 | 1.40 | – | – | – |
| 04.03.2026 | HNC #3 - Hauglund | Åpen B | 1.04.07 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM Mellom | H 40- | 55.09 | 8 /9 | 11.02 | 15.03 | 3.01 | 13.48 | 1.44 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Blå 3,5 | 43.07 | 20 /86 | 1.18 | 11.29 | 0.21 | 13.38 | 1.35 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Blå 3,5 | 45.42 | 40 /86 | 5.17 | 13.51 | 1.36 | 13.38 | 1.35 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Blå 3,5 | 35.12 | 21 /86 | 4.22 | 11.50 | 1.28 | 13.38 | 1.35 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Blå 3,5 | 49.09 | 27 /88 | 4.59 | 12.00 | 1.13 | 13.38 | 1.35 | |
| 13.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 2 | HA-K | 42.07 | 3 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AM-åpen | 1.04.54 | 65 /92 | 3.08 | 12.41 | 0.37 | 14.41 | 1.51 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AM-åpen | 1.08.15 | 66 /77 | 18.21 | 19.20 | 5.12 | 14.41 | 1.51 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 46.04 | 32 /61 | 2.48 | 14.14 | 0.52 | 13.57 | 1.22 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | AK Åpen | 58.11 | 53 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 1.00.42 | 57 /110 | 5.50 | 14.05 | 1.21 | 13.57 | 1.22 | |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | A-lang-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | B-åpen-17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 54.25 | 26 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | KM langdistanse | AK-åpen | 1.15.41 | 13 /15 | 13.52 | 14.41 | 2.41 | 13.48 | 1.57 | – |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 48.24 | 2 /17 | 5.49 | 13.30 | 1.37 | 13.39 | 1.55 | |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | B-åpen 17- | 30.08 | 4 /13 | 5.15 | 14.00 | 2.26 | 13.39 | 1.55 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.04.42 | 25 /101 | 10.40 | 14.17 | 2.21 | 13.41 | 1.49 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | AM-åpen | 53.21 | 52 /102 | 4.47 | 13.58 | 1.15 | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 41.54 | 7 /53 | 5.38 | 13.25 | 1.48 | 13.20 | 1.24 | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 38.52 | 3 /75 | 2.41 | 12.38 | 0.52 | 13.20 | 1.24 | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 36.19 | 5 /49 | 1.28 | 12.43 | 0.31 | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 23.09 | 2 /147 | 1.24 | 11.49 | 0.43 | 12.54 | 1.31 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 34.51 | 3 /147 | 0.51 | 11.00 | 0.16 | 12.54 | 1.31 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 38.40 | 6 /147 | 5.16 | 13.30 | 1.50 | 12.54 | 1.31 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 43.37 | 15 /48 | 13.13 | 16.22 | 4.58 | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungsdomsserien løp 3 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |