Løperprofil
Torstein Aam
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.06
- Løpskapasitet
- 7.55
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.45
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3572 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0397 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2645 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0877 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3618 |
| bomStorSigma | 0,7789 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2105,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2422,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.11
- Løpskapasitet
- 9.34
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2923 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2704 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0959 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1759 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1128 |
| bomVekt | 15,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6172 |
| bomStorSigma | 0,9429 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9603 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2250 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2868,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.18
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2934 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,245 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,274 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9914 |
| bomVekt | 1,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4944 |
| bomStorSigma | 0,8621 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2245,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2669,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 6.38
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.33
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6417 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6911 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9956 |
| bomVekt | 0,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3874 |
| bomStorSigma | 0,8118 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1587,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1937 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 38 | 16.06.2022 Ungdomsløp nr. 4, bom 10.19 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 16.06.2022 Ungdomsløp nr. 4, bom 10.19 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 38 | 16.06.2022 Ungdomsløp nr. 4, bom 10.19 | 112 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2022 | STOK Ungdomsløp 7 | H 13-14 | 22.45 | 3 /13 | 0.17 | 10.47 | 0.08 | 14.05 | 2.44 | |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | H 13-14 | 43.07 | 7 /12 | 4.27 | 12.55 | 1.20 | 14.36 | 2.59 | |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | H 13-14 | 36.50 | 9 /9 | 12.45 | 19.50 | 6.52 | 15.17 | 3.32 | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | H 13-14 | 25.06 | 5 /8 | 4.30 | 14.18 | 2.34 | 15.17 | 3.32 | – |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | H 13-14 | 37.56 | 4 /11 | 7.18 | 13.25 | 2.35 | 15.17 | 3.32 | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 2 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | H 13-14 | 56.56 | 5 /6 | 22.30 | 22.15 | 8.48 | 18.01 | 4.09 | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 13-14 | 54.35 | 5 /5 | 8.17 | 25.30 | 3.52 | 18.01 | 4.09 | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | H 13-14 | 23.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | H 13-14 | 36.53 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2021 | Trondheim Sprintcup 5 - finale | H 13-14 | 30.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | Trondheim Sprintcup 4 | H 13-14 | 37.42 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Tour de Trondheim - Mellom (ungdomsløp 4) | H 11-12 | 51.01 | 6 | 6.42 | 16.27 | 2.10 | – | – | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | H 11-12 | 31.21 | 8 /14 | 5.12 | 16.11 | 2.41 | 14.07 | 1.24 | – |
| 04.06.2020 | Ungdomsløp | H 11-12 | 52.01 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H 11-12 | 24.15 | 8 /16 | 1.08 | 13.03 | 0.37 | – | – | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | H -10 | 17.03 | – | 0.35 | 10.45 | 0.22 | – | – | – |