Løperprofil

Petter Kammerhuber

Gular

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.35
Løpskapasitet
8.19
O-evne
0.15
Jevnhet ±
5,6 %
Usikkerhet ±
1.00
Sikkerhet
2
Bommer per løp
1,1
Typisk bom
73 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 21.04.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0263
fartMuRaa (evne før krymping)0,012
fartSigma (dagsform-spredning)0,0561
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1107
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,19
evidensVekt (sikkerheten)1,68
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2383
bomVekt17,57
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2945
bomStorSigma0,592
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0572
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0821
havariVekt0,53
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin−0,0029
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3084,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3179,9
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.32
Løpskapasitet
8.40
O-evne
1.52
Jevnhet ±
8,7 %
Usikkerhet ±
1.52
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 04.06.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3862
fartMuRaa (evne før krymping)−0,6406
fartSigma (dagsform-spredning)0,0875
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1624
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,04
evidensVekt (sikkerheten)0,87
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9074
bomVekt4,29
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5335
bomStorSigma0,9624
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0668
havariVekt0,21
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7123
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2046,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2488,8
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (91 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 39 10.09.2023 KM sprint Hordaland, bom 2.48 39 –
Bom over fem minutter 65 15.05.2022 KM Ultralang, bom 8.10 65 –
Bom over ti minutter 91 hele karrieren siden 2020 91 –

Løp

14 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
21.04.2024 KM sprint individuelt Hordaland AL-åpen 29.03 1 /1 4.47 9.15 1.31 8.17 0.19 –
09.04.2024 Sprintcup 1/24 H40- 25.04 10 /18 1.54 8.12 0.37 8.17 0.19 –
10.09.2023 KM sprint Hordaland AL-åpen 26.33 1 /1 3.38 10.08 1.23 – – –
04.06.2023 KM ultralang distanse Hordaland C-åpen 17- 15.58 1 /5 1.24 7.39 0.40 9.37 1.40 –
15.05.2022 KM Ultralang C-åpen 17- 28.37 2 /2 9.05 10.59 3.29 – – –
01.08.2021 Geilo 4-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
01.08.2021 Geilo 4-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
01.08.2021 Geilo 4-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
01.08.2021 Geilo 4-dagers C-åpen 17- – – – – – – – –
29.05.2021 "kommuneløp" Bergen, med løyper fra KM mellomdistanse C 13.00 1 /1 – – – – – –
06.05.2021 IL Gular Klubbmesterskap D/H17C 26.56 1 /3 – – – – – –
21.06.2020 Geilo 2-dagers D/H 17-C – – – – – – – –
21.06.2020 Geilo 2-dagers D/H 17-C – – – – – – – –
16.05.2020 KM mellomdistanse Hordaland, med innlagt HOK-ranking 1/2020 D/H 17-N 18.14 1 /1 – – – – – –

Løp per år

2020: 3 løp320202021: 6 løp620212022: 1 løp120222023: 2 løp220232024: 2 løp22024