Løperprofil
Karen Therese Torgersen
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.35
- Løpskapasitet
- 15.59
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.38
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3465 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5666 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0825 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2341 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1456 |
| bomVekt | 4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4499 |
| bomStorSigma | 0,9507 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0793 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4256,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4680,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.05
- Løpskapasitet
- 8.56
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0974 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1276 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,061 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0526 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9926 |
| bomVekt | 18,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0156 |
| bomStorSigma | 0,5789 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0772 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3313,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3370,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.10
- Løpskapasitet
- 15.51
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.54
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2831 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,148 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0551 |
| bomVekt | 5,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5878 |
| bomStorSigma | 0,8895 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0805 |
| havariVekt | 0,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3730,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4273,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 16.34
- O-evne
- 2.56
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 180 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2603 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3461 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1014 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1137 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9253 |
| bomVekt | 5,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,1906 |
| bomStorSigma | 0,687 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3912,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4604,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 03.06.2025 Fellesstart/1- mannstafett Heggmoen, bom 4.14 | 41 | nr. 3195 |
| Bom over fem minutter | 29 | 15.10.2024 Saltenkarusell 13 - Heia, bom 9.21 | 41 | nr. 5233 |
| Bom over ti minutter | 78 | 24.01.2023 Vintercup 4 -Grønnåsen, bom 18.56 | 78 | nr. 5454 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | ÅpenKort | 13.53 | 9 /26 | 1.11 | 9.03 | 0.47 | 8.38 | 0.10 | – |
| 03.06.2025 | Fellesstart/1- mannstafett Heggmoen | C | 37.50 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Saltenkarusell 13 - Heia | BC | 1.06.27 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2024 | Saltenkarusell 12 - Idrettsplassen Tverlandet | C | 1.42.01 | 5 /5 | 16.35 | (35.54) | 5.50 | 14.03 | 3.25 | |
| 11.06.2024 | En-mannstafett | Felles | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Nattløp - Hopen | C | 31.04 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Saltenkarusell 10 - Heggmoen | B | 1.02.10 | 12 /17 | 3.30 | 17.21 | 0.59 | 17.33 | 2.13 | |
| 18.04.2023 | Saltensprint 1 - Hunstad barneskole | A | 30.03 | 19 /24 | 1.10 | 10.48 | 0.25 | 10.04 | 0.13 | – |
| 24.01.2023 | Vintercup 4 -Grønnåsen | B-1,7 km | 48.28 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Nattløp Rønvikfjellet | C | 18.22 | 2 /7 | 0.00 | 10.01 | 0.00 | 12.53 | 2.20 | – |
| 27.09.2022 | Nattløp - Heia | C | 1.08.40 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Saltenkarusell 12 - Naurstadhøgda | B | 58.04 | 12 /14 | 11.54 | 17.50 | 3.39 | 17.32 | 3.29 | – |
| 09.08.2022 | Saltenkarusell 9 - Hopen | B | 1.23.50 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Saltensprint 1 - Bodøsjøen | C | 48.16 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2021 | Nattløp - Bestemorenga | A-kort | 44.53 | 13 /11 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2021 | Nattløp Bueskyttebanen | Postplukk | 58.53 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2021 | Nattløp - Naurstadhøgdea | C | 44.43 | 5 /5 | 18.24 | 21.20 | 8.47 | – | – | – |
| 08.06.2021 | Saltenkarusell 5 -Heia | B | 1.01.59 | 8 /12 | 7.02 | 15.25 | 1.45 | – | – | – |
| 18.05.2021 | Saltenkarusell 3 | 3 km | 59.30 | 3 /10 | 2.28 | 16.31 | 0.41 | 17.41 | 2.31 | – |
| 11.05.2021 | Saltenkarusell 2 - Tverlandsmarka | A-4 | 2.00.37 | 42 /47 | 29.37 | (27.38) | 6.47 | 17.41 | 2.31 | – |
| 27.04.2021 | Saltensprint 2 - Bodøsjøen | A | 42.30 | 46 /58 | 3.13 | 14.20 | 1.05 | – | – | – |