Løperprofil
Alfred F. Høysæter
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1808 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1499 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0851 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,976 |
| bomVekt | 2,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6324 |
| bomStorSigma | 0,7825 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0751 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1283 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2512,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2887 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.51
- Løpskapasitet
- 5.38
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3631 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0561 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3366 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0273 |
| bomVekt | 0,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2373 |
| bomStorSigma | 0,6879 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2090,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2169,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.12
- Løpskapasitet
- 11.09
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1412 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0402 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1165 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0779 |
| bomVekt | 4,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4838 |
| bomStorSigma | 0,8559 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0825 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2622,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3107,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 5.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 23.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1766 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1315 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1034 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3356 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0219 |
| bomVekt | 3,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5597 |
| bomStorSigma | 0,8742 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6444 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2527,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2999,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.59
- Løpskapasitet
- 6.31
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 03.09.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6635 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6868 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1225 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4217 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9913 |
| bomVekt | 0,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4011 |
| bomStorSigma | 0,8079 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1556,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1908,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 18.07.2021 Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell, bom 2.35 | 102 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 18.07.2021 Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell, bom 6.17 | 163 | – |
| Bom over ti minutter | 17 | 30.08.2020 KM Mellomdistanse, bom 11.14 | 465 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.07.2021 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Herrer - Kort løype | 48.23 | 5 /11 | 10.25 | 14.45 | 3.11 | 13.23 | 2.03 | |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | H 13-14 | 55.47 | 9 /12 | 13.39 | (23.26) | 5.44 | 16.24 | 1.52 | |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | H 13-14 | 36.42 | 5 /12 | 3.40 | 15.58 | 1.36 | 16.24 | 1.52 | |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2019 | Wing4er 3-2019 / Klubbmesterskap | H 13-16B | 57.41 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Dølaspretten Dalsbygda | H 13-14 | 55.51 | 14 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Mellomdistanse Os | H 13-14 | 42.10 | 14 /23 | 5.55 | 15.34 | 2.11 | 15.24 | 1.49 | – |
| 05.07.2019 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Sprint Røros | H 13-14 | 18.49 | 18 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2019 | Wing4er 2-2019 | H 13-16B | 52.48 | 3 /4 | 6.54 | 21.05 | 2.45 | 18.08 | 1.37 | |
| 13.06.2019 | STOK Ungdomsløp 5 | H 13-14 | 32.06 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | H 13-14 | 37.31 | 12 /15 | 6.12 | 17.23 | 2.52 | – | – | – |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | H13-14 | 22.33 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | 34.54 | 13 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | H 13-14 | 27.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Tour de Trondheim | H 11-12 | 38.19 | 8 | 6.09 | 11.59 | 1.55 | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | H11-12 | 24.18 | 11 /15 | 1.42 | 14.11 | 1.00 | 15.50 | 1.59 | |
| 20.08.2018 | Wing4er 3-2018 / Klubbmesterskap | H 7-12 | 42.56 | 3 /5 | 3.29 | 15.35 | 1.16 | 15.50 | 1.59 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | H 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Wing4er 2-2018 | H 7-12 | 33.03 | 4 /4 | 2.05 | 16.29 | 1.02 | 16.16 | 2.08 | |
| 14.05.2018 | Wing4er 1-2018 | H 7-12 | 20.30 | 3 /6 | 0.43 | 15.02 | 0.32 | 16.37 | 2.25 | |
| 07.09.2017 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 38.43 | 16 /18 | 7.09 | 19.35 | 3.37 | 18.08 | 2.54 | |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | H 11-12 | 57.41 | 18 /23 | 14.25 | (25.48) | 6.27 | 18.09 | 2.47 | |
| 24.08.2017 | STOK Ungdomsløp 6 | H 11-12 | 24.34 | 18 /21 | 2.52 | 17.26 | 2.02 | 18.09 | 2.47 | |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | H 11-12 | 16.13 | 2 /7 | 1.05 | (11.58) | 0.48 | 17.32 | 2.54 | |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | H 11-12 | 45.18 | 5 /20 | 17.31 | (25.38) | 9.55 | 17.32 | 2.54 | |
| 02.07.2017 | Sommerløpene i Nord-Østerdal | H 11-12 | 32.38 | 6 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | H 11-12 | 22.49 | 22 /24 | 6.02 | 22.21 | 5.55 | 17.13 | 2.00 | – |
| 18.05.2017 | STOK Ungdomsløp 2 | H11-12 | 23.11 | 20 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2017 | STOK - Ungdomsløp 1 | H 11-12 | 20.30 | 14 /15 | 1.01 | 16.22 | 0.49 | – | – | – |
| 04.05.2017 | Trondheim Sprintcup, finale | H 11-12 | 21.53 | 13 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2017 | Sprintcup 3 | H 11-12 | 13.37 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2017 | Trondheim Sprintcup, løp 2 | H 11-12 | 28.29 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2016 | KM Langdistanse STOK | N-åpen | 21.34 | – | 0.28 | 11.56 | 0.16 | 12.43 | 1.10 | |
| 22.08.2016 | Wing4er 3 - Klubbmesterskap | H7-12N | 29.49 | – | 0.24 | 14.36 | 0.12 | 15.26 | 1.05 | |
| 20.06.2016 | Wing4er 2 | H7-12N | 31.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2016 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 21.20 | – | 2.04 | 13.10 | 1.17 | 13.09 | 1.20 | |
| 21.05.2016 | Trondheim Open KM-sprint | N-åpen | 14.09 | 26 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2016 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 13.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2015 | Ungdomsløp nr. 8 - Langdistanse med fellestart | N-åpen | 34.42 | 19 /47 | 3.51 | 16.01 | 1.47 | 14.12 | 1.24 | |
| 03.09.2015 | STOK Ungdomsløp Nidarøst OK | N-åpen | 18.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2015 | Ungdomsløp | N-åpen | 29.30 | – | 4.23 | 14.53 | 2.13 | 14.20 | 1.21 | |
| 14.05.2015 | Trondheim Open, mellomdistanse | N-Åpen | 13.09 | 12 /22 | 2.31 | 14.40 | 2.48 | 14.20 | 1.21 | |
| 04.09.2014 | STOK Ungdomsløp 7 | N-åpen | 30.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2014 | STOK Ungdomsløp 5 | N-åpen | 23.55 | 30 /44 | 1.45 | 16.51 | 1.14 | 17.10 | 1.07 | |
| 16.06.2014 | Wing4er 2 - Klubbmesterskap | H7-12N | 40.57 | – | 3.59 | 15.55 | 1.33 | 17.06 | 1.19 | |
| 05.06.2014 | Ungdomsløp 3 Skogskarene | N-åpen | 25.52 | – | 2.04 | 25.07 | 2.00 | 18.51 | 1.25 | – |
| 02.06.2014 | Wing4er 1 | H7-12N | 26.07 | – | 0.54 | 18.21 | 0.38 | 17.06 | 1.19 | |
| 25.05.2014 | Trondheim Open, Individuelt | N-åpen | 28.34 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2013 | Wing4-er 2-2013 | H7-12N | 42.15 | – | 4.47 | 25.05 | 2.50 | 18.28 | 1.29 | – |
| 27.05.2013 | Wing4er 1-2013 | H7-12N | 38.28 | – | 5.07 | 17.43 | 2.21 | – | – | – |
| 09.06.2012 | Trondheim Open | N-Åpen | 34.46 | 12 /12 | 4.09 | 24.01 | 2.52 | – | – | – |