Løperprofil
Martin Munkeby
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
33 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.30
- Løpskapasitet
- 10.32
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 19
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0729 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0745 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1063 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,02 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,154 |
| bomVekt | 188,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7228 |
| bomStorSigma | 0,8709 |
| antallBom | 78 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0262 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0415 |
| havariVekt | 16,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0159 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,355 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0203 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2804,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3325,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.50
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0535 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0601 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0552 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0402 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,853 |
| bomVekt | 48,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0996 |
| bomStorSigma | 0,6316 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,134 |
| havariVekt | 2,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,833 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2847,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2903,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.50
- Løpskapasitet
- 10.37
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1861 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2343 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0795 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0413 |
| bomVekt | 8,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1244 |
| bomStorSigma | 0,6727 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0794 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2498,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2782,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 27.09.2026 Älgjakten, bom 5.33 | 98 | nr. 5590 |
| Bom over fem minutter | 7 | 27.09.2026 Älgjakten, bom 5.33 | 110 | nr. 7170 |
| Bom over ti minutter | 99 | 22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen, bom 16.29 | 322 | nr. 5041 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 45.43 | 32 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 45.43 | 26 /26 | 6.05 | 15.59 | 2.08 | 12.30 | 1.58 | |
| 26.09.2026 | Loffelunken | Svart 5,0 | 1.04.08 | 13 /17 | 12.32 | 12.50 | 2.30 | 12.30 | 1.58 | |
| 19.09.2026 | NC Publikumsløp | A3,3 | 42.34.04 | 6 /6 | 2.54 | (510.18) | 0.35 | 12.30 | 1.58 | |
| 02.09.2026 | O-sjuer 10 - Storlidalen | A4 | 46.35 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | O-sjuer 9 - Frol barneskole | N1 | 23.24 | 27 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2026 | Kviknekarusell 6 | A6 | 1.31.46 | 8 | 14.56 | 14.09 | 2.18 | 12.01 | 1.54 | |
| 03.06.2026 | O-sjuer 7 - Furuhevilen | A6 | 1.08.25 | 7 | 3.48 | 10.07 | 0.34 | 12.01 | 1.54 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | A4 | 1.07.22 | 21 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | O-sjuer 6 - Gjeldsåsen | A6 | 1.31.46 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | A4 | 53.17 | 14 | 4.15 | 11.19 | 0.54 | 11.52 | 1.51 | |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | AK-åpen | 29.12 | 1 /11 | 1.12 | 9.25 | 0.23 | 11.52 | 1.51 | |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | A4 | 1.03.49 | 8 | 19.23 | 12.38 | 3.50 | 11.52 | 1.51 | |
| 15.04.2026 | O-sjuer 2 - Staupsmarka | A6 | 30.17 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | A6 | 14.50 | 10 | 0.01 | 7.38 | 0.01 | 7.57 | 0.09 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 25.21 | 29 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 8 | 25.21 | 17 /25 | 1.44 | 11.11 | 0.46 | 12.24 | 1.50 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Svart 5,0 | 52.54 | 4 /14 | 8.38 | 11.38 | 1.54 | 12.24 | 1.50 | |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | A4 | 49.42 | 17 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | A6 | 1.26.52 | 5 | 10.26 | 11.47 | 1.25 | 12.37 | 1.53 | |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | A4 | 51.49 | 10 | 6.34 | 11.09 | 1.25 | 12.39 | 1.51 | |
| 09.04.2025 | O-sjuer 1 Staupsmarka | A4 | 23.03 | 6 | 0.03 | 7.39 | 0.01 | 8.00 | 0.09 | |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.5 | 15.48 | 12 /30 | 0.13 | 7.46 | 0.06 | 8.00 | 0.09 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 32.16 | 31 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 8 | 32.16 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | Svår 3 km | 25.39 | 5 /20 | 0.34 | 10.35 | 0.14 | 12.52 | 1.53 | |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | A4 | 46.51 | 9 | 1.21 | 11.36 | 0.20 | 12.52 | 1.53 | |
| 11.09.2024 | O7-10 Røstad | B3 | 22.38 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | A4 | 1.13.04 | 15 | 20.32 | 17.56 | 5.02 | 13.09 | 2.07 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | A4 | 1.00.08 | 20 | 8.43 | 11.32 | 1.40 | 12.44 | 1.44 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | AK-åpen | 36.26 | 2 /7 | 11.47 | 16.13 | 5.15 | 12.44 | 1.44 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | A4 | 49.17 | 7 | 1.34 | 12.09 | 0.23 | 12.44 | 1.44 | |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | A 4 km | 50.33 | 18 /28 | 10.53 | 12.57 | 2.47 | 12.42 | 1.35 | |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | A4 | 43.36 | 11 | 3.14 | 11.10 | 0.50 | 12.42 | 1.35 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | AK-åpen | 38.01 | 3 /10 | 3.46 | 12.21 | 1.13 | 13.01 | 1.30 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | B3 | 35.56 | 3 | 3.09 | 11.06 | 0.58 | 11.24 | 1.01 | |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Svår 5 km | 1.38.21 | 5 /5 | 19.18 | 18.12 | 3.34 | 13.12 | 1.36 | |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | A4 | 50.42 | 13 | 1.12 | 12.19 | 0.17 | 13.12 | 1.36 | |
| 20.08.2023 | KM Stafett NTOK og STOK, åpne/direkte/individuelle klasser | AK-åpen | 47.36 | 3 /6 | 4.23 | 12.33 | 1.09 | 12.14 | 1.13 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | A4 | 1.07.00 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | AK-åpen | 40.25 | 9 /36 | 1.29 | 10.49 | 0.24 | 12.18 | 1.11 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | AK-åpen | 44.12 | 5 /27 | 7.11 | 12.49 | 2.05 | 12.18 | 1.11 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | A4 | 45.25 | 8 | 2.31 | 12.16 | 0.41 | 12.18 | 1.11 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 33.41 | 1 | 1.17 | 10.29 | 0.24 | 11.30 | 1.00 | – |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | A4 | 52.59 | 11 | 5.55 | 12.47 | 1.26 | 12.45 | 1.20 | |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | A4 | 45.42 | 6 | 0.33 | 11.29 | 0.08 | 12.45 | 1.20 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | A 3 | 28.43 | 25 | 2.30 | 12.12 | 1.04 | 13.06 | 1.51 | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 18.59 | 1 /11 | 0.42 | 10.47 | 0.24 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | A6 | 25.39 | 12 | 0.37 | 8.49 | 0.13 | 8.49 | 0.11 | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | A6 | 24.06 | 9 | 1.47 | 9.03 | 0.40 | 8.49 | 0.11 | – |
| 27.05.2018 | KM mellomdistanse | Direkte B | 44.51 | 4 /10 | 14.58 | 14.23 | 4.48 | 12.23 | 2.48 | |
| 12.05.2018 | KM Sprint NTOK og STOK | A2,5 | 22.26 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | A3,5 | 51.10 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.07.2017 | Løp 13, Saupstad | H 16-34 år/Lang (blå) | 1.01.15 | 6 | 16.11 | 10.56 | 2.53 | 11.41 | 2.25 | |
| 27.04.2017 | TA-sprint 1 / Trh sprintcup 4 | TRH H 21- | 23.32 | 11 /15 | 1.24 | 8.37 | 0.31 | 9.05 | 0.15 | – |
| 20.04.2017 | Sprintcup 3 | Åpen lang | 26.20 | 1 /4 | 3.20 | 10.39 | 1.21 | 9.05 | 0.15 | – |
| 06.04.2017 | Trondheim Sprintcup, løp 2 | H 21- | 27.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2016 | Sommerløpene i Nord-Østerdal. Løp 4 | Trim/ Direkte B | 31.49 | 1 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2016 | Sommerløpene i Nord-Østerdal. Løp 3 | Direkte B | 33.49 | 7 /18 | 8.42 | 13.22 | 3.26 | 12.50 | 1.48 | – |
| 08.05.2016 | Vårløpet | Direkte C | 20.10 | 3 /8 | 1.07 | 13.26 | 0.45 | – | – | – |