Løperprofil
Brage Tukkensæter
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
17 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
nr. 2482 av 3540
Nr. 2482 av 3540 blant menn i Norge · nr. 182 av 218 i klassen H40–44 · nr. 35 av 40 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 13.46
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0824 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0894 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1036 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2351 |
| bomVekt | 124,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4762 |
| bomStorSigma | 0,7231 |
| antallBom | 53 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0241 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1012 |
| havariVekt | 10,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0085 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4563 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0043 |
| fartSesongSin | −0,01 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3275,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3662,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.31
- Løpskapasitet
- 7.21
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 01.02.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0979 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0974 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0636 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,046 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8083 |
| bomVekt | 43,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2729 |
| bomStorSigma | 0,5446 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1009 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0044 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2725,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2784,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 125 av 302
Nr. 125 av 302 blant menn i Norge · nr. 7 av 15 i klassen H40–44 · nr. 4 av 7 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 13.54
- Løpskapasitet
- 11.34
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 14,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1115 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1459 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0365 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0726 |
| bomVekt | 58,02 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5339 |
| bomStorSigma | 0,9413 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0673 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 5,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0225 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0448 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0065 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2722,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3270,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 27.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 8.04 | 60 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 6 | 27.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 8.04 | 130 | nr. 7314 |
| Bom over ti minutter | 180 | 05.10.2025 Tunevannet Rundt, bom 11.09 | 225 | nr. 3975 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Klubbmesterskap natt | B-åpen 17- | 1.30.59 | 1 /3 | 9.53 | (22.08) | 2.24 | 13.54 | 2.20 | |
| 26.09.2026 | Furugampen | A-åpen | 1.09.37 | 6 /13 | 10.32 | 14.13 | 2.09 | 13.45 | 1.27 | |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | B-åpen 17- | 32.50 | 3 /11 | 1.35 | 11.44 | 0.34 | 13.13 | 2.03 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H35 Motion | 1.35.41 | 42 /56 | 12.41 | 15.33 | 2.04 | 13.43 | 1.29 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H35 Motion | 1.03.50 | 44 /56 | 6.32 | 15.50 | 1.37 | 13.43 | 1.29 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H35 Motion | 35.43 | 35 /56 | 1.36 | 13.11 | 0.35 | 13.43 | 1.29 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H35 Motion | 1.26.17 | 35 /56 | 6.10 | 13.34 | 0.58 | 13.43 | 1.29 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H35 Motion | 1.14.34 | 37 /56 | 11.18 | 13.48 | 2.05 | 13.43 | 1.29 | |
| 14.05.2026 | Klubbmesterskap | A-åpen | 59.12 | 6 /7 | 9.23 | 13.41 | 2.12 | 12.42 | 1.28 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 25.18 | 6 /51 | 1.34 | 11.33 | 0.44 | 13.49 | 2.21 | |
| 29.03.2026 | Påskeløp 2026 "treningsløp" | B | 45.03 | 2 /18 | 7.20 | 13.20 | 2.10 | 14.32 | 2.43 | |
| 01.02.2026 | OK MOSS Indoor challenge - Hoppern Ungdomsskole | H40 | 42.53 | 5 /11 | 6.43 | 8.20 | 1.18 | 7.20 | 0.10 | |
| 28.10.2025 | Klubbmesterskap natt | H 40- | 1.18.50 | 3 /3 | 6.37 | 14.17 | 1.12 | 12.36 | 1.17 | |
| 05.10.2025 | Tunevannet Rundt | D/H17- (5km) | 1.05.37 | 20 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM Mellom | AK-åpen | 30.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H40 Motion | 59.41 | 17 /35 | 5.53 | 13.21 | 1.19 | 12.18 | 1.06 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H40 Motion | 57.26 | 14 /35 | 4.01 | 12.49 | 0.54 | 12.18 | 1.06 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H40 Motion | 39.01 | 8 /35 | 0.58 | 11.08 | 0.17 | 12.18 | 1.06 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H40 Motion | 1.00.46 | 7 /35 | 1.54 | 10.31 | 0.20 | 12.18 | 1.06 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | AK-åpen | 46.43 | 63 /176 | 7.27 | 12.39 | 2.01 | 12.32 | 1.26 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | AK-åpen | 31.46 | 10 /103 | 2.43 | 11.13 | 0.58 | 12.32 | 1.26 | |
| 18.05.2025 | KM sprint | A-åpen | 18.05 | 5 /20 | 0.29 | 7.32 | 0.12 | 7.15 | 0.08 | |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | AK-åpen | 46.56 | 33 /61 | 10.00 | 14.30 | 3.05 | 13.10 | 1.30 | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | AK-åpen | 1.20.02 | 45 /61 | 4.22 | 17.28 | 0.57 | 13.10 | 1.30 | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | AK Åpen | 42.37 | 22 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 47.57 | 30 /110 | 2.34 | 11.08 | 0.36 | 13.10 | 1.30 | – |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | H40 | 25.43 | 6 /12 | 0.50 | 7.18 | 0.14 | 6.58 | 0.09 | – |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | H40 | 59.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 2# Spetalen skole | Joker | 33.22 | 13 /57 | 5.44 | 7.31 | 1.18 | – | – | – |
| 24.10.2024 | Klubbmesterkap Natt | B-åpen 17- | 46.18 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2024 | Ringreven individuelt | Åpen A | 42.22 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 1.04.03 | 6 /9 | 6.44 | 17.45 | 1.52 | 16.03 | 2.51 | |
| 25.08.2024 | KM stafett. Østfold og Akershus og Oslo individuelle klasser | B-åpen | 56.05 | 5 /17 | 19.34 | 15.39 | 5.28 | 15.22 | 3.02 | |
| 24.08.2024 | KM Mellom | B-åpen 17- | 20.53 | 1 /8 | 1.42 | 12.13 | 1.00 | 15.22 | 3.02 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.30.41 | 66 /101 | 15.22 | 20.01 | 3.24 | 17.19 | 3.02 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 55.22 | 58 /128 | 17.28 | 17.45 | 5.36 | 17.19 | 3.02 | |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 37.39 | 6 /49 | 3.28 | 13.11 | 1.13 | 15.43 | 1.22 | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.19.17 | 36 /54 | 2.33 | 18.53 | 0.36 | 15.43 | 1.22 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2020 | Klubbmesterskap Natt | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2020 | Ungdomsserien løp 5 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Ungdomsserien - løp 4 | Ledsager/sjåfør | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |