Løperprofil
Ingeborg Fogt Bergby
Notodden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.37
- Løpskapasitet
- 16.33
- O-evne
- 2.04
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 17.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3778 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4055 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1117 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0355 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6161 |
| bomVekt | 62,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5347 |
| bomStorSigma | 0,7575 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0455 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1399 |
| havariVekt | 12,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,229 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4404,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4955,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3794 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5153 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0686 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0773 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0558 |
| bomVekt | 7,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3089 |
| bomStorSigma | 0,7422 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0761 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4394,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4485,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.14
- Løpskapasitet
- 17.35
- O-evne
- 3.39
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.14
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 19.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3167 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3608 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0985 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2342 |
| bomVekt | 19,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,846 |
| bomStorSigma | 0,9366 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0799 |
| havariVekt | 1,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2865 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4137,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4995,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.46
- Løpskapasitet
- 10.26
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 11.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3086 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1266 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1662 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1412 |
| bomVekt | 6,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5745 |
| bomStorSigma | 0,9114 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1153 |
| havariVekt | 0,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2463,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3015,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 31.10.2026 NOL Klubbmesterskap Ultralang, bom 3.07 | 75 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 15 | 17.09.2026 NOL Treningsløp 14 Lauvåsknølen, bom 13.34 | 85 | nr. 6365 |
| Bom over ti minutter | 15 | 17.09.2026 NOL Treningsløp 14 Lauvåsknølen, bom 13.34 | 122 | nr. 7511 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | NOL Klubbmesterskap Ultralang | D-Kort | 2.30.13 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2026 | NOL Treningsløp 14 Lauvåsknølen | AK | 1.46.59 | 9 | 23.21 | 26.14 | 5.44 | 18.42 | 2.05 | |
| 01.09.2026 | NOL TrLøp 12 Høgås nordøst | D 40 | 1.28.33 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | NOL Treningsløp 11 Nordstul | AK-åpen | 43.43 | 6 | 2.26 | 16.20 | 0.55 | 17.36 | 1.38 | |
| 17.08.2026 | NOL - Notodden City Race | D 40 | 24.16 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | NOL GjestrudGrandPrix | A/B | 37.36 | 11 | 3.31 | 15.56 | 1.29 | 18.01 | 1.43 | |
| 21.05.2026 | NOL Treningsløp 6 Ålamoen øst | A-kort | 49.50 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2026 | NOL Treningsløp 5 Sætre skole | A | 31.14 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | NOL Treningsløp 4 Tinnemyra nord | AK | 1.03.58 | 5 | 3.54 | 18.48 | 1.09 | 19.49 | 1.48 | |
| 09.04.2026 | NOL Treningsløp 1 Sætreåsen | A-kort | 1.00.02 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2025 | NOLs Nattcup, løp 1 | D-C | 36.31 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2025 | Treningsløp 13 Sætre | D40 | 33.56 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2025 | Treningsløp 10 Høgås | D40 | 1.28.31 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2025 | Treningsløp 9 Follsjø | A-kort | 1.04.11 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | NOL GjestrudGrandPrix | A/B | 38.19 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 1.37.24 | 49 /54 | 8.23 | 22.25 | 1.56 | 21.12 | 2.00 | |
| 04.06.2025 | NOL TrLøp 7 HøgåsSkole | A-kort | 1.25.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Treningsløp 6 Blueshuset | A-kort25 | 30.24 | 7 | 1.28 | 14.17 | 0.41 | 12.21 | 0.15 | – |
| 22.05.2025 | Treningsløp 5 Høgås | C-løype | 1.20.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2025 | Treningsløp 3 Tinnemyra vest | A-kort | 1.13.02 | 9 | 3.27 | 21.17 | 1.00 | 20.30 | 1.50 | |
| 19.09.2024 | Treningsløp 12 Høgås | B | 1.13.05 | 6 | 17.02 | 25.24 | 5.55 | 22.05 | 4.10 | |
| 29.08.2024 | Treningsløp 9 Høgås | B Åpen | 1.26.35 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | NOL GjestrudGrandPrix | B-løype | 48.59 | 8 | 3.29 | 16.02 | 1.08 | 19.20 | 3.26 | |
| 09.06.2024 | Telemark 2-dagers, dag 2 | AK-åpen | 56.07 | 6 /7 | 8.08 | 21.37 | 3.08 | 19.35 | 2.08 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 1.15.16 | 110 /126 | 5.04 | 17.45 | 1.12 | 19.13 | 1.58 | – |
| 02.05.2024 | Treningsløp 3 Tinnemyra nord | A-kort | 1.55.39 | 8 | 7.11 | (29.25) | 1.50 | 19.13 | 1.58 | – |
| 25.04.2024 | Treningsløp 2 Nordagutu | A-kort | 58.28 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Treningsløp 1 Sætreåsen | B-løype | 1.12.17 | 8 | 14.56 | 28.07 | 5.48 | 23.29 | 3.53 | |
| 28.09.2023 | Treningsløp 15 | A-løype | 58.27 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | Treningsløp 8 | B-klasse | 56.52 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | Treningsløp 7 | B-Løype | 1.05.29 | 2 | 5.57 | 18.46 | 1.42 | 21.19 | 3.01 | |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | AK-åpen | 38.58 | 6 /8 | 5.57 | 12.47 | 1.57 | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.28.03 | 43 /56 | 7.50 | 24.10 | 2.09 | 22.32 | 3.06 | – |
| 25.05.2023 | Treningsløp 6 | AK | 1.58.58 | 8 | 15.28 | 26.09 | 3.24 | 22.29 | 2.11 | – |
| 11.05.2023 | Treningsløp 5 | C-løype | 57.54 | 4 | 18.41 | 13.57 | 4.30 | 14.03 | 2.59 | |
| 29.09.2022 | Treningsløp 15 | C | 33.24 | 5 | 1.09 | 16.54 | 0.35 | 16.43 | 1.12 | – |
| 22.09.2022 | Treningsløp 14 | B-løype | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Telemark 2-dagers | C-åpen 17- | 46.17 | 4 /7 | 4.20 | 18.27 | 1.44 | – | – | – |
| 21.05.2022 | Telemark 2-dagers | C-åpen 17- | 18.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Treningsløp 5 | A-Kort | 1.26.28 | 7 | 4.08 | 25.11 | 1.12 | – | – | – |
| 12.05.2022 | Treningsløp 4 | B-løype | 1.20.44 | 7 | 20.41 | 23.55 | 6.08 | – | – | – |
| 05.05.2022 | Treningsløp 3 | A-Kort | 1.48.51 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2020 | Treningsløp | C-løype | 55.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2020 | Klubbmesterskap | C-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |