Løperprofil
Vilma Thomassen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.52
- Løpskapasitet
- 19.26
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5393 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7282 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,105 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1106 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3977 |
| bomVekt | 14,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6281 |
| bomStorSigma | 0,9978 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0868 |
| havariVekt | 0,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0309 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5173 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5819,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.37
- Løpskapasitet
- 9.26
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 06.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1518 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2971 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0603 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1386 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9724 |
| bomVekt | 14,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1841 |
| bomStorSigma | 0,6375 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0455 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3498,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3566,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.08
- Løpskapasitet
- 14.06
- O-evne
- 3.02
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0961 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1628 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0909 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2138 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2589 |
| bomVekt | 7,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6349 |
| bomStorSigma | 0,9457 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1846 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3316,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4030,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.19
- Løpskapasitet
- 12.05
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.39
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0543 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2714 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2808 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0115 |
| bomVekt | 0,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6653 |
| bomStorSigma | 0,8925 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2853,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3380,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.36
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3379 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1986 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9765 |
| bomVekt | 1,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5174 |
| bomStorSigma | 0,7878 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2150,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2534 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 42 | 19.10.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022_3, bom 4.37 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 54 | 22.08.2022 Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 1, bom 8.49 | 89 | – |
| Bom over ti minutter | 87 | 06.08.2022 Hovedløpet lang, bom 15.55 | 89 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | AK-åpen | 1.15.46 | 35 /36 | 6.25 | 26.15 | 2.13 | 23.17 | 2.48 | |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | Åpen B | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D16 | 28.14 | 43 /46 | 3.27 | 12.07 | 1.29 | 10.21 | 0.13 | |
| 19.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_3 | Rekrutt | 42.27 | 11 /17 | 6.15 | 15.02 | 2.13 | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 1 | DB | 1.16.39 | 19 /19 | 11.29 | 24.18 | 3.38 | 22.03 | 3.54 | |
| 07.08.2022 | Hovedløpet sprint | D15 | 24.09 | 38 /44 | 1.23 | 11.04 | 0.38 | 10.13 | 0.12 | – |
| 06.08.2022 | Hovedløpet lang | D15 | 1.52.11 | 35 /39 | 28.08 | 24.51 | 6.14 | 22.03 | 3.54 | |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 13-16 | 27.27 | 39 /53 | 2.27 | 11.40 | 1.03 | – | – | – |
| 22.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Finale | Rekrutt | 32.06 | 8 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Rekrutt | 33.46 | 13 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Bonusløp | Rekrutt | 24.34 | 10 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | D 13-14 | 55.13 | 24 /26 | 4.57 | 22.29 | 2.01 | 21.56 | 3.23 | |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | D 13-14 | 27.20 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Rekrutt | 36.42 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Lokal | 2.15.25 | 72 /73 | 39.48 | 32.12 | 9.28 | 23.10 | 4.10 | |
| 05.09.2021 | KM sprint (Romeriksløpet 2021) | D 13-14 | 19.29 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | D 13-14 | 1.04.08 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Høydepunktet KM lang og Trimtex-cup | D 13-14 | 1.13.01 | 11 /17 | 7.47 | 19.53 | 2.07 | 22.02 | 3.34 | |
| 21.08.2021 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 32.28 | 25 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Nydalten med KM Mellomdistanse og Trimtex-cup | D 13-14 | 1.07.15 | 21 /24 | 9.14 | 24.07 | 3.19 | 24.31 | 4.28 | |
| 05.06.2021 | Knut Valstads Minneløp | D 13-14 | 1.54.25 | 16 /17 | 28.28 | 31.28 | 7.50 | 24.31 | 4.28 | |
| 16.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Finale | Rekrutt | 56.21 | 33 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Trimtex-cup Finale | D13-14 | 2.08.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2020 | Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup | D 13-14 | 1.25.57 | 22 /25 | 6.56 | 24.47 | 2.00 | 25.27 | 5.50 | – |
| 23.08.2020 | Askerløpet med Trimtex Cup | D 13-14 | 1.44.44 | 23 /23 | 48.42 | (42.42) | 19.51 | 25.27 | 5.50 | – |
| 18.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 2 | Ny | 19.52 | 13 /23 | 2.16 | 15.29 | 1.46 | 15.27 | 1.10 | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 11-16N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Geilo 2-dagers | D/H 11-16N | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Råtassløp for 0-16 år | C-åpen | 1.25.28 | 14 /16 | 17.25 | 34.14 | 6.59 | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 49.58 | 62 /86 | 4.28 | (23.52) | 2.08 | 16.16 | 1.25 | – |
| 16.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Løp 4 | Rekrutt | 1.06.27 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | D8-12N | 29.31 | – | 5.40 | 17.48 | 3.25 | – | – | – |
| 20.08.2019 | NSK Cup nr 3 2019, Klubbmesterskap | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Kvist-Kvaset DH 9-12 individuelt fellesstartløp | DH9-12 | 21.14 | – | – | – | – | – | – | – |