Løperprofil
Eirik Helleve Haugland
Gneist
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.13
- Løpskapasitet
- 11.13
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,008 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1358 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0796 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1027 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0929 |
| bomVekt | 12,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7639 |
| bomStorSigma | 0,9091 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0721 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2985,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3517,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.39
- Løpskapasitet
- 6.27
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2279 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3581 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2578 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0298 |
| bomVekt | 1,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1954 |
| bomStorSigma | 0,6814 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2392,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2468,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.07
- Løpskapasitet
- 10.07
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.41
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 08.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2364 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0415 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0995 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2658 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9647 |
| bomVekt | 1,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5583 |
| bomStorSigma | 0,8682 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3171 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2380,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2852,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 9.27
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3005 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2627 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0931 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2662 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9817 |
| bomVekt | 1,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6447 |
| bomStorSigma | 0,8429 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0478 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5565 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2231,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2710,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 02.11.2024 Kneskjælven 2024, bom 12.27 | 36 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 02.11.2024 Kneskjælven 2024, bom 12.27 | 54 | – |
| Bom over ti minutter | 4 | 02.11.2024 Kneskjælven 2024, bom 12.27 | 85 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2024 | Kneskjælven 2024 | H35-49 | 3.52.02 | 18 | 25.44 | 14.11 | 1.34 | 13.51 | 2.14 | |
| 05.11.2022 | Kneskjælven 2022 | H17-34 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | Blindevannet Rundt (Berger IL) | H17-34 | 2.42.30 | 12 | 4.30 | 15.42 | 0.26 | 14.59 | 1.42 | |
| 13.10.2020 | Vintercup #1 Gneist | BC | 32.14 | 6 /20 | 2.00 | 17.52 | 1.07 | 15.51 | 1.00 | – |
| 08.09.2020 | pokalkamp 2 Bergen | H11-13 | 19.02 | 4 /5 | 0.08 | 13.10 | 0.06 | 14.13 | 1.11 | – |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | H13-15 | 23.29 | 8 /8 | 2.03 | 12.12 | 1.04 | – | – | – |
| 30.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) langdistanse, med innlagt HOK-ranking 6/2020 | C-åpen 10-16 | 20.34 | – | 5.01 | 15.15 | 3.43 | 14.07 | 2.12 | – |
| 29.08.2020 | Vestlandsmesterskapet (DM) mellomdistanse, med innlagt HOK-ranking 5/2020 | C-åpen 10-16 | 24.58 | – | 3.37 | 15.15 | 2.12 | 14.07 | 2.12 | – |
| 25.08.2020 | pokalkamp 1 Bergen | H11-13 | 34.10 | 6 /7 | 1.51 | 21.09 | 1.09 | – | – | – |
| 02.06.2020 | Treningsløp Sandsli | Mellom | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | HN- Sløyfe C | 11.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.01.2020 | Urb-O løp 4 Free Challenge | HN | 35.00 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2020 | vintercup 3 Fana | HN | 11.59 | 2 /6 | 0.35 | 10.16 | 0.30 | – | – | – |