Løperprofil
Erling Skaug
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.56
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 14.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1746 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1399 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1092 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,05 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2639 |
| bomVekt | 40,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3682 |
| bomStorSigma | 0,8003 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0381 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0735 |
| havariVekt | 2,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,335 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2534,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2911,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.06
- Løpskapasitet
- 6.52
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1652 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1317 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0596 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0431 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1866 |
| bomVekt | 24,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2134 |
| bomStorSigma | 0,6308 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1305 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0786 |
| havariVekt | 2,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2547,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2633,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.36
- Løpskapasitet
- 9.11
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 07.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3308 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3243 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0897 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,831 |
| bomVekt | 8,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4449 |
| bomStorSigma | 0,752 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1193 |
| havariVekt | 1,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,229 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2162,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2493,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 8.11
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4447 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5427 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2026 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0384 |
| bomVekt | 1,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,503 |
| bomStorSigma | 0,8464 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8024 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1931,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2372,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 7.54
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 20.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4671 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4182 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0984 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9738 |
| bomVekt | 1,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3828 |
| bomStorSigma | 0,8405 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3636 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1889,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2238,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 14.06.2026 Midtsommerløpet, bom 5.04 | 75 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 14.06.2026 Midtsommerløpet, bom 5.04 | 140 | – |
| Bom over ti minutter | 199 | hele karrieren siden 2016 | 199 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H15-16 | 1.03.33 | 28 /38 | 13.30 | 13.11 | 2.48 | 11.26 | 1.32 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 15-16 | 39.21 | 20 /35 | 7.47 | 9.30 | 1.53 | 7.31 | 0.15 | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H15-16 | 18.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | NSK Klubbcup #2 2026 | H 15-16 | 31.32 | 2 /6 | 1.39 | 8.13 | 0.26 | 11.26 | 1.32 | |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 15-16 | 57.02 | 18 /20 | 8.11 | 13.21 | 1.55 | 12.25 | 1.34 | – |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 15-16 | 19.38 | 16 /28 | 1.39 | 7.38 | 0.39 | – | – | – |
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | H 13-14 | 42.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | H 13-14 | 32.11 | 3 /8 | 1.40 | 10.10 | 0.32 | 11.21 | 1.10 | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 13-14 | 14.35 | 11 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | H 13-14 | 35.07 | 13 /30 | 2.29 | 12.05 | 0.51 | – | – | – |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | H 13-14 | 40.22 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 6 | HB | 48.17 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | H 11-12 | 33.44 | 4 /10 | 4.28 | 13.53 | 1.50 | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 17.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2020 | Sprint X3m løp 3 - Park Sprint | H 9-10 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | H 9-10 | 20.29 | 3 /4 | 1.28 | 14.23 | 1.02 | 14.31 | 1.10 | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Mellom | 32.20 | 98 /137 | 2.40 | 22.37 | 1.52 | 18.25 | 1.00 | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 117 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | N-åpen | 34.28 | – | 6.14 | 20.29 | 3.42 | – | – | – |
| 01.10.2016 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Kort | 1.30.11 | 31 /37 | 5.16 | 35.57 | 2.06 | – | – | – |