Løperprofil
Nina Henriksen
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
21 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.20
- Løpskapasitet
- 17.48
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4834 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,052 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4963 |
| bomVekt | 34,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,415 |
| bomStorSigma | 0,613 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0769 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 2,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0142 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5455 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4736,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5147 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.48
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 0.27
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3367 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3913 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0698 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,0916 |
| bomVekt | 9,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2414 |
| bomStorSigma | 0,7436 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1325 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 1,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4208,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4376,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 259 av 335
Nr. 259 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 12 av 20 i klassen D55–59 · nr. 3 av 4 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 19.07
- Løpskapasitet
- 15.04
- O-evne
- 4.02
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 136 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1631 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1572 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0417 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2792 |
| bomVekt | 51,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,913 |
| bomStorSigma | 0,936 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0922 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 4,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0234 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0089 |
| fartSesongSin | −0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3547,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4497,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 180 av 238
Nr. 180 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 8 av 13 i klassen D55–59 · nr. 1 av 2 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 18.14
- Løpskapasitet
- 15.21
- O-evne
- 2.53
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 04.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1816 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1752 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1238 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0849 |
| bomVekt | 90,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8273 |
| bomStorSigma | 0,9183 |
| antallBom | 68 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0848 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0697 |
| havariVekt | 7,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0256 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0366 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,009 |
| fartSesongSin | 0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3625,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4305,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 09.07.2026 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart, bom 2.34 | 39 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 5 | 09.07.2026 Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart, bom 8.16 | 74 | nr. 7462 |
| Bom over ti minutter | 135 | 09.11.2025 O-event, dag 3 - Zoorientering, bom 12.04 | 200 | nr. 4507 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, omvänd jaktstart | Orange 3,0 | 45.07 | 27 /67 | 11.26 | 17.33 | 4.27 | 18.53 | 3.52 | |
| 08.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Orange 3,0 | 51.49 | 34 /58 | 10.09 | 18.33 | 3.38 | 18.53 | 3.52 | |
| 07.07.2026 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 50.53 | 38 /68 | 14.24 | 20.21 | 5.45 | 18.53 | 3.52 | |
| 05.07.2026 | Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång | Gul 2,5 | 32.23 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel | Gul 2,5 | 30.37 | 2 /26 | 2.48 | 13.12 | 1.12 | 17.58 | 2.57 | |
| 03.06.2026 | DM, sprint, Stockholm | Orange 2,5 | 31.52 | 27 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Stockholm City Cup, # 3 | Medel | 47.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | Medel | 22.41 | 86 /218 | 0.54 | 15.11 | 0.36 | 18.57 | 1.39 | |
| 12.05.2026 | Stockholm City Cup, #1 | Medel | 33.30 | 139 /173 | 7.58 | 26.32 | 6.19 | 18.57 | 1.39 | |
| 10.05.2026 | Haningeträffen, dag 2 | Gul 5,0 | 1.30.49 | 6 /6 | 16.54 | 22.15 | 4.08 | 19.29 | 3.07 | |
| 26.04.2026 | Grödingedubbeln, medeldistans | Gul 2,5 km | 46.56 | 13 /32 | 1.49 | 18.16 | 0.42 | 18.51 | 3.05 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | Orange 3,0 | 39.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 56.29 | 238 /328 | 17.11 | 23.13 | 7.04 | 19.56 | 3.32 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 27.34 | 45 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | Orange 3,0 | 53.14 | 54 /70 | 9.50 | 22.54 | 4.14 | 19.47 | 3.23 | – |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | Orange 3,0 | 41.10 | 45 /86 | 9.34 | 18.30 | 4.18 | 19.47 | 3.23 | – |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D55 | 28.36 | 68 /73 | 9.00 | (18.25) | 5.48 | 12.19 | 0.32 | – |
| 31.08.2025 | Breviksdubbeln, medeldistans | Gul 2,5 | 1.12.10 | 8 /12 | 29.41 | (27.13) | 11.12 | 18.21 | 3.30 | |
| 24.08.2025 | Sundbybergs IK, dag 2, medel | Gul 2,5 | 54.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Sundbybergs IK, dag 1, lång | Gul 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Bromsebydubbeln, medeldistans | Gul 2,5 km | 43.43 | 10 /24 | 13.01 | 21.15 | 6.20 | 18.21 | 3.30 | |
| 10.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Gul 5,0 | 1.35.15 | 7 /8 | 27.30 | 21.10 | 6.07 | 17.19 | 3.02 | |
| 09.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Gul 5,0 | 1.44.30 | 5 /9 | 11.42 | 17.12 | 1.56 | 17.19 | 3.02 | |
| 08.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 5,0 | 1.29.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Stockholm City Cup, #3 | Medel | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | Stockholm City Cup, #2 | Medel | 27.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Stockholm City Cup, #1 | Medel | 42.38 | 160 /206 | 8.37 | 22.48 | 4.37 | 18.49 | 1.51 | – |
| 11.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Lätt 2,5 km | 27.09 | 8 /30 | 1.01 | 13.31 | 0.30 | 16.17 | 3.11 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Lätt 2,5 km | 34.16 | 12 /46 | 2.33 | 14.47 | 1.06 | 16.17 | 3.11 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Lätt 2,5 km | 49.29 | 24 /42 | 19.30 | 21.13 | 8.22 | 16.17 | 3.11 | |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2023 | Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart | Lätt 2,5 km | 37.04 | 8 /34 | 5.16 | 13.43 | 1.57 | 16.21 | 3.20 | |
| 12.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Lätt 2,5 km | 18.51 | 4 /46 | 1.33 | 13.04 | 1.04 | 16.21 | 3.20 | |
| 11.07.2023 | Gotlands 3-dagars | Lätt 2,5 km | 41.52 | 12 /39 | 11.19 | 18.12 | 4.55 | 16.21 | 3.20 | |
| 14.07.2022 | Gotlands 3-dagars | Lätt 5 km | 1.47.45 | 13 /15 | 38.24 | 23.59 | 8.33 | 18.11 | 3.58 | |
| 13.07.2022 | Gotlands 3-dagars | Lätt 5 km | 1.34.28 | 3 /5 | 9.31 | 15.14 | 1.32 | 18.11 | 3.58 | |
| 12.07.2022 | Gotlands 3-dagars | Lätt 5 km | 1.42.55 | 3 /6 | 31.14 | 23.01 | 6.59 | 18.11 | 3.58 | |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | B-åpen 17- | 28.46 | 24 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | KM sprint, Gjøviksprinten | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | C-åpen 17- | 49.01 | 10 /15 | 10.21 | 16.50 | 3.33 | 15.15 | 2.14 | |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | C-åpen 17- | 41.04 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Mjølnerløpet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Løten Mølles Høstløp 2021 | Stutt D | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Torsdagsløp nr. 14 Røyslimoen | Middels | 58.23 | 6 /18 | 2.48 | 15.28 | 0.45 | – | – | – |
| 26.08.2021 | Torsdagsløp nr. 12 | B | 1.07.48 | 8 /14 | 6.13 | 18.29 | 1.42 | – | – | – |
| 22.08.2021 | KM sprint - Odalsløpet | C-åpen 17- | 11.01 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Fjelldilten | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2021 | Gammelskolla 2-dagers, dag 2 | Damer C | 1.13.17 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2021 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | DC | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 3 | C-åpen 17- | 22.19 | 13 /15 | 5.47 | 17.31 | 4.32 | 15.30 | 2.03 | |
| 03.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 2 | C-åpen 17- | 20.27 | 5 /16 | 0.57 | 14.27 | 0.40 | 15.30 | 2.03 | |
| 02.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, dag 1 | C-åpen 17- | 21.06 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2021 | Hamla Grand Prix (HOK-ranking 4/2021) | C-Open | 59.54 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2021 | Torsdagsløp nr. 10 | C-løype | 29.06 | 3 /11 | 0.31 | 13.18 | 0.14 | 14.49 | 1.52 | – |
| 10.09.2020 | Torsdagsløp nr. 14 | C-løype | 44.06 | 1 /9 | 5.41 | 14.23 | 1.51 | 15.36 | 2.27 | – |
| 18.06.2020 | Torsdagsløp nr. 10 Nordseter - Lunkefjell | C-løype | 50.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2020 | Myrsprinten | D 17-C | 47.50 | 4 /5 | 6.53 | 13.17 | 1.55 | – | – | – |
| 11.06.2020 | Torsdagsløp nr. 9 Mesnasaga | C-løype | 50.14 | 12 /13 | 13.26 | 23.57 | 6.24 | – | – | – |
| 18.12.2019 | Julegløggløpet | N/C | 51.32 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | Huldertrampen | MD | 1.04.35 | 17 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Løten Mølles Høstløp 2019 | Stutt D | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2018 | Mjølnerløpet | D 17-C | 59.25 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |