Løperprofil
Vilhelm Rokkjær
OK Pan Århus
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.08
- Løpskapasitet
- 8.50
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2467 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2308 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0393 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9793 |
| bomVekt | 34,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5055 |
| bomStorSigma | 0,8392 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0977 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0681 |
| havariVekt | 3,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0081 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,269 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0043 |
| fartSesongSin | −0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2351,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2697,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.16
- Løpskapasitet
- 6.04
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2894 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0747 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9703 |
| bomVekt | 7,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0556 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2250 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2324,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.54
- Løpskapasitet
- 7.48
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4948 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4092 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0794 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1344 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0207 |
| bomVekt | 19,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,581 |
| bomStorSigma | 0,8248 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0554 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0808 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0019 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1834,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2328,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.25
- Løpskapasitet
- 7.49
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4894 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,735 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1879 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9275 |
| bomVekt | 2,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4663 |
| bomStorSigma | 0,8389 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,94 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1846,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2224,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 29.08.2026 KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2, bom 3.36 | 54 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 26.10.2025 GMOK:s hösthälg, dag 2, medel, bom 6.21 | 148 | – |
| Bom over ti minutter | 206 | hele karrieren siden 2019 | 206 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2 | H 15-16 | 35.19 | 17 /35 | 4.08 | 10.54 | 1.17 | 10.15 | 1.19 | |
| 15.03.2026 | Vårracet, medel | H16 | 29.02 | 1 /8 | 0.35 | 8.44 | 0.11 | 10.05 | 1.16 | |
| 14.03.2026 | Vårracet, lång | H16 | 31.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 2, medel | H16 | 39.38 | 5 /11 | 7.53 | 10.14 | 2.02 | 10.43 | 1.39 | – |
| 25.10.2025 | GMOK:s hösthälg, dag 1, lång | H16 | 59.01 | 6 /12 | 8.04 | 11.14 | 1.32 | 10.43 | 1.39 | – |
| 19.07.2025 | EYOC 2025 - sprint | Men 16 | 14.23 | 54 /103 | 0.06 | 6.11 | 0.03 | – | – | – |
| 18.07.2025 | EYOC 2025 - Long | Men 16 | 57.45 | 67 /109 | 1.43 | 9.29 | 0.17 | – | – | – |
| 24.09.2023 | Kampen om Skagerrak - mellom | H 13-14 | 27.21 | 7 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Kampen om Skagerrak - lang | H 13-14 | 36.46 | 10 /23 | 6.38 | 11.34 | 2.05 | 11.33 | 2.02 | |
| 22.09.2023 | Kampen om Skagerrak prolog | H 13-14 | 25.45 | 11 /25 | 3.59 | 12.26 | 1.55 | 11.33 | 2.02 | |
| 23.10.2022 | Delsjömedeln | H12 | 18.58 | 6 /45 | 0.27 | 7.55 | 0.11 | – | – | – |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H14 | 31.06 | 4 /32 | 1.12 | 10.08 | 0.23 | 12.35 | 2.03 | – |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H14 | 31.34 | 14 /33 | 6.33 | 13.30 | 2.48 | 12.35 | 2.03 | – |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H14 | 41.40 | 13 /33 | 6.55 | 12.40 | 2.06 | 12.35 | 2.03 | – |
| 10.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 2, medel | H14 | 37.37 | 11 /21 | 7.52 | 11.31 | 2.24 | 12.35 | 2.03 | – |
| 09.04.2022 | Göteborgsdubbeln, dag 1, lång | H14 | 1.00.49 | 14 /24 | 11.46 | 12.44 | 2.28 | 12.35 | 2.03 | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | H -10 | 46.26 | – | – | – | – | – | – | – |