Løperprofil
Anne Berit Ydse Larsen
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.40
- Løpskapasitet
- 16.38
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 24.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3868 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5131 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1808 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0491 |
| bomVekt | 4,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2877 |
| bomStorSigma | 0,7284 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5481 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4429 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4702,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.52
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0677 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0665 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,265 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9666 |
| bomVekt | 1,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2163 |
| bomStorSigma | 0,6997 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0992 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3217,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3290,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 12.47
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.40
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 10.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0035 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0757 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1738 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8192 |
| bomVekt | 13,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3838 |
| bomStorSigma | 0,7667 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,077 |
| havariVekt | 0,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8054 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3017,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3308 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 21.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser, bom 3.46 | 172 | – |
| Bom over fem minutter | 213 | 15.05.2019 O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag, bom 5.28 | 213 | – |
| Bom over ti minutter | 253 | hele karrieren siden 2018 | 253 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2023 | O-karusell 7 | Lang | 1.03.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-karusell 3 | C 2 | 40.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | O-karusell 2 | C 2 | 17.00 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-karusell 1 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | O-karuell 7 | C2 | 33.14 | 4 /12 | 0.21 | 13.16 | 0.08 | 14.10 | 0.50 | |
| 07.09.2022 | O-karusell 6 | C2 | 21.32 | 6 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-karusell 5 | Råtass | 50.16 | – | 3.14 | 18.01 | 1.10 | 16.36 | 0.55 | |
| 21.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser | C-åpen 17- | 50.20 | 1 /2 | 6.03 | 19.07 | 2.18 | 14.09 | 0.57 | |
| 25.05.2022 | O-karusell 2 | C2 | 26.43 | 7 /14 | 0.05 | 13.25 | 0.03 | 13.44 | 0.35 | |
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | C-åpen 17- | 20.51 | 4 /5 | 0.54 | 14.35 | 0.38 | 13.44 | 0.35 | |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 19.29 | 6 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Påskeløp | Trim C uten tid | 21.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | O-karusell 6 | C2,9 | 1.09.04 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2021 | KM langdistanse NTOK | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 31.22 | 5 /11 | 1.31 | 13.44 | 0.40 | 13.55 | 0.35 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 25.43 | 10 /21 | 0.39 | 12.49 | 0.19 | 13.55 | 0.35 | |
| 23.06.2021 | O-karusell 4 | råtass | 22.46 | – | 0.47 | 13.55 | 0.29 | 14.29 | 0.51 | |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 37.53 | 8 /22 | 0.37 | 13.59 | 0.14 | 13.56 | 0.40 | |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | C2 | 27.43 | 4 /23 | 0.06 | 12.27 | 0.03 | 13.56 | 0.40 | |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | C2 | 21.58 | 14 /26 | 2.08 | 15.13 | 1.29 | 14.42 | 1.04 | – |
| 11.05.2021 | Treningsløp skogsprint | C 1,5 | 19.51 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | TA-sprint | publikum | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2021 | Treningsløp | C 2 | 32.48 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2021 | TA-sprint 1 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.03.2021 | Treningsløp | C 2 | 28.23 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 24.10 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | TA-sprint 4 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM sprint NTOK/STOK | Pu | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Markaløpet | Råtass | 50.16 | – | 2.28 | 18.28 | 0.54 | 17.06 | 0.55 | – |
| 01.07.2020 | O-karusell 2 | R | 12.07 | – | 0.04 | 10.57 | 0.04 | 10.17 | 0.10 | – |
| 24.06.2020 | O-karusell 1 | P | – | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | TA-sprint 1 | pub | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | O-karusell 7/åpen ultralangdistanse | Råtass | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | C2 | 47.35 | 38 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Bygdakamp 2 | C 2 | 21.32 | 6 | 0.42 | 12.17 | 0.24 | – | – | – |
| 06.06.2018 | O-karusell 3 - Langdistanse | Råtass | 40.23 | – | 3.37 | 25.09 | 2.15 | 20.12 | 1.02 | – |
| 23.05.2018 | O-karusell 2 | Råtass | 26.09 | – | 1.15 | 16.39 | 0.48 | – | – | – |
| 25.04.2018 | Bygdakamp 1 | Råtass | 22.46 | – | 0.35 | 11.34 | 0.18 | – | – | – |