Løperprofil

Herman Veslum

Oppsal

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

13.3015.0016.3018.0019.302020Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering 08.10.2019: 17.19Askerløpet med Trimtex Cup 23.08.2020: 15.41Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup 29.08.2020: 17.28Klubbmesterskap Oppsal Orientering 15.09.2020: 16.26KM natt AOOK 13.10.2020: 20.09

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.44
Løpskapasitet
12.05
O-evne
1.40
Jevnhet ±
8,1 %
Usikkerhet ±
3.20
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
101 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 28.09.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,066
fartMuRaa (evne før krymping)0,7146
fartSigma (dagsform-spredning)0,0812
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2174
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,68
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,103
bomVekt2,17
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6159
bomStorSigma0,8554
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0749
havariVekt0,1
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0006
fartSesongSin−0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3215,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3656,9
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.40
Løpskapasitet
12.30
O-evne
2.10
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
3.42
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
102 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 19.10.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0213
fartMuRaa (evne før krymping)0,5666
fartSigma (dagsform-spredning)0,0914
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2254
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,34
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0588
bomVekt1,29
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6203
bomStorSigma0,8596
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0675
havariVekt0,12
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2949,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3461,4
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.17
Løpskapasitet
9.42
O-evne
1.35
Jevnhet ±
10,0 %
Usikkerhet ±
3.15
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 13.10.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2633
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1514
fartSigma (dagsform-spredning)0,1
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2537
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)1,5
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1194
bomVekt3,72
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4064
bomStorSigma0,7406
antallBom15
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0346
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0326
havariVekt0,1
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7186
fartSesongCos (sesongprofilen)0,001
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2317
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2696,5
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (85 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 9 19.10.2021 Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering, bom 5.53 46 –
Bom over fem minutter 9 19.10.2021 Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering, bom 5.53 69 –
Bom over ti minutter 85 hele karrieren siden 2019 85 –

Løp

23 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.10.2023 Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! C 52.14 5 /5 – – – – – –
11.10.2023 Skumleløpet C - Flaggermus – Inaktiv – – – – – –
22.10.2022 Blodslitet N2-åpen 10-16 48.59 – – – – – – –
18.10.2022 Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) H11 54.14 6 /6 – – – – – –
13.09.2022 25 til 25 HVIT – DNS – – – – – –
03.05.2022 Oslo City Cup FINALE - 2022 H Rekrutt – – – – – – – –
19.10.2021 Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering H 11-12 1.12.31 6 /6 6.07 31.57 2.42 – – –
28.09.2021 Nattpotta - Klubbmesterskapet natt Åpen-C 1.05.34 8 /8 9.36 (39.04) 5.43 23.17 1.45 –
31.08.2021 Klubbmesterskap Oppsal H12 – DNS – – – – – –
29.08.2021 KM stafett Østfold + Akershus og Oslo Løype: 52 48.26 80 3.08 27.36 1.47 – – –
14.08.2021 Night Hawk Kids Stjernenatt Stjernenatt – – – – – – – –
17.10.2020 Oppsal Sesongavslutning 2020 H11-12 54.14 6 – – – – – –
13.10.2020 KM natt AOOK N-åpen 49.12 6 /8 5.58 20.09 2.27 16.30 1.57
15.09.2020 Klubbmesterskap Oppsal Orientering N-åpen – Inaktiv – – – – – –
15.09.2020 Klubbmesterskap Oppsal Orientering N-åpen 45.44 5 7.23 16.26 2.39 15.30 1.39
29.08.2020 Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup N2-åpen 10-16 36.37 – 3.59 17.28 1.54 15.28 1.20
23.08.2020 Askerløpet med Trimtex Cup N2-åpen 10-16 35.35 – 2.05 15.41 0.55 15.28 1.20
02.11.2019 Trollnatta og natt-O-toget Troll-Mellom – DNS – – – – – –
19.10.2019 Blodslitet N-åpen 1.15.01 – – – – – – –
08.10.2019 Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering N-åpen 37.25 – 2.45 17.19 1.16 15.14 1.09 –
24.09.2019 KM Natt AOOK - Høydepunktet N-åpen 37.37 – – – – – – –
10.09.2019 Klubbmesterskap normal N-åpen 40.05 – 3.17 17.14 1.25 – – –
23.06.2018 Norsk O-Festival lang Dir N 0.00 DNS – – – – – –

Løp per år

2019: 4 løp420192020: 6 løp620202021: 4 løp420212022: 3 løp320222023: 2 løp22023