Løperprofil
Per Egil Engan
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
nr. 2862 av 3557
Nr. 2862 av 3557 blant menn i Norge · nr. 120 av 218 i klassen H70–74 · nr. 29 av 47 i 1956-kullet
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 13.46
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1973 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1955 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0733 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0293 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0424 |
| bomVekt | 57,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6179 |
| bomStorSigma | 0,7453 |
| antallBom | 43 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0892 |
| havariVekt | 4,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9562 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3664 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4046,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1371 av 1659
Nr. 1371 av 1659 blant menn i Norge · nr. 42 av 89 i klassen H70–74 · nr. 11 av 19 i 1956-kullet
- Forventet kmtid
- 9.39
- Løpskapasitet
- 9.29
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1573 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1529 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0652 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0232 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0692 |
| bomVekt | 77,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0146 |
| bomStorSigma | 0,5355 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0951 |
| havariVekt | 6,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0104 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6349 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0081 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3518,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3578,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.20
- Løpskapasitet
- 11.17
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2327 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0884 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,72 |
| bomVekt | 7,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3596 |
| bomStorSigma | 0,7783 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0626 |
| havariVekt | 0,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2661,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2912,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 37 | 28.04.2026 Pokalkamp #2, bom 2.32 | 80 | nr. 2245 |
| Bom over fem minutter | 118 | 29.04.2025 Pokalkamp-2 Bergen, bom 7.18 | 118 | nr. 2451 |
| Bom over ti minutter | 359 | 11.12.2019 Nattcup 3 Bergen - Førjulsnatten, bom 11.24 | 359 | nr. 2743 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | H65- | 40.15 | 10 /20 | 0.58 | 14.19 | 0.21 | 15.06 | 1.26 | |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | H60- | 20.58 | 4 /11 | 0.38 | 8.49 | 0.16 | 9.39 | 0.10 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | C-åpen 17- | 20.32 | 1 /14 | 0.38 | 9.56 | 0.18 | – | – | – |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | H65- | 31.58 | 8 /19 | 3.14 | 13.48 | 1.24 | 14.40 | 1.35 | |
| 17.03.2026 | Urb-O #9 Jaktstart | H60 | 38.33 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | H60- | 23.10 | 2 /3 | 1.45 | 9.57 | 0.45 | 9.58 | 0.12 | |
| 03.02.2026 | Urb-O #7 Sløyfer | Løype: C | 11.31 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | H60- | 29.09 | 5 /6 | 1.38 | 10.03 | 0.34 | 10.04 | 0.11 | |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | H60 | 33.56 | 4 /6 | 1.26 | 11.07 | 0.28 | 10.04 | 0.11 | |
| 10.12.2025 | Førjulsnatten - Nattcup-3 25/26 | HC | 42.58 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.11.2025 | Fana IL Vintercup #1 2025/2026 | H60- | 34.43 | 4 /6 | 3.23 | 11.22 | 1.06 | 9.52 | 0.12 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | H 60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2025 | Test løp for brikkesys | Herrer - kort løype | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | H 60- | 15.08 | 5 /11 | 0.09 | 8.43 | 0.05 | 9.22 | 0.13 | |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | H65- | 54.55 | 10 /16 | 11.11 | 16.08 | 3.17 | 15.13 | 1.45 | |
| 22.04.2025 | KM sprint individuelt | H60- | 22.13 | 6 /9 | 1.09 | 9.50 | 0.31 | 9.37 | 0.15 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | H65- | 53.03 | 11 /24 | 11.10 | 18.04 | 3.48 | 15.13 | 1.45 | |
| 11.12.2024 | Nattcup24/25 | HC | 24.33 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | H 65- | 35.55 | 2 /8 | 1.34 | 13.30 | 0.35 | 14.41 | 1.25 | |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | H60- | 19.20 | 4 /5 | 2.22 | 10.38 | 1.18 | 9.40 | 0.15 | |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | H65- | 55.07 | 9 /20 | 9.36 | 18.03 | 3.09 | 14.52 | 1.29 | |
| 17.01.2024 | nattcup 3 Bergen | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | H60 | 41.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2023 | nattcup 1 Bergen | HC | 36.18 | 2 /6 | 5.25 | 15.11 | 2.16 | 13.57 | 1.24 | |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | H60- | 15.22 | 3 /8 | 0.03 | 8.55 | 0.02 | 9.28 | 0.19 | |
| 14.09.2023 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering | H 60- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | H60- | 18.30 | 4 /11 | 2.57 | 11.10 | 1.47 | 9.43 | 0.22 | |
| 10.09.2023 | KM sprint Hordaland | H60- | 25.37 | 4 /9 | 3.00 | 10.18 | 1.12 | 9.43 | 0.22 | |
| 29.08.2023 | pokalkamp 5 Bergen | H65- | 49.55 | 3 /10 | 10.12 | 14.49 | 3.02 | 13.35 | 1.19 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | H65- | 41.15 | 2 /13 | 2.43 | 13.16 | 0.52 | 13.32 | 0.58 | |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | H65- | 50.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | sprintcup 3 Bergen | H60- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | H65- | 36.05 | 3 /21 | 4.30 | 13.49 | 1.43 | 13.23 | 1.07 | |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | H60- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.03.2020 | nattcupfinale Bergen | HC | 27.17 | 2 /9 | 5.42 | 14.28 | 3.01 | 13.15 | 1.14 | |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H60- Sløyfe A | 8.39 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H60- Sløyfe B | 8.49 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H60- Sløyfe C | 9.10 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H60- Sløyfe D | 7.55 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.03.2020 | Urb-O løp 6 Sløyfer | H60- Sløyfe E | 8.20 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2020 | nattcup 5 Bergen | HC | 16.42 | 1 /10 | 0.49 | 11.59 | 0.35 | 13.15 | 1.09 | |
| 18.02.2020 | vintercup 4 Fana | H-1960 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2020 | Urb-O løp 5 Individuell start | H60 | 28.58 | 1 /8 | 0.48 | 9.04 | 0.15 | 9.03 | 0.18 | |
| 22.01.2020 | Nattcup 4 Bergen | HC | 41.52 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2020 | vintercup 3 Fana | H-1960 | 34.15 | 2 /6 | 4.51 | 15.17 | 2.10 | 13.27 | 1.16 | |
| 14.01.2020 | Urb-O løp 3 Fellesstart | H60 | 37.55 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2019 | vintercup 2 Fana | H-1960 | 31.30 | 1 /5 | 1.19 | 12.31 | 0.31 | 13.06 | 1.11 | |
| 11.12.2019 | Nattcup 3 Bergen - Førjulsnatten | HC | 55.01 | 3 /11 | 14.28 | 16.15 | 4.16 | 13.06 | 1.11 | |
| 08.12.2019 | Varegg sprint klubbmesterskap 2019 | A | 20.07 | 16 | 0.39 | 8.52 | 0.17 | 9.03 | 0.24 | – |
| 08.12.2019 | Varegg sprint klubbmesterskap 2019 | A-rerun | 17.50 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H60- Sløyfe A | 6.21 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H60- Sløyfe B | 7.38 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H60- Sløyfe C | 7.40 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H60- Sløyfe D | 7.26 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.12.2019 | Urb-O løp 2 Sløyfer | H60- Sløyfe E | 6.58 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 19.11.2019 | vintercup 1 Fana | H-1960 | 22.55 | 2 /8 | 1.26 | 12.21 | 0.46 | 12.34 | 0.49 | |
| 16.11.2019 | Klubbmesterskap | Open AK | 36.06 | 1 /9 | 4.44 | 12.56 | 1.42 | 12.34 | 0.49 | |
| 13.11.2019 | Nattcup 2 Bergen | HC | 43.00 | 3 /12 | 0.34 | 13.48 | 0.11 | 12.34 | 0.49 | |
| 05.11.2019 | Urb-O løp 1 Individuell start | H60 | 31.36 | 2 /4 | 7.10 | 11.10 | 2.32 | – | – | – |
| 16.10.2019 | Nattcup 1 Bergen | HC | 58.44 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2019 | HOK-rankingfinale 2019 | H60- | 36.19 | 2 /8 | 1.44 | 11.50 | 0.34 | 12.11 | 0.46 | – |
| 01.10.2019 | Sprintcupfinale Bergen | H60- | 28.24 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen B | 51.12 | 16 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 33.49 | 3 /18 | 2.25 | 11.54 | 0.51 | – | – | – |