Løperprofil
Thea Halvarsson
Östersund
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0397 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0549 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0847 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9592 |
| bomVekt | 11,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3204 |
| bomStorSigma | 0,6839 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0401 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3144,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1761 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1898 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0838 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0297 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9082 |
| bomVekt | 72,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4095 |
| bomStorSigma | 0,7038 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0889 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,065 |
| havariVekt | 8,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0159 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3515 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2524,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2861,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.33
- Løpskapasitet
- 9.18
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3142 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3612 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,074 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0916 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7374 |
| bomVekt | 28,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5263 |
| bomStorSigma | 0,7406 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0404 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1445 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2197,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2492,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.42
- Løpskapasitet
- 9.16
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3086 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7476 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1159 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1917 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0076 |
| bomVekt | 2,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3541 |
| bomStorSigma | 0,8043 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0418 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7956 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2218,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2558,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 5.01 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 5.01 | 175 | – |
| Bom over ti minutter | 275 | hele karrieren siden 2019 | 275 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.18.18 | 95 /235 | 7.33 | 12.23 | 1.12 | 12.10 | 1.26 | |
| 16.08.2026 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen | D14 | 41.56 | 1 /7 | 2.23 | 10.18 | 0.35 | 11.57 | 1.18 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | D14 | 40.30 | 19 /54 | 0.50 | 10.37 | 0.13 | 12.27 | 1.23 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D14 | 38.23 | 36 /58 | 4.36 | 13.38 | 1.38 | 12.27 | 1.23 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | D14 | 29.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Torgnyloppet | D14 | 30.00 | 2 /5 | 4.35 | 12.39 | 1.56 | 12.38 | 1.34 | |
| 23.05.2026 | Storsjöträffen | D14 | 34.26 | 1 /8 | 2.02 | 10.48 | 0.38 | 12.38 | 1.34 | |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | D14 | 1.01.09 | 77 /210 | 5.20 | 11.26 | 1.00 | 13.29 | 1.57 | |
| 28.09.2025 | DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen | D14 | 39.25 | 3 /5 | 7.32 | 14.11 | 2.43 | 13.43 | 1.53 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 20.07 | 23 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 5 | 20.07 | 20 /47 | 1.59 | 12.10 | 1.12 | 11.46 | 0.54 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | D14 | 34.13 | 21 /26 | 7.19 | 14.39 | 3.08 | 13.43 | 1.53 | |
| 17.08.2025 | DM, lång, Jämtland-Härjedalen | D14 | 46.42 | 3 /11 | 2.17 | 11.34 | 0.34 | 13.18 | 1.21 | – |
| 16.08.2025 | DM, medel, Jämtland-Härjedalen | D14 | 40.51 | 3 /8 | 3.58 | 13.24 | 1.18 | 13.18 | 1.21 | – |
| 20.10.2024 | Daladubbeln, patrull | D12 | 47.39 | 57 /249 | 1.06 | 11.01 | 0.15 | 11.36 | 1.08 | |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 18.51 | 10 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 18.51 | 5 /48 | 0.20 | 10.01 | 0.11 | 11.35 | 0.46 | – |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | D12 | 18.05 | 2 /26 | 0.01 | 10.10 | 0.01 | 11.38 | 1.19 | |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | D12 | 36.13 | 7 /11 | 6.09 | 13.51 | 2.21 | 11.59 | 1.30 | |
| 05.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | D12 | 16.47 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 23.58 | 23 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 23.58 | 18 /38 | 1.51 | 12.56 | 1.00 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | D12 | 24.25 | 4 /25 | 0.35 | 10.11 | 0.15 | 11.57 | 1.08 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D11 | 29.33 | 11 /104 | 0.00 | 10.25 | 0.00 | 12.35 | 1.20 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D11 | 24.04 | 45 /104 | 3.48 | 13.14 | 2.05 | 12.35 | 1.20 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D11 | 32.40 | 41 /104 | 4.10 | 13.32 | 1.44 | 12.35 | 1.20 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D11 | 30.56 | 17 /104 | 1.41 | 11.02 | 0.36 | 12.35 | 1.20 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D11 | 32.33 | 22 /104 | 3.49 | 12.08 | 1.25 | 12.35 | 1.20 | – |
| 30.09.2022 | DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #7 | Mycket lätt 2 km | 21.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D10 | 18.52 | 1 /21 | 0.48 | 8.54 | 0.23 | 11.26 | 1.12 | – |
| 08.09.2019 | Tour de Trondheim dag 3 | N-åpen | 1.10.41 | – | 1.49 | (39.57) | 1.02 | 23.22 | 1.43 | – |
| 07.09.2019 | Tour de Trondheim dag 2, med KM langdistanse | N-åpen | 49.11 | 7 /12 | 5.01 | 27.15 | 2.47 | 23.22 | 1.43 | – |