Løperprofil
Halvard Olavius Vestad
NTNUI
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
25 løp
Sprintrankingen
10 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 26 (sist 09.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0266 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0155 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0845 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0617 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5407 |
| bomVekt | 105,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7379 |
| bomStorSigma | 0,8334 |
| antallBom | 102 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0417 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0593 |
| havariVekt | 3,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0063 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8747 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2931,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3615,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.46
- Løpskapasitet
- 7.34
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0695 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0566 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0675 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2594 |
| bomVekt | 63,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0917 |
| bomStorSigma | 0,521 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0895 |
| havariVekt | 2,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9701 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2803,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2879,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.44
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 11.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2791 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1051 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1807 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8775 |
| bomVekt | 7,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6735 |
| bomStorSigma | 0,8612 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1354 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2282 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2761,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 09.06.2025 Trondheim Open, dag 2, bom 3.11 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 77 | 25.10.2024 Gimse by Night - 10 år!, bom 6.30 | 121 | – |
| Bom over ti minutter | 125 | 24.08.2024 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse, bom 16.21 | 149 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.06.2025 | Trondheim Open, dag 2 | AL-åpen | 1.13.47 | 5 /8 | 3.55 | 11.10 | 0.36 | 13.53 | 2.50 | |
| 01.06.2025 | Tradisjonsbæreren | AL-åpen | 1.57.05 | 3 /3 | 14.31 | 13.06 | 1.37 | 13.53 | 2.50 | |
| 24.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 3 | H 21-39 | 25.19 | 24 /28 | 1.25 | 7.48 | 0.26 | 7.50 | 0.11 | |
| 10.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 2 | H 21-39 | 23.16 | 20 /23 | 1.11 | 8.28 | 0.26 | 7.50 | 0.11 | |
| 25.10.2024 | Gimse by Night - 10 år! | AK | 1.04.03 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Jaktprøven | Alle | 41.44 | 18 /105 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Tradisjonsbæreren | AL-åpen | 2.11.54 | 3 /4 | 16.20 | 12.41 | 1.34 | 14.12 | 3.05 | |
| 25.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser | AK-åpen | 42.21 | 3 /14 | 8.02 | 11.57 | 2.16 | 14.09 | 3.02 | |
| 25.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Åpne klasser | AL-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | AL-åpen | 2.29.01 | 6 /8 | 29.25 | 14.36 | 2.53 | 14.09 | 3.02 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | H 21- | 22.59 | 29 /36 | 0.24 | 7.10 | 0.07 | 7.38 | 0.09 | |
| 30.06.2024 | Hølondløpet | T L | 1.35.19 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak lang | H 17-AK | 1.33.46 | 3 /4 | 5.05 | 11.39 | 0.38 | 14.10 | 2.46 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 21-E | 25.26 | 25 /27 | 2.20 | 8.14 | 0.45 | 8.06 | 0.10 | |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | H 21- | 18.33 | 18 /20 | 0.04 | 7.49 | 0.02 | 8.07 | 0.10 | |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | H 21- | 18.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2024 | NM sprint ski-o | H 21- | 45.03 | 21 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Byåsennatta | H 21- | 1.50.41 | 29 /30 | 10.25 | 16.25 | 1.33 | 14.35 | 2.55 | |
| 27.09.2023 | Gimse by Night | AL | 2.02.08 | 57 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | AL-åpen | 1.54.46 | 3 /5 | 7.10 | 16.06 | 1.00 | 14.35 | 2.59 | |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | AL-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Kort-1 | 1.45.43 | 121 /160 | 30.26 | 15.24 | 4.26 | 14.47 | 3.09 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21 Kort-1 | 1.04.45 | 137 /160 | 14.15 | 16.20 | 3.36 | 14.47 | 3.09 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21 Kort-1 | 1.22.29 | 123 /160 | 24.16 | 16.03 | 4.43 | 14.47 | 3.09 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21 Kort-1 | 1.32.12 | 99 /160 | 9.06 | 11.05 | 1.06 | 14.47 | 3.09 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21 Kort-1 | 1.53.59 | 137 /160 | 31.12 | 16.07 | 4.25 | 14.47 | 3.09 | |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | AL-åpen | 1.27.15 | 5 /6 | 10.49 | 12.50 | 1.35 | 14.25 | 2.23 | |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | H 21- | 1.10.57 | 43 /44 | 9.52 | 14.03 | 1.57 | 14.25 | 2.23 | |
| 01.05.2023 | Vårløpet | AL-åpen | 1.00.45 | 10 /14 | 10.53 | 14.21 | 2.34 | 14.44 | 2.18 | |
| 27.04.2023 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | H 21- | 28.07 | 15 /15 | 0.29 | 8.32 | 0.09 | 8.36 | 0.09 | |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | AK-åpen | 48.48 | 13 /16 | 7.30 | 18.38 | 2.52 | 14.59 | 2.13 | |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | H 21- | 34.31 | 20 /23 | 3.31 | 10.09 | 1.02 | 8.36 | 0.09 | |
| 30.03.2023 | Trondheim sprintcup, løp 1 | H 21- | 21.12 | 12 /14 | 0.05 | 7.52 | 0.02 | 8.10 | 0.11 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | A6 | 32.17 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | KM langdistanse NTOK | B-åpen 17- | 27.09 | 2 /15 | 1.06 | 10.53 | 0.26 | 12.35 | 2.01 | |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | A4 | 54.44 | 6 | 4.08 | 11.55 | 0.54 | 13.59 | 2.10 | |
| 04.09.2022 | Tour de Trondheim dag 3 | B-åpen 17- | 46.39 | 3 /13 | 10.19 | 11.49 | 2.37 | 12.35 | 2.01 | |
| 03.09.2022 | Tour de Trondheim dag 2 | B-åpen 17- | 47.08 | 3 /14 | 7.04 | 14.56 | 2.14 | 12.35 | 2.01 | |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | A4 | 42.47 | 13 | 3.18 | 12.45 | 0.59 | 14.30 | 2.23 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | A6 | 1.25.40 | 11 | 8.14 | 14.01 | 1.21 | 14.52 | 2.37 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | A6 | 1.32.43 | 8 | 16.51 | 14.26 | 2.37 | 14.52 | 2.37 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | A6 | 1.38.17 | 6 | 14.45 | 15.45 | 2.22 | 14.59 | 2.21 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | A6 | 32.44 | 14 | 1.41 | 9.47 | 0.30 | 8.59 | 0.11 | |
| 17.10.2021 | Trondheim Urban | Halvm. H | 2.24.36 | 4 /7 | 5.25 | 11.47 | 0.26 | 13.29 | 2.07 | |
| 15.09.2021 | Treningsløp natt | A 4,0 | 1.34.04 | 11 | 20.03 | 19.09 | 4.05 | 16.23 | 2.56 | – |
| 11.09.2021 | KM sprint NTOK - festivalsprinten | H 17- | 23.19 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | A6 | 22.14 | 16 | 0.52 | 8.57 | 0.21 | 8.37 | 0.11 | – |
| 05.09.2021 | Tour de Trondheim | Student | 29.11 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Tour de Trondheim og KM lang | Student | 32.57 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | Student | 13.39 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | B3 | 39.48 | 4 | 2.16 | 11.50 | 0.40 | 11.48 | 1.11 | – |
| 26.10.2019 | UKA sprinten | Dudes | 18.55 | 20 | 1.01 | 8.25 | 0.27 | – | – | – |
| 08.09.2019 | Tour de Trondheim dag 3 | Stud | 43.05 | 3 /5 | 14.51 | 16.52 | 5.49 | 12.38 | 1.58 | – |
| 08.09.2019 | Tour de Trondheim dag 3 | Stud | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | B3 | 39.48 | 4 | 2.16 | 12.07 | 0.41 | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | A6 | 22.14 | 16 | 0.52 | 12.17 | 0.29 | – | – | – |