Løperprofil
Margaret Gjerdahl
Emblem
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
11 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 795 av 2067
Nr. 795 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 49 av 90 i klassen D15–16 · nr. 25 av 48 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 11.30
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 15.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0388 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0209 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2023 |
| bomVekt | 190,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5093 |
| bomStorSigma | 0,7094 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0286 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0485 |
| havariVekt | 18,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0194 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,27 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0085 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3059,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3445,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 279 av 1119
Nr. 279 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 35 av 84 i klassen D15–16 · nr. 17 av 46 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 7.34
- Løpskapasitet
- 7.28
- O-evne
- 0.06
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.09
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0818 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0765 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0527 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0202 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6995 |
| bomVekt | 136,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0758 |
| bomStorSigma | 0,4485 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1166 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0501 |
| havariVekt | 8,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0207 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8356 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2768,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2808,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.08
- Løpskapasitet
- 11.30
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.56
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0904 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0689 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9088 |
| bomVekt | 16,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4605 |
| bomStorSigma | 0,8091 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0514 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0726 |
| havariVekt | 2,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0252 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2704,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3088,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.52
- Løpskapasitet
- 9.16
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3203 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2967 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2023 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9311 |
| bomVekt | 2,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4525 |
| bomStorSigma | 0,8449 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2186,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2563 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 54 | 27.09.2026 Fjellgeita, bom 2.20 | 106 | – |
| Bom over fem minutter | 172 | 16.06.2026 Råtass og treningsløp Akslaseter, bom 5.57 | 174 | – |
| Bom over ti minutter | 371 | 02.09.2025 Treningsløp Østremseter, bom 11.10 | 371 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Halloween sprintcupfinale Flisnes | Lang | 18.18 | 11 /31 | 0.14 | 7.12 | 0.06 | 7.37 | 0.07 | |
| 20.10.2026 | Sprintcup Ikornes | Lang | 18.19 | 14 /34 | 1.12 | 8.09 | 0.32 | 7.37 | 0.07 | |
| 13.10.2026 | Sprintcup Vasstranda | Lang | 24.46 | 13 /26 | 0.59 | 7.45 | 0.18 | 7.37 | 0.07 | |
| 27.09.2026 | Fjellgeita | Damer 6 km | 1.25.23 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Råtass og treningsløp Fagerlia | Lang | 1.00.19 | 7 /9 | 4.58 | 13.13 | 1.05 | 12.59 | 1.27 | |
| 06.09.2026 | Haustløpet Sykkylven | AL-åpen | 1.02.15 | 12 /17 | 3.14 | 12.07 | 0.38 | 12.59 | 1.27 | |
| 01.09.2026 | Råtass og treningsløp Østremseter | Lang | 1.08.18 | 7 /7 | 8.44 | 12.34 | 1.36 | 12.59 | 1.27 | |
| 25.08.2026 | Råtass og treningsløp Legå - Blindheimsfjellet | Lang | 1.13.23 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | D 15-16 | 1.15.52 | 3 /4 | 4.44 | 13.08 | 0.49 | 13.06 | 1.35 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 15-16 | 16.59 | 4 /6 | 1.08 | 7.55 | 0.32 | 7.45 | 0.07 | |
| 18.08.2026 | Råtass og treningsløp Rørstadmarka skole | Lang | 1.12.37 | 9 /13 | 7.01 | 12.26 | 1.12 | 13.06 | 1.35 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | D15 | 19.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | D15 | 48.12 | 18 /47 | 2.19 | 11.26 | 0.33 | 13.06 | 1.35 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 15 | 19.36 | 12 /22 | 0.31 | 7.54 | 0.13 | 7.52 | 0.07 | |
| 16.06.2026 | Råtass og treningsløp Akslaseter | Lang | 1.24.21 | 7 /9 | 11.23 | 15.12 | 2.03 | 13.16 | 1.38 | |
| 14.06.2026 | Km Sprint Markane | D 15-16 | 11.50 | 1 /6 | 0.05 | 7.27 | 0.03 | 7.52 | 0.07 | |
| 13.06.2026 | Krinsløp lang | A-kort | 35.58 | 2 /6 | 3.42 | 11.55 | 1.14 | 13.16 | 1.38 | |
| 09.06.2026 | Råtass og klubbmesterskap Eikenosa | Lang | 56.23 | 10 /12 | 4.32 | 11.39 | 0.56 | 13.16 | 1.38 | |
| 02.06.2026 | Råtass og treningsløp Dam 2 Aksla | Kort | 15.55 | 3 /10 | 0.07 | 13.22 | 0.06 | 13.16 | 1.38 | |
| 19.05.2026 | Råtass og treningsløp Trøsethytta | Lang | 46.58 | 9 /10 | 0.58 | 11.42 | 0.14 | 12.59 | 1.42 | |
| 12.05.2026 | Råtass og treiningsløp Skibua | Lang | 48.28 | 9 /12 | 3.23 | 11.39 | 0.49 | 12.59 | 1.42 | |
| 10.05.2026 | Kretsmesterskap Mellomdistanse Aksla | D 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Råtass og treningsløp Emblemssanden | Lang | 38.50 | 13 /19 | 2.33 | 11.52 | 0.47 | 12.59 | 1.42 | |
| 30.04.2026 | Trondheim Sprintcup, løp 4 | D 15-16 | 17.03 | 4 /4 | 0.01 | 7.42 | 0.00 | 8.02 | 0.08 | |
| 28.04.2026 | Råtass og sprintløp Veddesvingen | Lang | 49.31 | 13 /15 | 3.38 | 8.30 | 0.37 | 8.02 | 0.08 | |
| 21.04.2026 | Råtass og treningsløp Sunnmøre museum | Lang | 29.29 | 13 /30 | 3.34 | 11.45 | 1.21 | 13.26 | 1.58 | |
| 14.04.2026 | Råtass og treningsløp Stafsethneset | Lang | 17.03 | 11 /30 | 1.18 | 7.52 | 0.36 | 8.02 | 0.08 | |
| 29.10.2025 | Sprintcup | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | Sprintcup | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2025 | Sprintcup | Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2025 | Fjellgeita Emblem | Damer 4 km | 40.22 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | Mellomdistanse | D 15-16 | 51.29 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Treningsløp Fagerlia | Lang | 1.06.01 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Treningsløp Skibua | Mellom | 46.45 | 10 /15 | 7.25 | 14.11 | 2.15 | 14.25 | 2.02 | |
| 07.09.2025 | Haustløpet Sykkylven | AK-åpen | 1.12.25 | 5 /15 | 7.00 | 12.53 | 1.15 | 14.25 | 2.02 | |
| 02.09.2025 | Treningsløp Østremseter | Mellom | 1.03.17 | 5 /9 | 16.16 | 16.17 | 4.11 | 14.25 | 2.02 | |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | D 13-14 | 29.47 | 5 /8 | 1.36 | 12.03 | 0.39 | 13.56 | 1.26 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | D 13-14 | 21.33 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Treningsløp Rørstadmarka skole | Mellom | 1.02.46 | 9 /13 | 3.10 | 15.53 | 0.48 | 15.33 | 2.02 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | D 14 | 17.35 | 22 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | D 14 | 42.55 | 28 /45 | 2.06 | 14.17 | 0.42 | 13.56 | 1.26 | |
| 14.07.2025 | Flåttsankern | D 17- | 2.08.37 | 4 /5 | 13.36 | 16.29 | 1.45 | 15.41 | 2.15 | |
| 17.06.2025 | Treningsløp Akslaseter | Mellom | 1.25.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Klubbmesterskap Eikenosa | Mellom | 49.58 | 3 /13 | 3.07 | 13.00 | 0.49 | 15.26 | 2.20 | |
| 01.06.2025 | Krinsløp Markane Jaktstart | B | 43.21 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Krinsløp mellom | B-løype | 32.31 | 5 /18 | 0.54 | 12.57 | 0.22 | 14.02 | 1.47 | – |
| 27.05.2025 | Treningsløp Aksla Dam 2 | Mellom | 47.13 | 4 /10 | 4.58 | 14.30 | 1.32 | 16.19 | 2.40 | – |
| 20.05.2025 | Treningsløp Trøsethytta Emblemsfjellet | Mellom | 1.01.47 | 7 /10 | 24.08 | 21.39 | 8.27 | 16.19 | 2.40 | – |
| 18.05.2025 | Kretsmesterskap Mellomdistanse | D 13-14 | 56.46 | 1 /1 | 12.20 | 15.41 | 3.24 | 14.02 | 1.47 | – |
| 13.05.2025 | Treningsløp Skibua | Mellom | 52.44 | 6 /11 | 6.05 | 16.38 | 1.55 | 16.19 | 2.40 | – |
| 11.05.2025 | Kretsmesterskap Sprint | D 13-14 | 12.32 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Treningsløp Emblemssanden | Mellom | 59.59 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Treningsløp Sunnmøre museum | Kort | 41.50 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | Kneskjælven 2024 | D16 | 4.32.56 | 4 | 26.14 | 18.07 | 1.44 | – | – | – |
| 29.09.2024 | Fjellgeita | Damer 10 km | 3.08.12 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2024 | Mellomdistanse | D 13-14 | 57.58 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2024 | Kretsmesterskap langdistanse | D 13-14 | 1.01.08 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2024 | Kretsmesterskap Sprint | D 13-14 | 18.02 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2024 | Sprint Sandingane | Sprint samling | 18.04 | 7 /7 | 1.18 | 10.02 | 0.43 | 9.24 | 0.09 | |
| 24.10.2023 | Sprintcupfinale Blindheim barneskole | Lang | 24.13 | 11 /27 | 1.17 | 9.50 | 0.31 | 9.45 | 0.09 | – |
| 17.10.2023 | Sprintcup Lerstad | Lang | 23.37 | 21 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2023 | Fjellgeita - Emblem | Damer 4 km | 46.21 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Isfjorden KM sprint | D 11-12 | 14.47 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Kretsløp sprint | Mellom damer | 17.59 | 2 /9 | 0.53 | 9.21 | 0.28 | – | – | – |
| 11.04.2023 | Treningsløp Sandingane | Mellom | 36.31 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | KM langdistanse | D 11-12 | 40.29 | 2 /4 | 1.09 | 12.46 | 0.22 | – | – | – |
| 01.05.2022 | KM Sprint | D 11-12 | 12.38 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Fjellgeita | Fjellkillingen | 56.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Fjellgeita, Emblem | Fjellkillingen | 58.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2020 | Nærløp Skibua | Råtass 1.6 km | 25.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2019 | Fjellgeita | Fjellkillingen | 42.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | KM langdistanse | D-12N | 27.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2019 | Emblemsprinten | Råtass | 24.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Stafett | H13-16 | Emblem IL 1 | 3 | 40.40 | 6 | 3 |
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Møre og Romsdal 2 | 3 | 17.41 | 34 | 41 |