Løperprofil
Nanna Aaby
Fredrikstad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
31 løp
C-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.11
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 0.53
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.00
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 26.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0848 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,039 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0669 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1412 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9742 |
| bomVekt | 10,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1991 |
| bomStorSigma | 0,7423 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0501 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,152 |
| havariVekt | 1,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2227 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3272,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3507,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.51
- Løpskapasitet
- 9.17
- O-evne
- 0.34
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1355 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1404 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0604 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0516 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4109 |
| bomVekt | 14,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4781 |
| bomStorSigma | 1,1422 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,053 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3441,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3651,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 70 av 335
Nr. 70 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 1 av 35 i klassen D50–54 · nr. 1 av 5 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 11.16
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1332 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0848 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0204 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 12,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 24,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0157 |
| bomVekt | 185,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5896 |
| bomStorSigma | 0,8173 |
| antallBom | 76 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0284 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1054 |
| havariVekt | 17,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0089 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0554 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0085 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2651,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3143,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 11 av 238
Nr. 11 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 2 av 19 i klassen D50–54 · nr. 1 av 5 i 1976-kullet
- Forventet kmtid
- 10.43
- Løpskapasitet
- 9.24
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3442 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0866 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0433 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7185 |
| bomVekt | 37,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,548 |
| bomStorSigma | 0,813 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0414 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0588 |
| havariVekt | 2,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0236 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2218,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2529,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 7.17 | 60 | nr. 3513 |
| Bom over fem minutter | 20 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 7.17 | 133 | nr. 5883 |
| Bom over ti minutter | 107 | 19.06.2026 O-festivalen sprint, bom 16.03 | 380 | nr. 4909 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Klubbmesterskap natt | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 17.23 | 1 /9 | 1.49 | 11.45 | 1.14 | 13.14 | 1.55 | |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | B-åpen 17- | 31.53 | 2 /11 | 2.11 | 11.24 | 0.47 | 13.14 | 1.55 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Orange 3,3 | 56.02 | 39 /108 | 14.18 | 16.12 | 4.08 | 13.23 | 2.01 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Orange 3,3 | 39.36 | 17 /108 | 8.26 | 14.01 | 2.59 | 13.23 | 2.01 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Orange 3,3 | 17.59 | 2 /109 | 0.03 | 10.07 | 0.02 | 13.23 | 2.01 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Orange 3,3 | 56.49 | 24 /109 | 9.32 | 14.47 | 2.29 | 13.23 | 2.01 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Orange 3,3 | 41.50 | 3 /109 | 5.45 | 11.42 | 1.36 | 13.23 | 2.01 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 34.58 | 1 /48 | 0.58 | 9.01 | 0.15 | 10.36 | 1.19 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | B-åpen 17- | 48.07 | 11 /66 | 8.33 | 14.31 | 2.35 | 13.26 | 1.44 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | B-åpen 17- | 52.23 | 5 /61 | 8.56 | 14.00 | 2.23 | 13.26 | 1.44 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 50- | 38.50 | 26 /28 | 19.04 | (18.15) | 8.58 | 9.53 | 0.38 | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | B-åpen 17- | 1.02.26 | 9 /25 | 14.39 | 18.02 | 4.16 | 13.17 | 1.38 | |
| 14.05.2026 | Klubbmesterskap | D 50- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 36.33 | 14 /46 | 1.37 | 14.11 | 0.38 | 12.51 | 1.23 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 28.41 | 5 /43 | 1.18 | 11.43 | 0.32 | 12.51 | 1.23 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 24.49 | 5 /51 | 2.32 | 11.21 | 1.11 | 12.51 | 1.23 | |
| 12.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 48.55 | 8 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 20.14 | 1 /10 | 0.54 | 10.15 | 0.27 | 11.47 | 1.37 | |
| 05.10.2025 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3km) | 26.50 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup | B-åpen 17- | 45.50 | 1 /6 | 3.30 | 12.21 | 0.57 | 12.59 | 1.31 | |
| 31.08.2025 | KM Mellom | B-åpen 17- | 30.49 | 2 /10 | 2.37 | 13.18 | 1.08 | 13.04 | 1.34 | |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | B-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Orange 2,5 | 24.28 | 1 /85 | 1.23 | 11.06 | 0.38 | 13.00 | 1.35 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Orange 2,5 | 27.41 | 7 /93 | 2.05 | 13.00 | 0.59 | 13.00 | 1.35 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Orange 2,5 | 25.34 | 2 /61 | 3.59 | 12.14 | 1.54 | 13.00 | 1.35 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Orange 2,5 | 25.24 | 1 /52 | 0.00 | 10.30 | 0.00 | 13.00 | 1.35 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 29.28 | 17 /75 | 3.01 | 12.49 | 1.19 | 13.00 | 1.35 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 52.20 | 30 /245 | 12.17 | 16.12 | 3.48 | 13.00 | 1.35 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 17- | 32.34 | 15 /71 | 8.35 | 13.17 | 3.30 | 12.19 | 2.00 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 39.23 | 23 /127 | 8.35 | 14.39 | 3.12 | 13.32 | 1.47 | |
| 29.05.2025 | Klubbmesterskap | B-åpen | 42.39 | 3 /10 | 4.29 | 13.30 | 1.25 | 13.30 | 1.37 | |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | B-åpen 17- | 38.46 | 1 /20 | 0.51 | 11.53 | 0.16 | 13.27 | 1.38 | |
| 30.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 43.18 | 3 /19 | 6.44 | 15.08 | 2.21 | 13.41 | 1.53 | |
| 02.03.2025 | Øst for fjorden - Indoor løp 4# Fredrik II avd. Cicignon | B-åpen | 37.32 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 30.02 | 5 /11 | 4.15 | 14.22 | 2.02 | 13.04 | 1.33 | |
| 01.09.2024 | KM langdistanse | C-åpen 17- | 20.04 | 1 /3 | 0.39 | 10.34 | 0.21 | 11.37 | 1.22 | |
| 24.08.2024 | KM Mellom | B-åpen 17- | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Medelsvår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Medelsvår 2,5 | 31.18 | 1 /106 | 2.44 | 11.56 | 1.03 | 12.47 | 1.42 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Medelsvår 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Medelsvår 2,5 | 28.29 | 1 /106 | 2.41 | 10.49 | 1.01 | 12.47 | 1.42 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Medelsvår 2,5 | 29.49 | 1 /64 | 1.06 | 11.20 | 0.25 | 12.47 | 1.42 | |
| 26.08.2023 | KM Mellom | B-åpen 17- | 32.54 | 3 /14 | 2.52 | 13.43 | 1.12 | 15.20 | 2.46 | |
| 26.07.2023 | Svabergsprinten - kan løpes frem til 5.aug | Svaberg | 41.49 | 39 /67 | 0.41 | 12.23 | 0.12 | 12.48 | 0.43 | |
| 22.07.2023 | Svabergsprinten | Svaberg | 41.49 | 40 | 0.38 | 12.23 | 0.11 | 12.48 | 0.43 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 31.17 | 20 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 27.12 | 21 /253 | 7.43 | 15.59 | 4.32 | 15.35 | 3.14 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 51.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 46.54 | 38 /93 | 12.22 | 16.57 | 4.28 | 15.52 | 2.44 | – |
| 18.09.2022 | KM Lang | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2022 | Svabergsprinten | Svaberg | 42.59 | 27 /55 | 2.31 | 12.09 | 0.43 | 12.44 | 1.07 | |
| 24.07.2022 | Svabergsprinten | Svaberg | 42.59 | 27 | 2.26 | 12.10 | 0.41 | 12.54 | 1.15 | |
| 12.06.2022 | Klubb-KM stafett | Løype: 1. etappe | 16.11 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Klubbmesterskap Fredrikstad Skiklubb | B-Åpen | 44.52 | 3 /6 | 2.05 | 14.39 | 0.41 | – | – | – |
| 15.05.2022 | KM Sprint | D 40- | 17.22 | 3 /7 | 0.29 | 8.30 | 0.14 | – | – | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 21.44 | 2 /16 | 0.04 | 10.20 | 0.02 | 11.25 | 1.22 | |
| 13.02.2022 | Mellomdistanse Moss | C-åpen 17- | 28.39 | 2 /3 | 8.10 | 13.50 | 3.57 | 11.42 | 1.35 | |
| 28.08.2021 | KM mellomdistanse | C-åpen 17- | 24.06 | 1 /2 | 2.25 | 11.12 | 1.07 | 11.47 | 1.21 | |
| 22.08.2021 | KM Sprint | C-åpen 17- | 14.06 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2020 | Nyttårsløpet, OK Moss | C-åpen | 30.47 | 2 /5 | 0.41 | 11.40 | 0.16 | 12.36 | 1.24 | |
| 07.11.2020 | Klubbmesterskap Ultralang 2020 | 4 km B | 1.00.09 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2020 | Klubbmesterskap Ultralang 2020 | 4 km B | 1.00.09 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition | C-åpen 17- | 36.30 | 2 /2 | 4.53 | 13.20 | 1.47 | 13.17 | 2.00 | |
| 23.09.2020 | Østfoldsprinten 1 høst | Ledsager/Sjåfør | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | KM Mellom | C-åpen 17- | 22.44 | 1 /6 | 1.59 | 11.17 | 0.59 | 13.19 | 2.10 | – |
| 29.08.2020 | KM Lang | C-åpen 17- | 37.27 | 2 /6 | 9.49 | 15.16 | 4.00 | – | – | – |
| 20.06.2020 | Ungdomsserien - løp 3 | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2019 | Tunevannet Rundt | D/H17- (3,5km) | 31.24 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | KM lang Østfold | DIR C | 29.20 | 1 /6 | 7.12 | 13.07 | 3.13 | 13.14 | 1.50 | – |
| 20.07.2019 | Svabergsprinten | Damer åpen | 1.05.42 | 17 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir C | 51.39 | 7 /36 | 9.09 | 15.26 | 2.44 | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | Dir C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | DIR-AK | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |