Løperprofil
Lauritz Nissen Hellerud
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 10.47
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 13.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,05 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2273 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1089 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9071 |
| bomVekt | 13,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7856 |
| bomStorSigma | 1,0612 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0695 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0068 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2870,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3394,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.34
- Løpskapasitet
- 7.25
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0896 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3762 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1482 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9757 |
| bomVekt | 2,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0488 |
| bomStorSigma | 0,6265 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2747,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2807,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.56
- Løpskapasitet
- 13.35
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0576 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1714 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1003 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0594 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1469 |
| bomVekt | 19,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6044 |
| bomStorSigma | 0,7996 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,078 |
| havariVekt | 2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3194 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3749,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.48
- Løpskapasitet
- 10.39
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 08.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1804 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1635 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0863 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0952 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0758 |
| bomVekt | 32,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,583 |
| bomStorSigma | 0,8696 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0429 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0861 |
| havariVekt | 2,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8983 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2514,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3020 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.55
- Løpskapasitet
- 8.18
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3501 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1063 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0258 |
| bomVekt | 2,58 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5029 |
| bomStorSigma | 0,7503 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0339 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4364 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1982,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2368,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 19 | 18.04.2026 Halden O-Meeting Mellom, bom 6.17 | 35 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 18.04.2026 Halden O-Meeting Mellom, bom 6.17 | 73 | – |
| Bom over ti minutter | 143 | 26.07.2023 Svabergsprinten - kan løpes frem til 5.aug, bom 13.59 | 163 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H13-14 | 42.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 50.12 | 26 /36 | 1.04 | 16.56 | 0.22 | 17.24 | 2.34 | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 44.16 | 49 /53 | 12.10 | 23.38 | 6.37 | 17.24 | 2.34 | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 26.00 | 23 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | h13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | H 13-14 | 55.53 | 14 /18 | 7.37 | 15.09 | 2.04 | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | H 11-12 | 34.51 | 8 /14 | 6.48 | 14.26 | 2.49 | 14.37 | 2.09 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | H 11-12 | 8.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2024 | Svabergsprinten | Sva-Tørr | 46.30 | 5 | 0.00 | 14.10 | 0.00 | 15.39 | 2.19 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 31.24 | 38 /53 | 4.22 | 14.44 | 2.03 | 14.59 | 2.03 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 28.26 | 34 /49 | 2.03 | 15.01 | 1.05 | 14.59 | 2.03 | |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | H 11-12 | 32.00 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | H13-14 | 1.01.49 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H11-12 | 9.37 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | H 11-12 | 41.19 | 27 /38 | 5.31 | 15.32 | 2.04 | 15.29 | 2.28 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | H 11-12 | 36.03 | 4 /9 | 3.33 | 15.28 | 1.31 | 15.40 | 2.32 | |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | H 11-12 | 30.10 | 10 /12 | 2.49 | 15.19 | 1.26 | 15.40 | 2.32 | |
| 26.07.2023 | Svabergsprinten - kan løpes frem til 5.aug | Svaberg | 1.11.03 | 59 /67 | 14.48 | 21.03 | 4.23 | 15.26 | 2.41 | |
| 22.07.2023 | Svabergsprinten | Svaberg | 1.11.03 | 60 | 15.37 | 21.02 | 4.37 | 15.26 | 2.41 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 11-12 | 51.57 | 35 /39 | 12.51 | 19.11 | 4.45 | 16.47 | 3.27 | |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | h mellom | 30.19 | 6 /11 | 1.25 | 11.41 | 0.33 | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | mellom | 33.15 | 5 /27 | 3.12 | 13.02 | 1.15 | 13.06 | 1.25 | – |
| 23.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | mellom | 42.20 | 10 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | h11-12 | 33.33 | 5 /7 | 7.45 | 17.08 | 3.57 | 16.25 | 3.06 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H11-12 | 25.39 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | H 11-12 | 41.05 | 15 /18 | 10.03 | 17.20 | 4.14 | 17.01 | 3.20 | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | H 11-12 | 45.38 | 18 /24 | 9.55 | 20.38 | 4.29 | 17.01 | 3.20 | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 21.48 | – | 10.20 | 17.57 | 8.30 | 12.49 | 1.50 | – |
| 01.09.2022 | Kolls klubbmesterskap | C-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Lørdagskjappen | H 9-10 | 25.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 24.30 | – | 3.33 | 16.26 | 2.23 | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 17.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nordmarka 1-2-3 - #4 - Høst | Nybegynner | 28.48 | – | 6.17 | 15.05 | 3.17 | 13.31 | 1.47 | |
| 15.08.2021 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Trolloween | – | 39 /130 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2019 | Klubbmesterskap Koll | N-løype | 45.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | N-åpen | 27.21 | – | 1.44 | 16.16 | 1.02 | 17.24 | 1.34 | – |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | N-åpen | 52.46 | – | 6.29 | 21.28 | 2.38 | 17.24 | 1.34 | – |
| 28.05.2019 | O-gøy cupen - løp 1 | Kort | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 40.23 | – | 6.00 | 21.34 | 3.12 | – | – | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troloween | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H rekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2018 | Norwegian Spring - Solrenningen | N-åpen | 22.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | N-åpen | 28.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.02.2016 | Koll 2-4-6 #2 | Å2 | 23.36 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |