Løperprofil
Nina Stensland Melbye
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.26
- Løpskapasitet
- 12.11
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 5.03
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0746 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2198 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3192 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0023 |
| bomVekt | 1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4628 |
| bomStorSigma | 0,8183 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0792 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3242,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3576,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.07
- Løpskapasitet
- 8.55
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0964 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1893 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1807 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9881 |
| bomVekt | 3,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2166 |
| bomStorSigma | 0,6728 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0847 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3309,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3383,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.40
- Løpskapasitet
- 15.09
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,169 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2395 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0977 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8949 |
| bomVekt | 7,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,48 |
| bomStorSigma | 0,7004 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0794 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3565,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3921,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 12.10
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 09.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,048 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0494 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0264 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9764 |
| bomVekt | 97,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1964 |
| bomStorSigma | 0,7568 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0702 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0925 |
| havariVekt | 8,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9143 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | −0,0104 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2869,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3154,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.22
- Løpskapasitet
- 9.50
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.29
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2496 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7393 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3322 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9929 |
| bomVekt | 0,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4397 |
| bomStorSigma | 0,8078 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2349,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2715,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 152 | 22.06.2024 Norsk O-Festival mellom, bom 3.35 | 152 | nr. 350 |
| Bom over fem minutter | 203 | 16.08.2023 O-karusell 5, bom 15.02 | 223 | nr. 1587 |
| Bom over ti minutter | 203 | 16.08.2023 O-karusell 5, bom 15.02 | 326 | nr. 3750 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | O-karusell 7 Ultralang | C3,5 | 53.18 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | C2 | 28.00 | 9 | 2.42 | 13.38 | 1.19 | 13.09 | 1.15 | |
| 20.05.2026 | O-karusell 3 | C 2 km | 33.50 | 11 /15 | 1.42 | 14.58 | 0.50 | 13.41 | 1.14 | |
| 06.04.2026 | Påskeløp | C1,5 | 22.43 | 4 | 1.57 | 13.47 | 1.11 | 13.34 | 1.16 | |
| 11.09.2025 | TA-cup 9 finale | Åpen 2.0 | 22.25 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | O-karusell 5, VM-lang | C 2 km | 22.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | C-åpen 17- | 24.22 | 2 /5 | 0.52 | 14.00 | 0.30 | 13.35 | 1.19 | |
| 13.08.2025 | Treningsløp | C 4 km | 50.26 | 3 | 3.17 | 12.27 | 0.49 | 13.35 | 1.19 | |
| 05.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | Gul 2,5 | 25.49 | 3 /14 | 0.54 | 13.15 | 0.28 | 13.21 | 1.20 | |
| 04.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | Gul 1,5 | 14.50 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2025 | O-karusell 7. løp Koamarka. Floåsen. | B 3 KM | 1.04.58 | 3 | 2.35 | 17.32 | 0.42 | 17.05 | 1.19 | – |
| 30.04.2025 | O-karusell 1 | C 2 | 12.55 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | O-karusell 5 | C 2 | 53.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 17- | 36.02 | 12 /72 | 3.45 | 13.42 | 1.26 | 13.10 | 1.24 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 17- | 31.20 | 8 /59 | 4.13 | 13.03 | 1.45 | 13.10 | 1.24 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | C-åpen 17- | 20.27 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Treningsløp | C 2 km | 30.16 | 4 | 5.21 | 15.21 | 2.43 | 13.10 | 1.24 | |
| 22.05.2024 | Treningsløp - WOW | C 2 km | 30.34 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | O-karusell 2 | C 2 | 29.19 | 2 /11 | 3.01 | 11.58 | 1.14 | 12.49 | 1.25 | |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | C 2 | 11.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Lätt 5 km | 1.04.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | O-karusell 5 | C 2 | 39.55 | 13 /14 | 15.15 | (25.06) | 9.35 | 13.14 | 1.31 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Lätt 5,0 | 33.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Lätt 5,0 | 34.39 | 12 /65 | 0.58 | 11.03 | 0.19 | 12.52 | 1.16 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Lätt 5,0 | 49.34 | 25 /65 | 5.03 | 13.37 | 1.23 | 12.52 | 1.16 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Lätt 5,0 | 1.25.02 | 22 /65 | 11.24 | 13.19 | 1.47 | 12.52 | 1.16 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Lätt 5,0 | 1.11.37 | 18 /65 | 7.10 | 12.28 | 1.15 | 12.52 | 1.16 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C5 | 43.48 | 2 | 1.05 | 11.49 | 0.18 | 12.36 | 1.09 | |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C5 | 1.15.13 | 5 | 6.09 | 13.08 | 1.04 | 12.36 | 1.09 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning 4 gemensamma kontroller | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten Ej tidtagning, 6 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Lätt 5 km | 56.58 | 8 /15 | 2.14 | 12.10 | 0.29 | 12.40 | 1.17 | |
| 10.09.2022 | O-karuell 7 | C2 | 45.45 | 10 /12 | 12.33 | (18.16) | 5.01 | 12.40 | 1.17 | |
| 07.09.2022 | O-karusell 6 | A3 | 29.54 | 17 /23 | 2.14 | 11.19 | 0.51 | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM mellomdistanse NTOK | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | KM Sprint | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | O-karusell 4 | C2,9 | 33.33 | 7 /22 | 0.04 | 10.58 | 0.01 | 11.50 | 0.51 | |
| 08.06.2022 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 26.03 | 6 /21 | 0.23 | 10.14 | 0.09 | 11.50 | 0.51 | |
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | C-åpen 17- | 17.09 | 2 /5 | 0.01 | 12.00 | 0.01 | 12.31 | 1.09 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C5 | 50.53 | 4 | 2.02 | 11.54 | 0.29 | 12.31 | 1.09 | |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 22.33 | 14 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Påskeløp | C Kort | 16.53 | 6 | 0.07 | 11.20 | 0.05 | 12.32 | 1.27 | |
| 15.08.2021 | Mellomdistanse i MNM-terreng | C-åpen 17- | 39.23 | 9 /11 | 10.36 | 17.14 | 4.38 | 12.57 | 1.40 | |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | C-åpen 17- | 12.06 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 3 | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 2 | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2021 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, dag 1 | C-åpen 17- | 11.37 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2021 | Treningsløp | C2 | 17.11 | 3 | 0.19 | 9.46 | 0.11 | 11.18 | 0.48 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | Publikum | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2021 | TA-sprint | publikum | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | Treningsløp | C 2 | 30.05 | 1 | 0.57 | 9.48 | 0.19 | 11.57 | 0.55 | |
| 21.04.2021 | Treningsløp | B 2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2021 | Påskeløp | C 2,0 | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2020 | Markaløpet | C-åpen 17- | 21.56 | 1 /6 | 0.42 | 13.02 | 0.25 | 14.19 | 1.12 | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | TA-sprint 1 | Å2,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | KM mellomdistanse NTOK | C-åpen 17- | 24.24 | 2 /4 | 1.47 | 14.39 | 1.04 | – | – | – |
| 28.08.2019 | Bygdakamp 5 | B3 | 36.16 | 19 | 1.59 | 13.54 | 0.46 | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | DirC | 22.40 | 4 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | DirC | 21.20 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-karusell 1, sprint - Verdens O-dag | Råtass | 7.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Bygdakamp 2 | A 3 | 29.54 | 17 | 2.14 | 14.27 | 1.05 | – | – | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | N 1,5 | 16.07 | – | 4.20 | 10.38 | 2.51 | – | – | – |
| 24.08.2016 | Bygdakamp 5 - Verdal | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2015 | O-karusell 4 Bjartan | tass | – | – | – | – | – | – | – | – |