Løperprofil
Christian Jørgen Kulberg
Sturla
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.39
- Løpskapasitet
- 9.12
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2056 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0787 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0739 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1009 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,274 |
| bomVekt | 11,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5236 |
| bomStorSigma | 0,598 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1009 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0447 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2449,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2834,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.44
- Løpskapasitet
- 7.26
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0881 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0357 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0893 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,037 |
| bomVekt | 20,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4381 |
| bomStorSigma | 0,8786 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0548 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8276 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2754,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2867,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.01
- Løpskapasitet
- 9.38
- O-evne
- 2.23
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.11.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2856 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2527 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1042 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,133 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2418 |
| bomVekt | 13,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,531 |
| bomStorSigma | 0,8 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0799 |
| havariVekt | 0,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8315 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2267 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2826,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.20
- Løpskapasitet
- 9.40
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2768 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9733 |
| bomVekt | 2,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4761 |
| bomStorSigma | 0,809 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7016 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2283,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2673,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 7.23
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5363 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4053 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3106 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9713 |
| bomVekt | 0,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1763,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2114,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 10.11.2024 O-event, dag 3 - Zoorientering, bom 2.19 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 31 | 09.11.2024 O-event, dag 2 - Downhill Sprint, bom 6.52 | 147 | – |
| Bom over ti minutter | 279 | hele karrieren siden 2019 | 279 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H15 | 34.23 | 80 /107 | 7.00 | 14.26 | 2.56 | 12.23 | 1.42 | – |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H15 | 27.04 | 83 /92 | 7.25 | 10.52 | 2.59 | 8.39 | 0.23 | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H15 | 20.08 | 78 /97 | 0.53 | 9.39 | 0.25 | 8.39 | 0.23 | – |
| 24.09.2024 | Sturlanatta og Skumringskampen | H 15-16 | 46.03 | 7 /9 | 4.11 | 11.41 | 1.04 | – | – | – |
| 03.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 | H 15-16 | 1.14.12 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 24.29 | 67 /112 | 2.42 | 12.17 | 1.21 | 14.00 | 2.35 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H14 | 20.10 | 48 /101 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | 25.37 | 80 /95 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Sturlanatta og Skumringskampen løp nr. 2 | H 11-14 | 25.48 | 7 /9 | 4.05 | 14.58 | 2.22 | 14.40 | 2.40 | |
| 12.09.2023 | Klubbmesterskap 2023 | H 13-14 | 46.24 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | H13-14 | 31.14 | 19 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Drammen City Cup, løp 2 | H 13-16 | 23.42 | 12 /14 | 1.00 | 9.26 | 0.24 | 8.59 | 0.11 | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H13 | 39.26 | 96 /105 | 12.14 | (22.54) | 7.06 | 15.15 | 2.46 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H13 | 55.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H13 | 31.40 | 55 /74 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Skumringskampen løp 2 av 6 - Sturlanatta | H 11-14 | 21.18 | 3 /11 | 1.31 | 11.08 | 0.48 | 11.59 | 1.25 | – |
| 10.05.2022 | Drammen City Cup, løp 3 | H 13-16 | 31.30 | 18 /19 | 2.14 | 14.12 | 1.00 | – | – | – |
| 28.09.2021 | Sturlanatta | H 11-14 Par | 19.58 | 10 /18 | 0.21 | 16.00 | 0.17 | – | – | – |
| 26.09.2021 | Ungdomsløp og PWT-cup | H 11-12 | 20.39 | 8 /11 | 2.28 | 15.23 | 1.50 | 13.49 | 1.11 | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap 2021 | H -12N | 53.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Night Hawk Kids Stjernenatt | Stjernenatt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Kretsløp mellomdistanse for alle opp til 20 år | H 11-12 | 28.37 | 7 /10 | 1.49 | 14.44 | 0.56 | – | – | – |
| 24.09.2019 | Sturlanatta - Skumringskampen løp 2 | N-Åpen | 26.24 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Ungdomsløp og PWT-cup | N-åpen | 21.39 | – | 0.04 | 12.37 | 0.02 | – | – | – |
| 27.08.2019 | Klubbmesterskap 2019 | H -12N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |