Løperprofil
Erik Anders Jensen
De Hårdes Klub
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.42
- Løpskapasitet
- 22.19
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 27.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6798 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6194 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0819 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1766 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0464 |
| bomVekt | 10,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5266 |
| bomStorSigma | 0,8087 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0478 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,075 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,77 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5940,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6308,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.06
- Løpskapasitet
- 13.53
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 26.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5382 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,534 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,144 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9966 |
| bomVekt | 3,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2864 |
| bomStorSigma | 0,6706 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0841 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5147,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5227,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.35
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 2.33
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0954 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0105 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0903 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1557 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9771 |
| bomVekt | 5,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8314 |
| bomStorSigma | 0,897 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3313,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3917,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 26.08.2023 DM Mellem og KO sprint, DM Mellem, bom 2.32 | 25 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 5.57 | 61 | – |
| Bom over ti minutter | 20 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 11.13 | 102 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.08.2023 | DM Mellem og KO sprint, DM Mellem | H75 | 41.39 | 18 /20 | 4.24 | 13.50 | 1.28 | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Lätt 3,5 | 1.12.27 | 59 /100 | 20.44 | 17.28 | 5.00 | 16.27 | 2.58 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart Lätt 5,0 | 1.24.00 | 32 /67 | 4.24 | 14.37 | 0.46 | 16.27 | 2.58 | – |
| 27.08.2022 | DM Mellem, Mellem | H80 | 27.48 | 12 /17 | 5.07 | 20.55 | 3.51 | 18.58 | 1.31 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H75 | 46.03 | 35 /56 | 3.32 | 18.32 | 1.25 | 18.54 | 1.21 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H75 | 41.47 | 42 /58 | 3.48 | 20.30 | 1.52 | 18.54 | 1.21 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H75 | 1.04.40 | 40 /57 | 11.44 | 22.08 | 4.01 | 18.54 | 1.21 | |
| 05.09.2021 | Rebild 2-dages div match | H70 | 54.03 | 18 /38 | 4.34 | 14.12 | 1.12 | 14.59 | 1.07 | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | H75 | 2.08.56 | 21 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | A4/A6 | 26.30 | 11 | 4.11 | 12.50 | 2.02 | – | – | – |