Løperprofil
Simon Øvreås Viljugrein
Horten
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0687 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5543 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0943 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2287 |
| bomVekt | 8,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1294 |
| bomStorSigma | 0,619 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3223,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3477,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.03
- Løpskapasitet
- 15.16
- O-evne
- 4.47
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 5,6
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1764 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5287 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0758 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,583 |
| bomVekt | 8,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8896 |
| bomStorSigma | 0,9128 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0524 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 1,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3592,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4716,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.49
- Løpskapasitet
- 15.18
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1821 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3061 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0756 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0982 |
| bomVekt | 23,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3603 |
| bomStorSigma | 0,6814 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0415 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 1,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8476 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3612,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3969,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.22
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2832 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0381 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1961 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0289 |
| bomVekt | 1,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3281 |
| bomStorSigma | 0,7802 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2271,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2604 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 02.06.2026 Vestfold vårcup 7, bom 4.03 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 26 | 02.06.2026 Vestfold vårcup 7, bom 13.04 | 108 | – |
| Bom over ti minutter | 26 | 02.06.2026 Vestfold vårcup 7, bom 13.04 | 108 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Vestfold Høstcup løp 6 | H 13-14 | 29.26 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2026 | Klubbmesterskap OTO og OK Horten | H 13-14 | 1.00.31 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Vestfold vårcup 7 | H 13-14 | 1.03.56 | 4 /4 | 21.59 | 33.26 | 11.30 | – | – | – |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | C-åpen 10-16 | 28.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 41.54 | 15 /27 | 1.40 | 21.19 | 0.51 | 19.29 | 1.25 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 35.26 | 10 /23 | 1.43 | 20.13 | 0.59 | 19.29 | 1.25 | |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | Herrer A-kort | 1.10.19 | 24 /31 | 4.11 | 20.51 | 1.14 | – | – | – |
| 20.08.2024 | Vestfold Høstcup 1 | H11-12 | 1.03.04 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 11-12 | 38.17 | 7 /7 | 5.46 | 24.36 | 3.42 | 19.58 | 2.14 | |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | H11-12 | 1.05.15 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbmesterskap - OTO og Horten | H 11-12 | 1.01.42 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2023 | Vestfold Høstcup 1 | H11-12 | 51.56 | 5 /6 | 7.52 | 22.22 | 3.23 | 19.23 | 1.55 | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | C-åpen 10-16 | 50.48 | 9 /12 | 2.50 | 26.29 | 1.29 | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbmesterskap sprint - OTO | H-12 | 25.02 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Vestfold Høstcup 4 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Klubbmesterskap for OTO og OK Horten | H 9-10 | 19.41 | 1 /2 | 0.50 | 18.24 | 0.47 | – | – | – |
| 20.08.2019 | Vestfold Høstcup 1 | N-åpen | 26.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | Vestfold Høstcup 1 | N-åpen | 34.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Vestfold Vårcup 5 | N-åpen | 22.58 | – | – | – | – | – | – | – |