Løperprofil
Gard Øvreås Viljugrein
Horten
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.30
- Løpskapasitet
- 10.28
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,076 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0649 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0435 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5935 |
| bomVekt | 41,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5858 |
| bomStorSigma | 0,6743 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0407 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0691 |
| havariVekt | 2,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4877 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2786,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3325,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.42
- Løpskapasitet
- 6.32
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2145 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1586 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0625 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0722 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9996 |
| bomVekt | 20,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9972 |
| bomStorSigma | 0,5912 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0844 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2425,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2482,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.36
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 31.12.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1504 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0893 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0233 |
| bomVekt | 27,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5687 |
| bomStorSigma | 0,787 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0847 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0928 |
| havariVekt | 2,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0725 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2490,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2964 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3547 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3785 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0913 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1948 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,886 |
| bomVekt | 4,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,461 |
| bomStorSigma | 0,8176 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0668 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6061 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2113 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2465,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 45 | 18.10.2025 Blodslitet, bom 7.33 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 45 | 18.10.2025 Blodslitet, bom 7.33 | 171 | – |
| Bom over ti minutter | 90 | 24.06.2025 Tunhovd 2-dagers, Dag 1, bom 12.31 | 190 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.06.2026 | Vestfold vårcup 7 | H 15-16 | 44.11 | 4 /5 | 8.07 | 13.26 | 2.28 | 12.39 | 2.02 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H 15-16 | 2.11.42 | 50 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 19.26 | 30 /59 | 0.59 | 7.37 | 0.23 | 7.26 | 0.09 | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 15 | 58.01 | 34 /51 | 6.46 | 13.23 | 1.34 | 13.01 | 1.58 | |
| 24.06.2025 | Tunhovd 2-dagers, Dag 1 | H 15-16 | 1.20.01 | 8 /8 | 25.18 | 17.16 | 5.27 | 13.09 | 2.11 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | H 15-16 | 49.07 | 2 /2 | 8.13 | 13.36 | 2.16 | 13.09 | 2.11 | – |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | Herrer A-kort | 38.24 | 7 /31 | 2.38 | 11.23 | 0.47 | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet, OK Moss | H 13-14 | 55.24 | 8 /11 | 9.39 | 16.06 | 2.48 | 13.54 | 2.00 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 13-14 | 1.13.11 | 43 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | H 13-14 | 46.10 | 11 /18 | 3.35 | 12.18 | 0.57 | 12.52 | 1.41 | |
| 22.08.2024 | Klubbmesterskap - Horten og OTO | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 14 | 18.27 | 24 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | H13-14 | 50.26 | 29 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Camp Stokke innendørs | H 13-14 | 22.06 | 27 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | H13-14 | 19.03 | 23 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2024 | KM mellom Vestfold og Telemark | H 13-14 | 33.49 | 6 /13 | 2.44 | 11.30 | 0.56 | 13.24 | 1.53 | |
| 21.10.2023 | Blodslitet | H 13-14 | 1.33.29 | 55 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | H13-14 | 31.19 | 4 /4 | 3.46 | 16.16 | 1.57 | 15.19 | 2.25 | |
| 23.09.2023 | Over Skauen | H13-14 | 1.34.22 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Klubbmesterskap - OTO og Horten | H 13-14 | 42.48 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2023 | Vestfold Høstcup 1 | H13-14 | 36.30 | 3 /3 | 5.12 | 14.24 | 2.03 | 15.19 | 2.54 | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | H 13-14 | 47.48 | 39 /50 | 12.01 | 19.56 | 5.01 | – | – | – |
| 11.05.2023 | Klubbmesterskap sprint - OTO | H13-16 | 22.11 | 3 /3 | 1.49 | 10.22 | 0.51 | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | H 11-12 | 43.43 | 30 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Vestfold Høstcup 4 | H11-12 | 21.09 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Klubbmesterskap for OTO og OK Horten | H 11-12 | 19.18 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinseløpet dag 1, på Skrim ved KOL & OTO | H 11-12 | 15.23 | 4 /10 | 0.58 | 11.56 | 0.45 | 12.19 | 0.52 | |
| 10.05.2022 | Vestfold Vårcup 4 | H11-12 | 23.49 | 3 /9 | 0.29 | 12.14 | 0.15 | 12.58 | 0.59 | – |
| 26.08.2021 | Klubbmesterskap for OTO og OK Horten | H 11-12 | 32.36 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Vestfold Høstcup 1 | H11-12 | 35.31 | 3 /3 | 1.37 | 15.58 | 0.44 | – | – | – |
| 27.08.2020 | Klubbmesterskap for OTO og OK Horten | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Vestfold Høstcup 1 | N-åpen | 16.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2018 | Vestfold Høstcup 1 | N-åpen | 21.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Vestfold Vårcup 5 | N-åpen | 17.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | Vestfold Vårcup 5 | N-åpen | 17.34 | – | – | – | – | – | – | – |