Løperprofil
Isabelle Morstøl Øvremo
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1702 av 2062
Nr. 1702 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 358 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 30 av 31 i 1992-kullet
- Forventet kmtid
- 18.12
- Løpskapasitet
- 17.18
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 12,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i november (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 26 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4208 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4361 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,126 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0288 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8559 |
| bomVekt | 86,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3955 |
| bomStorSigma | 0,6667 |
| antallBom | 58 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0479 |
| havariVekt | 6,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0098 |
| fartSesongSin | 0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4605,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4844 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.37
- Løpskapasitet
- 9.29
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1564 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1801 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0623 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0392 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6444 |
| bomVekt | 36,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1314 |
| havariVekt | 2,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3514,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3564,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.59
- Løpskapasitet
- 14.09
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,101 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0959 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0862 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0827 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,882 |
| bomVekt | 9,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5396 |
| bomStorSigma | 0,8857 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0545 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0789 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,118 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3331,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3761,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 62 | 18.10.2025 Blodslitet, bom 2.17 | 81 | nr. 1259 |
| Bom over fem minutter | 72 | 06.09.2025 Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup, bom 6.11 | 169 | nr. 3372 |
| Bom over ti minutter | 405 | hele karrieren siden 2018 | 405 | nr. 2539 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #8 | DB | 55.44 | 21 /24 | 1.40 | 21.18 | 0.38 | 17.55 | 0.59 | |
| 08.06.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #7 | DC | 45.38 | 6 /6 | 1.35 | 21.38 | 0.50 | 17.55 | 0.59 | |
| 04.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #3 | DB | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | ÅK | 20.54 | 4 /9 | 0.05 | 10.31 | 0.03 | 9.35 | 0.07 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅK | 12.00 | 3 /31 | 0.00 | 9.24 | 0.00 | 9.35 | 0.07 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 1.09.33 | 63 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup | B-åpen 17- | 58.28 | 5 /6 | 7.33 | 15.45 | 2.02 | 16.00 | 1.46 | – |
| 01.09.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 9 | DB | 1.02.24 | 10 /11 | 5.39 | 17.14 | 1.34 | 16.19 | 1.05 | |
| 25.08.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 8 | DB | 52.46 | 4 /13 | 3.55 | 15.39 | 1.10 | 16.15 | 1.05 | |
| 16.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 7 | DB | 40.49 | 5 /17 | 1.56 | 15.12 | 0.43 | 16.16 | 1.05 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 48.26 | 25 /48 | 2.09 | 16.03 | 0.43 | – | – | – |
| 02.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 6 | DB | 38.08 | 12 /18 | 1.48 | 16.06 | 0.46 | 16.16 | 1.05 | |
| 26.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 5 | DB | 53.45 | 9 /25 | 3.48 | 17.01 | 1.12 | 16.23 | 1.13 | |
| 19.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 4 | DB | 46.30 | 9 /19 | 2.59 | 16.25 | 1.03 | 16.23 | 1.13 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | ÅK | 12.38 | 3 /9 | 0.00 | 8.50 | 0.00 | 8.45 | 0.09 | – |
| 12.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 3 | DB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D17 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 1 | DB | 48.27 | 11 /25 | 4.28 | 16.15 | 1.30 | 16.11 | 1.20 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen kort | 12.46 | 1 /12 | 0.15 | 8.43 | 0.10 | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | ÅK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | DM | 56.15 | 17 /30 | 3.53 | 15.29 | 1.04 | 16.20 | 1.20 | |
| 26.10.2024 | Grankvistløpet (67.utgave) | B-åpen 17- | 1.19.43 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 1.08.19 | 58 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | D4km | 1.12.27 | 8 /13 | 2.40 | 16.37 | 0.37 | 16.59 | 1.26 | |
| 19.08.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 10 | DC | 30.12 | 1 /3 | 0.24 | 14.10 | 0.11 | 15.51 | 1.31 | |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | D4km | 1.06.53 | 10 /16 | 8.01 | 19.17 | 2.19 | 17.41 | 1.45 | |
| 14.10.2023 | 2-Mila | Engelsk mil | 22.05 | 2 /12 | 1.38 | (12.26) | 0.55 | 17.41 | 1.45 | |
| 12.06.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 8 | DB | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 7 | DB | 1.08.19 | 15 /17 | 15.50 | 21.28 | 4.59 | 18.05 | 1.45 | |
| 22.10.2022 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.06.01 | 19 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Lillomarka Nord Sør | D4km | 1.30.28 | 14 /14 | 8.14 | 25.51 | 2.21 | 18.45 | 1.28 | |
| 29.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 2 | DC | 41.11 | 3 /6 | 1.29 | 16.57 | 0.37 | 17.48 | 1.17 | |
| 22.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 1 | DC | 59.06 | 2 /6 | 7.20 | 19.31 | 2.25 | 17.48 | 1.17 | |
| 30.05.2022 | Tour of Lillomarka vår 2022 - Løp 6 | DC | 29.32 | 1 /6 | 0.39 | 16.29 | 0.22 | 18.07 | 1.22 | |
| 23.05.2022 | Tour of Lillomarka vår 2022 - Løp 5 | DC | 1.10.07 | 3 /4 | 11.09 | 24.34 | 3.54 | 18.07 | 1.22 | |
| 02.05.2022 | Tour of Lillomarka vår 2022 - Løp 2 | DC | 33.44 | 2 /7 | 2.18 | 18.28 | 1.16 | 18.07 | 1.22 | |
| 10.10.2020 | Gromløpet - Lillomarka Nord/Sør | Åpen mix 10k | 2.28.11 | 30 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 24.52 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2019 | "Vaulens" Juleløp | Damer - kort løype | 28.17 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2019 | Lillomarka Nord/Sør | D10km | 3.35.20 | 31 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2019 | Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 8 | DA | 1.25.59 | 16 /17 | 9.22 | 18.45 | 2.03 | 16.37 | 1.20 | |
| 26.08.2019 | Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 7 | DB | 52.46 | 2 /6 | 2.09 | 15.24 | 0.38 | 16.12 | 1.11 | |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | Dir B | 51.47 | 12 /23 | 2.35 | 15.09 | 0.45 | 16.12 | 1.11 | |
| 03.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 5 | DB | 1.03.44 | 10 /17 | 6.23 | 17.31 | 1.45 | 17.31 | 1.48 | – |
| 27.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 4 | DB | 1.10.09 | 15 /19 | 7.28 | 20.47 | 2.13 | 17.58 | 1.52 | – |
| 20.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 3 | DB | 1.05.50 | 8 /13 | 10.46 | 19.15 | 3.09 | 17.58 | 1.52 | – |
| 04.06.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 4 | VN | 22.49 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |