Løperprofil

Jenny Rønning

Melhus

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser skogsrankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0014.0016.0018.0020.0022.00201820192020OG-karusell 4 16.08.2017: 12.31OG-karusell 5 30.08.2017: 14.38OG-karusell 1 23.05.2018: 19.13MIL Treningsløp Våttåsen 10.06.2020: 23.03

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.10
Løpskapasitet
12.38
O-evne
1.32
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
4.19
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
96 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
6 (sist 10.06.2020)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1101
fartMuRaa (evne før krymping)0,5193
fartSigma (dagsform-spredning)0,0907
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2656
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,88
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0508
bomVekt2,25
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,562
bomStorSigma0,8865
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0765
havariVekt0,05
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0005
fartSesongSin0,0006
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3363
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3772,5
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.16
Løpskapasitet
9.50
O-evne
3.27
Jevnhet ±
13,1 %
Usikkerhet ±
2.44
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
157 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 04.09.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2654
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3069
fartSigma (dagsform-spredning)0,1309
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1871
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,03
evidensVekt (sikkerheten)0,79
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0385
bomVekt6,8
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)5,0554
bomStorSigma0,9125
antallBom7
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0463
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0674
havariVekt0,45
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,9199
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0006
fartSesongSin−0,0004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2320,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3134,1
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.00
Løpskapasitet
6.35
O-evne
1.25
Jevnhet ±
10,1 %
Usikkerhet ±
2.06
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
75 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,6502
fartMuRaa (evne før krymping)−0,818
fartSigma (dagsform-spredning)0,1014
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2329
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,79
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0663
bomVekt2,77
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3137
bomStorSigma0,7755
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0344
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0329
havariVekt0,08
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,4135
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0007
fartSesongSin−0,0014
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1573,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)1912,1
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (176 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 5 01.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 6.47 44 –
Bom over fem minutter 5 01.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 6.47 60 –
Bom over ti minutter 8 01.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2, bom 17.15 72 –

Løp

22 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
02.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 C-åpen 10-16 48.49 – – – – – – –
01.07.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 C-åpen 10-16 1.04.24 6 /6 – – – – – –
30.06.2023 Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 C-åpen 10-16 36.18 3 /3 – – – – – –
04.09.2022 Tour de Trondheim dag 3 C-åpen 10-16 50.44 1 /1 16.34 17.43 5.47 16.36 5.23
25.08.2022 Ungdomsløp, løp 5 C-åpen 11-16 – DNS – – – – – –
21.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser C-åpen 10-16 1.22.26 3 /3 39.15 (31.17) 14.54 15.32 5.09 –
20.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse C-åpen 10-16 28.59 1 /3 4.35 (10.21) 1.38 15.32 5.09 –
19.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint D 13-14 0.00 Disk – – – – – –
04.07.2021 Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 3 N2-åpen 10-16 10.35 – 0.05 8.26 0.04 10.02 1.16 –
03.07.2021 Sommerløpene i Nord-Østerdal dag 2 N2-åpen 10-16 13.36 – 3.46 11.24 3.10 10.02 1.16 –
02.07.2021 Sommerløpene i Nord-Østerdal, dag 1 N2-åpen 10-16 7.49 1 /2 – – – – – –
10.06.2020 MIL Treningsløp Våttåsen NY 1.30.25 – 20.57 23.03 5.21 18.35 2.18
24.08.2019 Midt-Norsk Mesterskap Lang D 9-10 28.57 – 3.39 12.13 1.32 – – –
23.08.2019 Midt-Norsk Mesterskap Sprint D 9-10 11.33 – – – – – – –
14.08.2019 Klubbmesterskap Børsa IL / Orkanger IF NY - 1,5 km Gjest 43.07 DSQ – – – – – –
20.06.2018 OG-Karusell 3 Ny 45.00 – – – – – – –
23.05.2018 OG-karusell 1 Ny 17.49 – 1.36 19.13 1.44 15.26 0.47
08.04.2018 Dagsamling Gløshaugen 1 Ny 24.35 – – – – – – –
30.08.2017 OG-karusell 5 Ny 17.30 – 2.10 14.38 1.49 14.02 0.48 –
16.08.2017 OG-karusell 4 Ny 23.59 – 1.04 12.31 0.33 14.02 0.48 –
09.08.2017 MIL O6`er 3 NY 30.55 – 5.11 (20.20) 3.25 14.02 0.48 –
18.05.2017 Skolemesterskapet, Orkdal Ny 23.59 – 1.04 11.27 0.31 – – –

Løp per år

2017: 4 løp420172018: 3 løp320182019: 3 løp320192020: 1 løp120202021: 3 løp320212022: 4 løp420222023: 3 løp32023