Løperprofil
Jenny Juel Simensen
Fossum
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
Sprintrankingen
14 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 11.52
- O-evne
- 0.42
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,048 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0983 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0831 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0609 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7915 |
| bomVekt | 32,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,266 |
| bomStorSigma | 0,6188 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0418 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9545 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3158,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3345,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 678 av 1118
Nr. 678 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 78 av 86 i klassen D17–18 · nr. 43 av 48 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 9.16
- Løpskapasitet
- 9.08
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 08.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,119 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1547 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0563 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0339 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9882 |
| bomVekt | 119,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0211 |
| bomStorSigma | 0,4684 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0711 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1492 |
| havariVekt | 5,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8806 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0053 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3384,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3438,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0391 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0216 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0627 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9335 |
| bomVekt | 36,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4975 |
| bomStorSigma | 0,7861 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 1,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2894,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3296,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.53
- Løpskapasitet
- 11.11
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 07.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1318 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0709 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,224 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9051 |
| bomVekt | 4,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5367 |
| bomStorSigma | 0,8549 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2641,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3042,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.18
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3609 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,21 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3124 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0308 |
| bomVekt | 0,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3981 |
| bomStorSigma | 0,7939 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2101,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2462,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 84 | 17.08.2025 Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup, bom 2.16 | 185 | nr. 844 |
| Bom over fem minutter | 372 | 11.11.2023 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 12.49 | 372 | nr. 895 |
| Bom over ti minutter | 372 | 11.11.2023 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 12.49 | 372 | nr. 2685 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.03.2026 | Fossum Inne-o | Middels D17 | 14.01 | 1 /1 | 1.08 | 10.19 | 0.50 | 9.25 | 0.10 | |
| 08.03.2026 | Fossum Inne-o | Vanskelig D17 | 30.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D16 | 33.15 | 53 /74 | 2.12 | 13.49 | 0.55 | 13.04 | 0.41 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Orange (Medelsvår) | 27.01 | 60 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D16 | 24.19 | 58 /74 | 1.35 | 10.00 | 0.39 | 9.21 | 0.12 | |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | 45.21 | 2 /4 | 2.56 | 13.57 | 0.54 | 14.30 | 1.37 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | D 16 | 24.53 | 39 /50 | 2.09 | 10.09 | 0.53 | 9.21 | 0.12 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | D 14-16 Kort | 35.09 | 3 /10 | 1.14 | 12.53 | 0.27 | 12.49 | 0.36 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 15-16 | 1.17.49 | 19 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 15-16 | 19.42 | 20 /25 | 0.20 | 8.56 | 0.09 | 9.02 | 0.11 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D15-16 | 29.38 | 20 /27 | 0.31 | 9.19 | 0.10 | 9.02 | 0.11 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D15 | 28.35 | 62 /101 | 1.36 | 13.02 | 0.44 | 13.25 | 0.52 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | U4 | 32.22 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D15 | 20.25 | 67 /95 | 1.31 | 9.22 | 0.42 | 8.55 | 0.13 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | D 15 | 20.29 | 37 /51 | 0.11 | 8.51 | 0.05 | 9.03 | 0.12 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 10-16 | 30.33 | 6 /14 | 4.04 | 15.44 | 2.06 | 15.07 | 1.45 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | B-åpen 10-16 | 1.02.20 | 2 /4 | 4.10 | 14.14 | 0.57 | 15.07 | 1.45 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D15 | 25.51 | 23 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D15-16 | 28.34 | 22 /29 | 0.55 | 9.32 | 0.18 | 9.24 | 0.14 | |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 15-16 | 36.12 | 19 /32 | 2.15 | 9.50 | 0.37 | 9.24 | 0.14 | |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 15-16 | 27.08 | 28 /36 | 3.23 | 10.50 | 1.21 | 9.24 | 0.14 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D14 | 27.28 | 64 /98 | 2.20 | 14.39 | 1.15 | 15.39 | 1.45 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Medelsvår | 46.02 | 167 /204 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Medelsvår | 23.34 | 45 /141 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | B-åpen 10-16 | 42.34 | 2 /2 | 2.04 | 17.06 | 0.50 | 15.51 | 1.49 | |
| 04.09.2023 | DØPELØPE | Draug | 33.00 | 2 /71 | – | – | – | – | – | – |
| 06.08.2023 | Hovedløpet sprint | D14 | 23.28 | 53 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2023 | Hovedløpet lang | D14-16C | 48.30 | 3 /6 | 0.20 | 19.14 | 0.08 | 17.08 | 0.47 | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | D 13-14 | 36.30 | 26 /36 | 4.06 | 15.13 | 1.43 | 15.40 | 1.58 | |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 17.57 | 20 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D13-14J | 51.53 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 13-14 | 25.57 | 21 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | B-åpen 10-16 | 45.15 | 4 /10 | 4.24 | 16.36 | 1.37 | 16.06 | 2.21 | |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D13-14 | 32.45 | 24 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | D13 | 31.37 | 20 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | D13 | 20.09 | 48 /90 | 1.50 | 14.53 | 1.21 | 16.34 | 3.09 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | D13 | 38.36 | 48 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | Medelsvår | 31.15 | 46 /113 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2022 | Skumringskampen løp nr. 3 av 6 | D -14 | 46.48 | 2 /4 | 1.29 | 14.30 | 0.28 | 17.27 | 3.54 | – |
| 19.09.2022 | Skumringskampen løp nr. 1 av 6 | D-14 | 39.51 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2022 | Night Hawk Individual | Åpen C | 51.32 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | C-åpen 10-16 | 24.15 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ivar-o-løpet med KM-sprint | D 13-14 | 18.28 | 13 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | D 13-14 | 1.23.03 | 20 /23 | 28.03 | 24.11 | 8.10 | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 13-16 | 23.31 | 9 /26 | 1.38 | 10.01 | 0.42 | 10.06 | 0.10 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D13-16 | 25.06 | 23 /53 | 1.51 | 9.30 | 0.42 | 10.15 | 0.10 | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | D 13-16 | 25.26 | 35 /53 | 1.51 | 10.49 | 0.47 | 10.15 | 0.10 | – |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | D13 | 33.29 | 21 /36 | 1.58 | 11.31 | 0.41 | 10.15 | 0.10 | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | D13-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Rekruttløp for Fossum-rekrutter | D 11-12 | 34.13 | – | 0.28 | 15.13 | 0.12 | 15.39 | 1.18 | |
| 24.08.2021 | Fossum Klubbmesterskap | D 10-12 | 31.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | Ivar-o-løpet med Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 19.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Night Hawk Kids Stjernenatt | Stjernenatt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2021 | Fossum rekrutt treningsløp | D 11-12 | 1.11.22 | 6 /8 | 9.30 | 23.20 | 3.06 | 18.51 | 1.49 | – |
| 09.09.2020 | Nybegynner- / Rekruttløp | C | 37.08 | – | 5.37 | 20.24 | 3.05 | – | – | – |
| 01.09.2020 | Rekrutt og råtassløp | D 11-12 | 55.01 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Fossum Klubbmesterskap | D 10-12 | 27.04 | 7 | 0.18 | 12.05 | 0.08 | 13.41 | 0.51 | – |
| 28.08.2019 | Fossum klubbmesterskap | Nybegynner | 37.07 | 18 | 4.10 | 18.35 | 2.05 | – | – | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Kids Eventyr | Eventyr | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.01.2019 | Gate-O #2 Fossum IF | D 11-14 | 33.37 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2018 | Veritas Sommerløp Linderudkollen | D 10-12 | 27.04 | 7 | 0.18 | 12.03 | 0.08 | – | – | – |