Løperprofil
Melvin Andersson
Tolered-Utby OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.00
- Løpskapasitet
- 8.46
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.03.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2547 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1019 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2102 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,37 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9769 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4936 |
| bomStorSigma | 0,7966 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2332,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2662,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.06
- Løpskapasitet
- 9.00
- O-evne
- 2.06
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3524 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3626 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0826 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3032 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0051 |
| bomVekt | 1,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5454 |
| bomStorSigma | 0,8865 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0005 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2116,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2610,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.45
- Løpskapasitet
- 16.51
- O-evne
- 2.54
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 131 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i juni (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2772 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4801 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,078 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,81 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,247 |
| bomVekt | 14,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8719 |
| bomStorSigma | 0,6986 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0422 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0083 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3980,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4664,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.34
- Løpskapasitet
- 15.07
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1813 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2824 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1018 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0577 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4271 |
| bomVekt | 22,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1591 |
| bomStorSigma | 0,6175 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0515 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 2,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6966 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3615,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3962,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 3.13 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 121 | 17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6, bom 5.28 | 121 | – |
| Bom over ti minutter | 142 | hele karrieren siden 2019 | 142 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Hjortsöndan | U2 | 35.57 | 17 /20 | 1.32 | 18.57 | 0.48 | 16.40 | 1.27 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Gul 2,5 | 50.01 | 155 /207 | 12.39 | 27.03 | 6.51 | 19.59 | 2.48 | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Inskolning | 29.56 | 48 /145 | 2.57 | 16.50 | 1.40 | 15.49 | 1.32 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Inskolning | 29.37 | 88 /159 | 4.50 | 20.04 | 3.16 | 15.49 | 1.32 | – |
| 31.05.2026 | World Cup Spectator Race #3 - Kinnekullesprinten, etapp 2 | U2 | 23.55 | 29 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2026 | Kortfredagen, Five-O, #2, sprint | Gul 1,5 | 25.40 | 27 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Gul (Lätt) | 51.11 | 164 /183 | 1.18 | 32.31 | 0.50 | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Inskolning | 59.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | U2 | 15.23 | 15 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 06.03.2022 | Sverigepremiären, lång | Svår 3 km | 23.34 | 9 /88 | 2.40 | 10.54 | 1.14 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | Inskolning | 33.51 | 147 /256 | 2.11 | 22.58 | 1.29 | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -14 | 42.09 | 16 /37 | 7.43 | 13.49 | 2.32 | 13.34 | 1.35 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M -14 | 23.20 | 19 /37 | 0.07 | 12.15 | 0.04 | 13.34 | 1.35 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -14 | 26.25 | 15 /25 | 1.32 | 13.20 | 0.46 | 13.34 | 1.35 | – |