Løperprofil
Lucas Bagge Anlind
Leksands OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
19 løp
N-rankingen
17 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.42
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,1
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2685 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2883 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0665 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0306 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6085 |
| bomVekt | 94,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2802 |
| bomStorSigma | 0,8302 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 6,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1581 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2298,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2517,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.59
- Løpskapasitet
- 8.20
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4263 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4586 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1011 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5079 |
| bomVekt | 61,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2458 |
| bomStorSigma | 0,727 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0358 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 3,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9339 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1966,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2118,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.47
- Løpskapasitet
- 5.51
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 16.10.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8713 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1314 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1677 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6951 |
| bomVekt | 24,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3146 |
| bomStorSigma | 0,7975 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0314 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8153 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0053 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1396,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1621,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 77 | 22.06.2025 World Cup, publiktävling, dag 3, medel, bom 4.43 | 163 | – |
| Bom over fem minutter | 98 | 21.06.2025 World Cup, publiktävling, dag 2, lång, bom 5.44 | 241 | – |
| Bom over ti minutter | 543 | hele karrieren siden 2019 | 543 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2026 | Trampen, dag 2, lång | H14 | 40.01 | 2 /2 | 0.49 | 9.59 | 0.12 | 10.47 | 0.54 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | H14 | 39.57 | 28 /56 | 1.02 | 10.29 | 0.16 | 11.00 | 0.58 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | H14 | 20.19 | 24 /57 | 0.58 | 9.28 | 0.27 | 11.00 | 0.58 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | H14 | 26.04 | 14 /24 | 0.28 | 10.16 | 0.11 | 11.54 | 1.11 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | H14 | 41.53 | 18 /24 | 2.01 | 11.41 | 0.34 | 11.54 | 1.11 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | H14 | 26.54 | 16 /23 | 0.04 | 10.30 | 0.02 | 11.54 | 1.11 | |
| 22.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 3, medel | H14 | 41.26 | 21 /30 | 8.29 | 12.38 | 2.35 | 11.54 | 1.11 | |
| 21.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 2, lång | H14 | 48.57 | 14 /18 | 7.11 | 11.51 | 1.44 | 11.54 | 1.11 | |
| 08.06.2025 | Ösaträffen, dag 3, medel | H14 | 24.18 | 19 /42 | 0.06 | 10.10 | 0.03 | 11.54 | 1.11 | |
| 07.06.2025 | Ösaträffen, dag 2, lång | H14 | 41.13 | 24 /40 | 2.58 | 11.32 | 0.50 | 11.54 | 1.11 | |
| 06.06.2025 | Ösaträffen, dag 1, medel | H14 | 30.23 | 17 /41 | 0.49 | 10.24 | 0.17 | 11.54 | 1.11 | |
| 21.04.2025 | Vikingaträffen, Five-O, #5, medel | H14 | 41.36 | 15 /25 | 2.38 | 12.18 | 0.47 | 13.41 | 1.37 | – |
| 19.04.2025 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | H14 | 37.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2024 | Lugnetsprinten | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Ösaträffen, dag 4, lång | H12 | 24.42 | 7 /33 | 0.34 | 9.13 | 0.13 | 10.15 | 0.31 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | H12 | 22.31 | 4 /49 | 0.32 | 7.59 | 0.11 | 10.15 | 0.31 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | H12 | 15.11 | 12 /44 | 0.03 | 9.45 | 0.02 | 10.15 | 0.31 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | H12 | 25.15 | 20 /45 | 2.16 | 10.20 | 0.56 | 10.15 | 0.31 | |
| 19.05.2024 | Fäbodloppet, dag 2, medel | H12 | 19.57 | 5 /15 | 0.07 | 10.37 | 0.04 | 10.42 | 0.36 | |
| 12.05.2024 | DOL-kampen, dag 2 | H12 | 21.19 | 3 /9 | 1.30 | 10.36 | 0.45 | 10.42 | 0.36 | |
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H12 | 49.23 | 73 /249 | 1.28 | 10.12 | 0.18 | 11.01 | 0.40 | |
| 30.09.2023 | Skärmjakten, dag 1, lång | H12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | DM, medel, Dalarna | H12 | 27.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2023 | DM, lång, Dalarna | H12 | 30.13 | 4 /15 | 1.17 | 9.56 | 0.25 | 11.08 | 0.42 | |
| 02.09.2023 | DM, sprint, Dalarna | H12 | 12.33 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2023 | IFK Mora OK, dag 2, medel | H12 | 17.28 | 4 /10 | 0.01 | 11.37 | 0.01 | 11.23 | 0.46 | |
| 12.08.2023 | Tuna Ting, dag 1, medel | H12 | 24.38 | 7 /18 | 0.34 | 10.57 | 0.15 | 11.23 | 0.46 | |
| 06.08.2023 | NOK:s nationella, dag 2 | Medelsvår 3 km | 43.10 | 13 /30 | 10.54 | 15.13 | 3.51 | – | – | – |
| 02.08.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 3, medel | H12 | 19.49 | 1 /4 | 0.10 | 9.34 | 0.05 | 11.23 | 0.46 | |
| 01.08.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 2, lång | H12 | 26.42 | 4 /4 | 4.49 | 12.20 | 2.14 | 11.23 | 0.46 | |
| 31.07.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 1, medel | H12 | 19.05 | 2 /4 | 0.32 | 9.33 | 0.16 | 11.25 | 0.47 | |
| 06.06.2023 | Ösaträffen, dag 4, lång | H12 | 25.32 | 10 /28 | 0.24 | 10.24 | 0.10 | 12.05 | 0.54 | |
| 05.06.2023 | Ösaträffen, dag 3, medel | H12 | 23.13 | 4 /31 | 1.04 | 10.22 | 0.29 | 12.05 | 0.54 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | H12 | 24.14 | 13 /41 | 0.18 | 10.48 | 0.08 | 12.05 | 0.54 | |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | H12 | 31.20 | 26 /33 | 4.49 | 15.24 | 2.22 | 12.05 | 0.54 | |
| 14.05.2023 | OL-touren Falun, lång | H12 | 26.46 | 7 /21 | 1.02 | 12.24 | 0.29 | 12.36 | 0.53 | – |
| 13.05.2023 | OL-touren Falun, medel | H12 | 20.32 | 4 /22 | 1.39 | 10.47 | 0.52 | 12.36 | 0.53 | – |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H10 | 29.02 | 57 /155 | 0.58 | 10.05 | 0.20 | 9.06 | 0.41 | |
| 03.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H10 | 24.18 | 1 /3 | 1.34 | 8.44 | 0.34 | 8.59 | 0.40 | |
| 02.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H10 | 17.14 | 1 /3 | 2.04 | (4.56) | 0.36 | 8.59 | 0.40 | |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | H10 | 11.54 | 15 /35 | 0.04 | 9.51 | 0.03 | 9.23 | 0.45 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | H10 | 22.39 | 10 /36 | 1.06 | 9.37 | 0.28 | 9.23 | 0.45 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | H10 | 14.14 | 6 /32 | 0.39 | 8.33 | 0.23 | 9.23 | 0.45 | |
| 01.05.2022 | Fäbodloppet dag 2 | H10 | 14.30 | 1 /8 | 0.13 | 8.32 | 0.08 | 9.16 | 0.56 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | H10 | 17.11 | 1 /12 | 0.38 | 8.26 | 0.19 | 9.19 | 1.00 | |
| 03.10.2021 | Tuna Ting, medel | H10 | 15.49 | 1 /14 | 0.06 | 8.51 | 0.03 | 10.05 | 1.08 | |
| 02.10.2021 | Tuna Ting, lång | H10 | 18.12 | 3 /19 | 0.05 | 9.42 | 0.03 | 10.05 | 1.08 | |
| 07.08.2021 | Stenungsund | H10 | 25.06 | 2 /4 | 1.28 | 9.10 | 0.32 | 10.35 | 1.19 | |
| 31.07.2021 | Barkenträffen dag 1 | H10 | 18.32 | 2 /6 | 0.57 | 9.45 | 0.30 | 11.06 | 1.31 | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H10 | 16.36 | 3 /15 | 0.15 | 9.26 | 0.09 | 11.06 | 1.31 | – |
| 10.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 1 | H10 | 24.51 | 2 /13 | 0.01 | 8.21 | 0.00 | 11.06 | 1.31 | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | H10 | 20.41 | 5 /24 | 2.34 | 9.23 | 1.10 | 11.06 | 1.31 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | H10 | 32.23 | 17 /21 | 9.21 | 13.37 | 3.56 | 11.06 | 1.31 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H10 | 29.42 | 13 /25 | 9.53 | 13.48 | 4.35 | 11.06 | 1.31 | – |
| 11.08.2019 | Hyttefolkløpet | N | 27.08 | – | – | – | – | – | – | – |