Løperprofil
Elsa Karlsson
Anderstorps
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
31 løp
B-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.39
- Løpskapasitet
- 14.30
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 24,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 32 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2229 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2324 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,2414 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0462 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9529 |
| bomVekt | 118,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7925 |
| bomStorSigma | 1,0913 |
| antallBom | 77 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0308 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 5,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3429 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0155 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3859,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4432,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.26
- Løpskapasitet
- 12.16
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 12,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±2,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 07.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0465 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0513 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1251 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0483 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0757 |
| bomVekt | 39,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5854 |
| bomStorSigma | 0,7974 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0736 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 2,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1357 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0141 |
| fartSesongSin | −0,022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2886,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3396,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.07
- Løpskapasitet
- 12.27
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0274 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0369 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1181 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1584 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9694 |
| bomVekt | 8,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4439 |
| bomStorSigma | 0,8608 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0465 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2268 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2939,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3332,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.16
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1523 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3775 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2306 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0605 |
| bomVekt | 1,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3481 |
| bomStorSigma | 0,7574 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2589,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2932,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 07.03.2026 Hallandspremiären, medel, bom 4.47 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 89 | 08.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 14.00 | 114 | – |
| Bom over ti minutter | 89 | 08.07.2025 Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel, bom 14.00 | 170 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | Orange 3,0 | 36.45 | 21 /80 | 10.09 | 15.42 | 4.20 | 14.13 | 2.00 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Svart | 42.01 | 91 /196 | 3.34 | 12.34 | 1.04 | 16.27 | 1.58 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Orange (Medelsvår) | 26.49 | 56 /182 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 25.00 | 24 /140 | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D21 Motion | 1.18.29 | 16 /33 | 1.12 | 14.07 | 0.13 | 17.43 | 2.03 | |
| 08.07.2025 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Blå 3,0 | 1.06.36 | 78 /99 | 29.44 | 24.56 | 11.08 | 17.43 | 2.03 | |
| 13.04.2025 | Gudhems vårtävling | Orange 3,0 | 42.39 | 8 /40 | 4.11 | 13.38 | 1.20 | 14.50 | 1.43 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Orange (Medelsvår) | 26.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Orange 1,5 km | 13.29 | 36 /165 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 18.46 | 28 /133 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D60 Motion | 1.33.06 | 28 /36 | 14.35 | (27.07) | 4.15 | 18.31 | 2.10 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Svår 3,5 | 42.56 | 28 /167 | 1.08 | (10.32) | 0.17 | 18.31 | 2.10 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Svår 3,5 | 1.14.38 | 129 /167 | 11.35 | 18.19 | 2.51 | 18.31 | 2.10 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D60 Motion | 1.34.59 | 34 /36 | 23.30 | (34.50) | 8.37 | 18.31 | 2.10 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 41.35 | 29 /132 | 3.20 | 12.57 | 1.02 | 15.25 | 1.43 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Svår 5,0 | 44.04 | 71 /219 | 1.20 | (11.12) | 0.20 | 18.31 | 2.10 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D60 Motion | 1.25.23 | 18 /36 | 9.06 | 22.33 | 2.24 | 18.31 | 2.10 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Svår 5,0 | 1.04.28 | 138 /230 | 7.04 | (12.57) | 1.25 | 18.31 | 2.10 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D60 Motion | 1.48.37 | 32 /36 | 22.37 | (31.41) | 6.36 | 18.31 | 2.10 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Svår 5,0 | 40.35 | 68 /196 | 0.09 | (11.24) | 0.03 | 18.31 | 2.10 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D60 Motion | 1.33.20 | 32 /36 | 14.31 | 25.07 | 3.54 | 18.31 | 2.10 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Svår 5,0 | 1.01.12 | 93 /147 | 2.43 | (12.22) | 0.33 | 18.31 | 2.10 | |
| 21.04.2024 | Uppsala möte, lång | Medelsvår 3 km | 31.51 | 8 /48 | 2.32 | 12.22 | 0.59 | 17.28 | 1.55 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D60 Motion | 1.10.27 | 7 /37 | 3.00 | 19.19 | 0.49 | 16.36 | 1.52 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Medelsvår 4,0 | 1.26.59 | 63 /96 | 4.17 | 18.27 | 0.55 | 18.50 | 2.04 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Svår 3,5 | 40.18 | 16 /115 | 2.22 | (11.27) | 0.40 | 16.36 | 1.52 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D60 Motion | 58.59 | 20 /37 | 19.05 | (24.05) | 7.48 | 16.36 | 1.52 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Svår 5,0 | 1.05.49 | 142 /191 | 3.54 | 15.46 | 0.56 | 16.36 | 1.52 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Medelsvår 4,0 | 55.46 | 80 /96 | 3.01 | 20.45 | 1.07 | 18.50 | 2.04 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Svår 3,5 | 26.52 | 19 /115 | 0.26 | (10.57) | 0.11 | 16.36 | 1.52 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D60 Motion | 1.06.12 | 16 /37 | 7.39 | 20.46 | 2.24 | 16.36 | 1.52 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Svår 3,5 | 57.18 | 112 /162 | 7.57 | 17.18 | 2.24 | 16.36 | 1.52 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Medelsvår 4,0 | 1.39.32 | 70 /96 | 21.07 | 22.08 | 4.42 | 18.50 | 2.04 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Svår 3,5 | 37.07 | 19 /115 | 2.05 | (11.12) | 0.38 | 16.36 | 1.52 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D60 Motion | 1.41.35 | 28 /37 | 13.27 | (28.56) | 3.59 | 16.36 | 1.52 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Svår 3,5 | 1.08.47 | 93 /139 | 15.09 | 16.37 | 3.40 | 16.36 | 1.52 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Medelsvår 4,0 | 2.15.21 | 87 /96 | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Svår 3,5 | 48.39 | 29 /115 | 2.29 | 11.46 | 0.36 | 16.36 | 1.52 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D60 Motion | 1.27.39 | 16 /37 | 6.38 | 21.06 | 1.40 | 16.36 | 1.52 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart Medelsvår 4,0 | 1.03.41 | 39 /78 | 2.47 | 14.43 | 0.39 | 18.50 | 2.04 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Medelsvår 4,0 | 1.33.25 | 75 /96 | 10.56 | 21.36 | 2.32 | 18.50 | 2.04 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Svår 3,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Enenracet | Lätt 5 km | 58.27 | 4 /12 | 8.44 | 12.56 | 1.56 | 14.32 | 1.36 | |
| 24.09.2022 | Värmlandstrippeln, dag 2, medel | Lätt 2,5 km | 33.59 | 4 /6 | 2.42 | 15.45 | 1.15 | 16.07 | 1.17 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 2,5 | 47.36 | 42 /91 | 8.58 | 17.25 | 3.17 | 14.25 | 2.14 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 3,5 | 41.24 | 99 /290 | 8.06 | 12.12 | 2.23 | 14.25 | 2.14 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Etappstart Svår 3,5 | 30.59 | 80 /278 | 5.45 | 12.41 | 2.21 | 14.25 | 2.14 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | Etappstart Svår 3,5 | 55.11 | 246 /278 | 11.07 | (22.36) | 4.33 | 14.25 | 2.14 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | Etappstart Medelsvår 3,3 | 50.22 | 37 /201 | 2.53 | 13.44 | 0.47 | 13.39 | 1.04 | |
| 16.04.2022 | Torfinns påskjakt | Lätt 2,5 km | 32.25 | 10 /19 | 0.51 | 17.10 | 0.27 | 16.24 | 1.10 | – |
| 15.04.2022 | Boxholms OK | Medelsvår 3 km | 44.39 | 3 /29 | 3.58 | 13.48 | 1.14 | 13.57 | 1.07 | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D10 | 21.14 | 57 /98 | 3.49 | 16.27 | 2.57 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | Medelsvår | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | D14 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2021 | Helg utan älg | Lätt 2,5 km | 34.43 | 26 /61 | 4.01 | 17.00 | 1.58 | – | – | – |
| 24.10.2021 | Delsjömedeln | D18 | 51.44 | 5 /6 | 3.38 | 13.19 | 0.56 | 13.20 | 1.10 | – |
| 23.10.2021 | Helg utan älg | D14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2021 | DM, sprint, Stockholm | D14 | 15.58 | 18 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D18 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Individual (Sunday) | Åpen C | 1.38.35 | 10 /11 | 11.37 | 32.20 | 3.49 | – | – | – |
| 10.08.2019 | Night Hawk Kids Stjernenatt | Stjernenatt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2016 | Unionsmatch individuelt | D 13-14 | 28.43 | 17 /52 | 1.28 | 13.09 | 0.40 | – | – | – |