Løperprofil
Lena Norrman
IS Kullen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
28 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.45
- Løpskapasitet
- 15.00
- O-evne
- 0.45
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 29 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2833 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2718 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0687 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 17,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8328 |
| bomVekt | 122,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1694 |
| bomStorSigma | 0,7697 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0305 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,172 |
| havariVekt | 9,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0052 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9865 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0109 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3991,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4190,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,5
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 23.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2421 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1957 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0554 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0379 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5961 |
| bomVekt | 30,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0498 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7781 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3827,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3873,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.36
- Løpskapasitet
- 15.47
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2096 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1466 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0919 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1305 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8671 |
| bomVekt | 7,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,646 |
| bomStorSigma | 0,7597 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2137 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3715,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4140 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 2.58 | 106 | – |
| Bom over fem minutter | 75 | 31.08.2025 Fyrklubbs, bom 11.21 | 162 | – |
| Bom over ti minutter | 75 | 31.08.2025 Fyrklubbs, bom 11.21 | 307 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.09.2026 | DM, lång, Skåne | D75 | 35.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | DM, medel, Skåne | D75 | 28.52 | 1 /8 | 1.41 | 15.30 | 0.54 | 15.43 | 0.39 | |
| 23.08.2026 | Malmösprinten | D75 | 14.07 | 1 /6 | 0.28 | 9.49 | 0.19 | 10.25 | 0.08 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Blå 3,5 | 1.03.30 | 186 /281 | 4.28 | 17.15 | 1.13 | 15.46 | 0.41 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Blå 3,0 | 54.42 | 54 /102 | 0.38 | 15.06 | 0.10 | 15.46 | 0.41 | |
| 05.04.2026 | Våryran | D75 | 27.29 | 1 /9 | 0.28 | 14.57 | 0.15 | 15.30 | 0.41 | |
| 22.03.2026 | Torna Hällestadsträffen | D75 | 30.52 | 1 /8 | 0.19 | 14.43 | 0.09 | 15.21 | 0.44 | |
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | Blå 3,0 | 44.18 | 65 /108 | 1.35 | 15.44 | 0.34 | 15.21 | 0.44 | |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | E Dam Kort | 41.02 | 3 /9 | 11.04 | 19.43 | 5.19 | 15.06 | 0.51 | |
| 13.06.2025 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | Svart 3.5 km | 31.31 | 12 /14 | 0.07 | 10.04 | 0.02 | 10.32 | 0.08 | |
| 29.03.2025 | Vårdubbeln, medel | Blå 3,0 | 45.18 | 20 /43 | 1.21 | 15.08 | 0.27 | 14.42 | 0.41 | |
| 23.03.2025 | Våryran, medel och ungdom lång | Blå 3,0 km | 39.48 | 24 /73 | 0.40 | 13.48 | 0.14 | 14.42 | 0.41 | |
| 04.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 4 | W70 | 37.25 | 6 /76 | 0.34 | 13.35 | 0.12 | 14.42 | 0.41 | |
| 03.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 3 WRE | W70 | 30.09 | 3 /80 | 1.37 | 13.07 | 0.42 | 14.42 | 0.41 | |
| 02.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 2 | W70 | 39.50 | 16 /76 | 3.18 | 16.18 | 1.21 | 14.42 | 0.41 | |
| 01.03.2025 | Portugal "O" Meeting 2025 - Day 1 WRE | W70 | 31.07 | 4 /79 | 1.31 | 13.25 | 0.39 | 14.42 | 0.41 | |
| 15.09.2024 | DM, lång, Skåne | D70 | 57.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | Kollebergamedeln | Medelsvår 3 km | 47.42 | 9 /30 | 5.15 | 15.48 | 1.44 | 16.35 | 1.36 | – |
| 21.04.2024 | Vättefejden/Gränsfejden, medel | Svår 3 km | 43.26 | 30 /47 | 3.54 | 15.58 | 1.26 | 15.23 | 0.55 | |
| 19.11.2023 | Höstrusket i Örkelljunga | D70 | 41.22 | 2 /11 | 1.40 | 15.06 | 0.36 | 15.04 | 0.52 | |
| 24.09.2023 | DM, lång, Skåne | D70 | 43.47 | 1 /8 | 1.31 | 14.08 | 0.29 | 15.01 | 0.54 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | D70 | 1.00.25 | 6 /48 | 1.19 | 13.54 | 0.18 | 15.01 | 0.54 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | D70 | 49.13 | 11 /57 | 8.02 | 15.41 | 2.34 | 15.01 | 0.54 | |
| 27.08.2023 | Tyringerundan | D70 | 31.28 | 3 /12 | 1.03 | 14.33 | 0.29 | 15.21 | 0.55 | |
| 29.04.2023 | Kollebergamedeln | Svår 3 km | 42.05 | 13 /38 | 1.03 | 13.53 | 0.21 | 15.16 | 0.57 | |
| 20.11.2022 | Höstrusket i Örkelljunga | Svår 3 km | 38.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2022 | Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge och Skåne | D70 | 41.15 | 1 /9 | 1.04 | 13.46 | 0.21 | 15.00 | 1.05 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W70-A | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W70-A | 45.13 | 19 /64 | 5.17 | 15.17 | 1.47 | 14.59 | 1.10 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W70-2 | 48.08 | 1 /63 | 1.01 | 12.16 | 0.16 | 14.59 | 1.10 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W70-A | 17.41 | 3 /64 | 0.09 | 9.12 | 0.05 | 9.36 | 0.06 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W70-2 | 14.39 | 2 /63 | 0.12 | 8.47 | 0.07 | 9.36 | 0.06 | – |
| 24.04.2022 | Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medel | Medelsvår 3 km | 48.35 | 15 /42 | 4.08 | 18.41 | 1.35 | – | – | – |
| 18.04.2022 | Spring Knutstorp | Svår 3 km | 51.47 | 38 /40 | 3.15 | 22.13 | 1.24 | 17.03 | 1.33 | |
| 24.10.2021 | Strandskogsmedeln | Svår 3 km | 35.37 | 16 /46 | 4.08 | 15.38 | 1.49 | 16.18 | 1.46 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | D70 | 30.51 | 1 /20 | 1.01 | 14.23 | 0.28 | 16.56 | 2.07 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | D70 | 41.36 | 4 /21 | 1.57 | 15.15 | 0.43 | 16.56 | 2.07 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | D70 | 1.06.31 | 19 /25 | 28.02 | (26.19) | 11.05 | 16.56 | 2.07 | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenB2 | 50.27 | 7 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | OpenB3 | 53.54 | 22 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 65- | 30.56 | 8 /25 | 0.27 | 14.00 | 0.12 | – | – | – |