Løperprofil
Olle Bladlund
Karlsbyhedens
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 8.53
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2404 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1722 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,147 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2275 |
| bomVekt | 3,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,324 |
| bomStorSigma | 0,6734 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2366,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2685,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.47
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1721 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0983 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1353 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1849 |
| bomVekt | 13,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6033 |
| bomStorSigma | 0,8772 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0676 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6667 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0094 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2282,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2894,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.13
- Løpskapasitet
- 8.44
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3786 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3879 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0796 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2176 |
| bomVekt | 15,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6071 |
| bomStorSigma | 0,8713 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0007 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2061 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2648,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.10
- Løpskapasitet
- 7.33
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.18
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5144 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4676 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1137 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3076 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0183 |
| bomVekt | 1,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4865 |
| bomStorSigma | 0,7859 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8388 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1805,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2192,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 15.10.2023 Daladubbeln, patrull, bom 8.43 | 24 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 15.10.2023 Daladubbeln, patrull, bom 8.43 | 39 | – |
| Bom over ti minutter | 177 | hele karrieren siden 2019 | 177 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.10.2023 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.26.16 | 227 /310 | 12.02 | 14.04 | 1.58 | 15.15 | 2.55 | |
| 01.10.2023 | Skärmjakten, dag 2, medel | Medel svår 3 km | 41.12 | 9 /17 | 5.43 | 15.46 | 2.11 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H13 | 57.18 | 126 /156 | 11.03 | 17.20 | 3.21 | 15.31 | 2.30 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H13 | 51.28 | 110 /156 | 3.32 | 14.36 | 1.00 | 15.31 | 2.30 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H13 | 1.14.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 40.45 | 105 /152 | 9.13 | 15.12 | 3.26 | 13.27 | 2.38 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H12 | 19.16 | 61 /152 | 0.48 | 10.42 | 0.27 | 13.27 | 2.38 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H12 | 54.08 | 116 /152 | 14.54 | 16.03 | 4.25 | 13.27 | 2.38 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H12 | 35.34 | 99 /153 | 5.25 | 13.24 | 2.02 | 13.27 | 2.38 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H12 | 37.17 | 77 /152 | 3.48 | 11.44 | 1.12 | 13.27 | 2.38 | |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | H12 | 30.49 | 23 /40 | 4.45 | 12.38 | 1.57 | 12.18 | 1.56 | |
| 04.06.2022 | Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralång | H12 | 23.41 | 18 /37 | 1.15 | 11.04 | 0.35 | 12.18 | 1.56 | |
| 30.04.2022 | Fäbodloppet dag 1 | Medelsvår 3 km | 47.17 | 33 /65 | 11.09 | 19.17 | 4.33 | 16.13 | 2.03 | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | Medelsvår 3 km | 43.49 | 12 /45 | 1.56 | 15.11 | 0.40 | 16.13 | 2.03 | – |
| 15.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 3, medel | H12 | 21.42 | 5 /13 | 1.55 | 12.07 | 1.04 | 13.46 | 2.41 | – |
| 14.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 2, lång | H12 | 32.26 | 11 /14 | 5.36 | 13.45 | 2.22 | 13.46 | 2.41 | – |
| 13.08.2021 | Världscupen, publiktävling, dag 1, medel | H12 | 37.54 | 10 /14 | 9.09 | 13.38 | 3.17 | 13.46 | 2.41 | – |
| 11.07.2021 | Fäbodloppet 2-dagars, dag 2 | H12 | 41.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M -10 | 46.11 | – | 10.27 | 13.04 | 2.57 | 14.06 | 2.40 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M -10 | 36.29 | – | 3.39 | 14.47 | 1.29 | 14.06 | 2.40 | – |