Løperprofil
Sofia Öhlund
Hakarpspojkarna
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
C-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.19
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.42
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 29.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0856 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2058 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0779 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1772 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0887 |
| bomVekt | 16,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6635 |
| bomStorSigma | 0,7743 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2835 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3278 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3705,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 08.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2773 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3542 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0022 |
| bomVekt | 3,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5751 |
| bomStorSigma | 0,8839 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0618 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0879 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1978 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2282 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2788,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.08
- Løpskapasitet
- 9.53
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2547 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2572 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0937 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1407 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,953 |
| bomVekt | 23,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8259 |
| bomStorSigma | 0,7793 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3512 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0056 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2335,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2865,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel, bom 4.30 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 57 | 23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång, bom 8.06 | 70 | – |
| Bom over ti minutter | 88 | 29.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 4, bom 11.47 | 169 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Lätt 10,0 | 1.13.42 | 8 /41 | 3.02 | 9.44 | 0.24 | 12.38 | 2.24 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Lätt 10,0 | 57.25 | 14 /41 | 6.34 | 10.57 | 1.15 | 12.38 | 2.24 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Lätt 10,0 | 57.31 | 13 /41 | 4.58 | 10.11 | 0.53 | 12.38 | 2.24 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Lätt 10,0 | 2.00.03 | 19 /41 | 14.19 | 11.34 | 1.23 | 12.38 | 2.24 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Lätt 10,0 | 2.23.33 | 28 /41 | 25.34 | 13.47 | 2.27 | 12.38 | 2.24 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Lätt 4 km | 1.06.28 | 3 /8 | 14.02 | 16.17 | 3.26 | 13.50 | 2.00 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D15 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D15 | 57.25 | 134 /171 | 15.30 | 18.13 | 4.55 | 15.59 | 2.02 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D15 | 1.12.21 | 114 /171 | 5.51 | 15.08 | 1.13 | 15.59 | 2.02 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D15 | 1.22.08 | 117 /172 | 9.18 | 15.24 | 1.45 | 15.59 | 2.02 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D15 | 1.15.07 | 120 /172 | 8.21 | 16.38 | 1.51 | 15.59 | 2.02 | – |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | D16 | 57.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | D16 | 1.10.20 | 35 /46 | 5.25 | 16.18 | 1.15 | 15.59 | 2.02 | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | D16 | 1.00.07 | 42 /47 | 10.16 | 19.04 | 3.15 | 15.59 | 2.02 | – |
| 19.03.2022 | Tolereds vårmedel | D16 | 1.01.35 | 7 /9 | 11.11 | 16.17 | 2.57 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | D14 | 14.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D14 | 25.07 | 49 /86 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | D14 | 25.22 | 69 /81 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | DM, lång, Småland | D14 | 58.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | DM, sprint, Småland | D14 | 14.21 | 2 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2021 | Tibrotrippeln, Söndagslången | D14 | 54.09 | 22 /33 | 8.15 | 13.23 | 2.02 | 12.44 | 1.53 | – |
| 12.06.2021 | Slättö sand-medeln | D14 | 19.37 | 3 /23 | 0.15 | 9.35 | 0.07 | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 11-12 | 38.00 | 7 /37 | 0.56 | 9.48 | 0.14 | 11.42 | 0.49 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 11-12 | 26.11 | 16 /33 | 2.43 | 12.08 | 1.16 | 11.42 | 0.49 | – |