Løperprofil
Noel Mohn
OLC Kapreolo
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
11 løp
C-rankingen
10 løp
N-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.57
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1276 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3273 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1508 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0997 |
| bomVekt | 2,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5841 |
| bomStorSigma | 0,8268 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0745 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2648,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3065,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.29
- Løpskapasitet
- 11.08
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1398 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1219 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0324 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8615 |
| bomVekt | 70,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4857 |
| bomStorSigma | 0,5803 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0309 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 6,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0121 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2639 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2620,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2938,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.11
- Løpskapasitet
- 9.32
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2908 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2893 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0825 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0991 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9205 |
| bomVekt | 32,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5309 |
| bomStorSigma | 0,8152 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0513 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0852 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2250,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2643,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.49
- Løpskapasitet
- 6.15
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 10,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7017 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7565 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1793 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9205 |
| bomVekt | 12,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4997 |
| bomStorSigma | 0,8476 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0327 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7414 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1496,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1869 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.39 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 193 | 05.08.2023 Filefjellmesterskapet, bom 6.12 | 193 | – |
| Bom over ti minutter | 319 | hele karrieren siden 2019 | 319 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H14 | 50.00 | 130 /182 | 8.51 | 14.13 | 2.31 | 12.49 | 1.19 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H14 | 33.26 | 81 /184 | 2.06 | 11.29 | 0.43 | 12.49 | 1.19 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H14 | 32.39 | 124 /184 | 1.04 | 13.00 | 0.25 | 12.49 | 1.19 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H14 | 41.55 | 88 /184 | 1.14 | 11.21 | 0.20 | 12.49 | 1.19 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H14 | 49.07 | 121 /184 | 4.44 | 13.18 | 1.17 | 12.49 | 1.19 | |
| 03.08.2025 | Billingemedeln, dag 2 | H14 | 46.04 | 20 /23 | 3.29 | 15.23 | 1.10 | 13.19 | 1.22 | |
| 02.08.2025 | Billingemedeln, dag 1 | H14 | 40.25 | 36 /44 | 4.03 | 15.37 | 1.34 | 13.19 | 1.22 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H13 | 38.53 | 68 /133 | 3.10 | 11.49 | 0.58 | 12.38 | 1.18 | – |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H13 | 39.18 | 72 /133 | 1.08 | 12.09 | 0.21 | 12.38 | 1.18 | – |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H13 | 30.31 | 36 /133 | 0.34 | 10.53 | 0.12 | 12.38 | 1.18 | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H13 | 49.02 | 76 /133 | 6.36 | 13.13 | 1.47 | 12.38 | 1.18 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H12 | 33.35 | 82 /143 | 3.36 | 13.17 | 1.25 | 12.42 | 1.40 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H12 | 27.09 | 91 /143 | 5.01 | 12.49 | 2.22 | 12.42 | 1.40 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H12 | 41.30 | 94 /143 | 7.04 | 13.41 | 2.20 | 12.42 | 1.40 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H12 | 27.41 | 51 /143 | 0.32 | 10.31 | 0.12 | 12.42 | 1.40 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H12 | 26.59 | 79 /142 | 0.44 | 11.40 | 0.19 | 12.42 | 1.40 | |
| 13.08.2023 | Harald Thons minneløp og KM Lang Buskerud | H 11-12 | 31.47 | 9 /14 | 2.02 | 11.39 | 0.45 | 13.29 | 1.57 | |
| 05.08.2023 | Filefjellmesterskapet | 2km | 55.22 | 4 /6 | 8.43 | 19.08 | 3.01 | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H11 | 30.41 | 40 /100 | 0.06 | 11.33 | 0.02 | 14.09 | 2.17 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H11 | 24.34 | 67 /100 | 0.37 | 13.18 | 0.20 | 14.09 | 2.17 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H11 | 43.43 | 75 /100 | 11.37 | 17.22 | 4.37 | 14.09 | 2.17 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H11 | 32.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H11 | 32.41 | 49 /100 | 5.53 | 12.52 | 2.19 | 14.09 | 2.17 | – |
| 06.08.2022 | Lassalyckans medeldistans | H10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H10 | 34.40 | 108 /131 | 13.54 | (16.06) | 6.27 | 11.10 | 1.40 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H10 | 16.13 | 21 /130 | 0.30 | 8.54 | 0.16 | 11.10 | 1.40 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H10 | 23.39 | 10 /131 | 1.43 | (7.35) | 0.33 | 11.10 | 1.40 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H10 | 24.37 | 76 /131 | 2.18 | 11.30 | 1.04 | 11.10 | 1.40 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H10 | 18.29 | 39 /131 | 0.52 | 9.46 | 0.27 | 11.10 | 1.40 | |
| 01.08.2021 | Torsås OK | H10 | 27.43 | 7 /9 | 2.07 | 13.01 | 1.00 | 12.45 | 1.20 | |
| 28.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel | H10 | 17.47 | 15 /33 | 0.10 | 11.55 | 0.07 | 13.01 | 1.20 | – |
| 27.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång | H10 | 16.43 | 14 /31 | 1.06 | 11.15 | 0.44 | 13.01 | 1.20 | – |
| 26.07.2021 | Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel | H10 | 24.07 | 24 /32 | 5.49 | 16.28 | 3.58 | 13.01 | 1.20 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | Beginner | 22.41 | – | – | – | – | – | – | – |