Løperprofil
Veronica Lund
Kolmården
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 0.45
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1309 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0711 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7425 |
| bomVekt | 22,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3077 |
| bomStorSigma | 0,7379 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0591 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0734 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3627 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2781,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2980,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.02
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 16.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0319 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1303 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0587 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1142 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9174 |
| bomVekt | 5,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,198 |
| bomStorSigma | 0,6947 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5679 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2910,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2979,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,271 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,386 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0957 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,111 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8519 |
| bomVekt | 14,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6688 |
| bomStorSigma | 0,7173 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0527 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2298,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2712 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 9.54
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2526 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5511 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,134 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8851 |
| bomVekt | 8,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2337 |
| bomStorSigma | 0,7175 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2340 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2600,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 27.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 5, bom 3.40 | 92 | – |
| Bom over fem minutter | 32 | 24.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 3, bom 5.39 | 187 | – |
| Bom over ti minutter | 220 | hele karrieren siden 2012 | 220 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.08.2024 | DM, medel, Östergötland | D45 | 27.58 | 2 /11 | 0.17 | 9.46 | 0.06 | 10.31 | 0.37 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Medelsvår 6,0 | 1.06.12 | 2 /30 | 5.10 | 9.51 | 0.46 | 11.46 | 1.48 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Medelsvår 6,0 | 1.02.17 | 4 /36 | 10.06 | 11.00 | 1.47 | 11.46 | 1.48 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 6,0 | 44.41 | 3 /49 | 7.04 | 8.52 | 1.24 | 11.46 | 1.48 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Lätt 10,0 | 56.56 | 2 /20 | 0.43 | 7.36 | 0.06 | – | – | – |
| 16.05.2024 | DM, sprint, Östergötland | D45 | 13.41 | 1 /10 | 0.08 | 7.02 | 0.04 | 7.36 | 0.10 | – |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | Svår 7 km | 1.04.17 | 11 /35 | 1.12 | 9.50 | 0.11 | 10.29 | 0.38 | |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 7 km | 1.21.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | Svår 5 km | 59.28 | 22 /64 | 4.04 | 10.02 | 0.41 | 10.38 | 0.42 | |
| 26.03.2022 | Nyköpingsorienteringen | Svår 5 km | 50.26 | 18 /64 | 3.34 | 9.52 | 0.42 | 10.56 | 0.48 | |
| 20.03.2022 | Kringelträffen, dag 2, lång | D45 | 46.56 | 3 /10 | 0.31 | 10.38 | 0.07 | 10.56 | 0.48 | |
| 22.08.2021 | Kolmårdsträffen, lång | D40 | 51.24 | 3 /8 | 3.51 | 10.31 | 0.47 | 11.24 | 0.59 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 40- | 31.39 | 3 /26 | 0.16 | 9.39 | 0.05 | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 40- | 14.33 | 1 /13 | 0.30 | 6.44 | 0.14 | – | – | – |
| 17.09.2013 | Nærløp Sprintkamp 5 | Jenter NY | 27.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2012 | Sprintkamp 1, Solås | Damer Ny | 37.06 | 37 /37 | 4.46 | 16.13 | 2.05 | – | – | – |