Løperprofil
Liv Herne
Tumba-Mälarhöjden OK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 11.36
- O-evne
- 0.44
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 10.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0253 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0288 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0654 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9135 |
| bomVekt | 61,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,176 |
| bomStorSigma | 0,5788 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0831 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3041 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0035 |
| fartSesongSin | −0,0079 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3086,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3279,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.44
- Løpskapasitet
- 7.31
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0033 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,215 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9966 |
| bomVekt | 2,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0583 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0975 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2788,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2865,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 10.51
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1657 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1668 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1964 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1065 |
| bomVekt | 1,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3759 |
| bomStorSigma | 0,7773 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2551,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2971 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 101 | 16.09.2022 SM, medel (Swedish League, #8), bom 2.13 | 101 | – |
| Bom over fem minutter | 306 | hele karrieren siden 2019 | 306 | – |
| Bom over ti minutter | 306 | hele karrieren siden 2019 | 306 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.05.2025 | Värmlandstrippeln, dag 2 | Blå 3,0 | 35.44 | 24 /83 | 2.39 | 12.51 | 0.57 | 12.10 | 0.46 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | 3-dagars Svår 5,0 | 39.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | 3-dagars Svår 5,0 | 45.16 | 29 /61 | 1.39 | 11.30 | 0.25 | 11.52 | 0.45 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | 3-dagars Svår 5,0 | 59.21 | 28 /61 | 2.16 | 11.56 | 0.27 | 11.52 | 0.45 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D17-20 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D17-20 Kort | 37.31 | 11 /65 | 3.24 | 11.55 | 1.05 | 11.52 | 0.49 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D17-20 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D17-20 Kort | 29.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D17-20 Kort | 56.37 | 6 /66 | 4.22 | 11.09 | 0.52 | 11.52 | 0.49 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | DM, sprint, Stockholm | D20 | 3.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2023 | Haninge SOK, långdistans | D20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2023 | Skarpnäcks långdistans | D20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 3 km | 33.58 | 5 /55 | 1.42 | 10.15 | 0.31 | 11.57 | 0.47 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | D20 Elit | 42.12 | 42 /69 | 1.11 | 10.33 | 0.18 | 11.57 | 0.47 | |
| 22.10.2022 | Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubbeln | D18 Elit | 39.34 | 50 /63 | 4.21 | 13.25 | 1.28 | 12.36 | 0.51 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18 C-Final | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D18-B | 45.29 | 30 /33 | 7.33 | 14.08 | 2.21 | 12.30 | 0.48 | |
| 11.09.2022 | SM, publiktävling (Bjursåsluffen) | Medelsvår 3 km | 32.04 | 11 /62 | 2.03 | 12.00 | 0.46 | – | – | – |
| 28.08.2022 | DM, medel, Stockholm | D18 | 45.44 | 22 /28 | 2.17 | 13.32 | 0.41 | 12.17 | 0.40 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D18 | 37.32 | 29 /172 | 1.27 | 11.17 | 0.26 | 12.03 | 0.41 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D18 | 1.16.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D18 | 55.26 | 42 /173 | 6.52 | 11.59 | 1.29 | 12.03 | 0.41 | |
| 11.05.2022 | DM, sprint, Stockholm | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | Svår 5 km | 53.49 | 30 /49 | 0.56 | 12.06 | 0.13 | 12.30 | 0.38 | |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | Svår 5 km | 1.02.31 | 14 /28 | 3.25 | 12.15 | 0.40 | 12.30 | 0.38 | |
| 24.10.2021 | Swedish League, jaktstartsfinal, avkortad lång | D18E | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | Swedish League, lång (WRE) | D18 Elit | 1.43.29 | 55 /80 | 4.51 | 13.42 | 0.39 | 13.00 | 0.41 | |
| 16.10.2021 | SM, sprint | D18 kval C | 17.33 | 26 /38 | 0.07 | 9.14 | 0.04 | 9.02 | 0.12 | – |
| 19.09.2021 | SM, lång | D18 Final B | 1.08.01 | 27 /42 | 0.45 | 12.27 | 0.08 | 13.07 | 0.37 | |
| 18.09.2021 | SM, lång | D18 Kval A | 57.56 | 20 /29 | 1.38 | 12.07 | 0.20 | 13.07 | 0.37 | |
| 11.09.2021 | DM, sprint, Stockholm | D18 | 15.29 | 12 /24 | 0.01 | 8.10 | 0.01 | – | – | – |
| 04.09.2021 | DM, medel, Stockholm | D18 | 40.39 | 12 /27 | 3.39 | 14.10 | 1.16 | 13.07 | 0.37 | |
| 28.08.2021 | SM, medel | D18 Final B | 41.14 | 16 /38 | 1.56 | 12.14 | 0.34 | 13.19 | 0.39 | |
| 27.08.2021 | SM, medel | D18E A | 48.46 | 28 /34 | 2.48 | 14.46 | 0.51 | 13.19 | 0.39 | |
| 08.08.2021 | Tibrotrippeln, Söndagslången | D18 | 1.21.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2021 | Tibrotrippeln, Lördagsmedeln | D18 | 41.54 | 3 /5 | 0.00 | 12.51 | 0.00 | 13.19 | 0.39 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W -15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -15 | 38.16 | 39 /58 | 2.07 | 15.23 | 0.51 | 13.53 | 0.44 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W -15 | 29.05 | 25 /45 | 0.14 | 12.31 | 0.06 | 13.53 | 0.44 | – |