Løperprofil
Linnea Lund
Kolmården
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 9.21
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 01.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1897 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1934 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0674 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0646 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0225 |
| bomVekt | 104,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3907 |
| bomStorSigma | 0,7255 |
| antallBom | 74 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0513 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 3,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0036 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6508 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2487,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2782,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.11
- Løpskapasitet
- 6.59
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 16.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1494 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,164 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0569 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1091 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9565 |
| bomVekt | 10,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,058 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8262 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2588 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2661,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 66 | 27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel, bom 4.34 | 99 | – |
| Bom over fem minutter | 147 | 06.05.2023 Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden, bom 7.33 | 164 | – |
| Bom over ti minutter | 312 | 25.07.2022 O-Ringen Uppsala, bom 12.00 | 312 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | Svart 5,0 | 52.22 | 78 /134 | 5.02 | 10.36 | 1.01 | 10.29 | 1.11 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Svår 5,0 | 47.39 | 36 /177 | 3.07 | 9.56 | 0.39 | 10.21 | 1.11 | |
| 16.05.2024 | DM, sprint, Östergötland | D21 | 16.54 | 9 /12 | 0.00 | 7.03 | 0.00 | 7.17 | 0.12 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D20 Elit | 1.10.31 | 26 /104 | 2.09 | 9.07 | 0.17 | 10.32 | 1.13 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D20 Elit | 47.52 | 72 /104 | 11.16 | 12.25 | 2.55 | 10.32 | 1.13 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D20 Elit | 13.52 | 25 /104 | 0.01 | 8.53 | 0.01 | 10.32 | 1.13 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D20 Elit | 1.20.27 | 28 /104 | 1.21 | 9.16 | 0.09 | 10.32 | 1.13 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D20 Elit | 1.29.08 | 62 /104 | 6.23 | 10.58 | 0.47 | 10.32 | 1.13 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | D20 Elit | 39.58 | 57 /84 | 7.30 | 11.05 | 2.05 | 10.26 | 1.13 | |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | D20 Elit | 1.22.04 | 15 /58 | 2.46 | 8.57 | 0.18 | 10.26 | 1.13 | |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | D20 Elit | 40.21 | 48 /67 | 9.44 | 12.38 | 3.03 | 10.26 | 1.13 | |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | D20 Elit | 1.28.12 | 23 /57 | 4.49 | 9.19 | 0.31 | 10.19 | 1.08 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | D20 Elit | 40.04 | 31 /69 | 3.55 | 10.01 | 0.59 | 10.19 | 1.08 | |
| 25.03.2023 | Nyköpingsorienteringen | D20 | 54.15 | 4 /9 | 5.08 | 9.30 | 0.54 | 10.18 | 1.09 | |
| 17.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D20 Final | 40.11 | 16 /41 | 3.16 | 9.27 | 0.46 | 10.25 | 1.07 | |
| 16.09.2022 | SM, medel (Swedish League, #8) | D20-B | 33.57 | 14 /30 | 2.52 | 10.09 | 0.51 | 10.25 | 1.07 | |
| 11.09.2022 | SM, lång (Swedish League, #7) | D20 Final A | 2.07.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | SM, lång | D20 Kval B | 1.07.39 | 7 /23 | 1.13 | 9.12 | 0.10 | 10.25 | 1.07 | |
| 20.08.2022 | NAIS-Träffen, dag 1, medel | D21 | 38.39 | 7 /22 | 0.26 | 9.05 | 0.06 | 10.31 | 1.12 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D20 Elit | 1.44.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D20 Elit | 40.00 | 30 /118 | 0.17 | 9.15 | 0.04 | 10.34 | 1.16 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D20 Elit | 15.59 | 43 /119 | 0.01 | 9.12 | 0.01 | 10.34 | 1.16 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D20 Elit | 1.31.59 | 64 /119 | 14.24 | 10.56 | 1.43 | 10.34 | 1.16 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D20 Elit | 1.09.21 | 79 /119 | 16.18 | 12.05 | 2.50 | 10.34 | 1.16 | |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | D20 Elit | 42.28 | 30 /59 | 2.17 | 10.35 | 0.34 | 10.37 | 1.02 | |
| 22.04.2022 | SM, natt (Swedish League, #3) | D20 Elit | 1.18.58 | 24 /52 | 14.22 | 11.29 | 2.05 | 10.37 | 1.02 | |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | D20 Elit | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | D20 Elit | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2022 | Nyköpingsorienteringen | D20 | 47.46 | 4 /21 | 1.32 | 8.49 | 0.17 | 10.32 | 0.56 | |
| 20.03.2022 | Kringelträffen, dag 2, lång | D20 | 1.10.30 | 5 /5 | 3.47 | 12.09 | 0.39 | 10.32 | 0.56 | |
| 16.10.2021 | SM, sprint | D18 kval B | 14.30 | 8 /37 | 0.00 | 7.26 | 0.00 | 7.34 | 0.12 | |
| 19.09.2021 | SM, lång | D18 Final A | 1.06.53 | 15 /42 | 1.59 | 9.58 | 0.18 | 10.55 | 1.03 | |
| 18.09.2021 | SM, lång | D18 Kval A | 48.11 | 7 /29 | 3.10 | 10.04 | 0.40 | 10.55 | 1.03 | |
| 12.09.2021 | DM, lång, Östergötland | D18 | 51.50 | 2 /5 | 3.52 | 10.13 | 0.46 | 10.55 | 1.03 | |
| 28.08.2021 | SM, medel | D18 Final A | 1.01.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2021 | SM, medel | D18E C | 38.25 | 13 /30 | 2.12 | 11.36 | 0.40 | 11.18 | 1.14 | |
| 22.08.2021 | Kolmårdsträffen, lång | D18 | 46.10 | 3 /4 | 0.57 | 9.27 | 0.12 | 11.18 | 1.14 | |
| 19.06.2021 | Ljungsbrosprinten | D18 | 14.48 | 2 /6 | 0.00 | 6.21 | 0.00 | 7.00 | 0.12 | – |
| 16.05.2021 | Grönklittslången med elittest | D21 Elit | 1.06.00 | 37 /105 | 3.14 | 10.44 | 0.32 | 12.39 | 1.42 | – |
| 15.05.2021 | Grönklittsmedeln med elittest | D21 Elit | 41.11 | 70 /121 | 7.13 | 12.28 | 2.11 | 12.39 | 1.42 | – |
| 13.05.2021 | Bjursåsluffen med elittest, lång | D21 Elit | 1.32.37 | 77 /105 | 12.35 | 13.29 | 1.50 | 12.39 | 1.42 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W -16 | 32.10 | 21 /49 | 5.40 | 11.19 | 2.00 | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W -16 | 16.14 | 7 /29 | 0.01 | 6.51 | 0.00 | – | – | – |