Løperprofil
Peter Lund
Kolmården
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 10.36
- O-evne
- 0.58
- Jevnhet ±
- 15,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 14.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,096 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1534 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0971 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0166 |
| bomVekt | 24,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2617 |
| bomStorSigma | 0,7251 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0461 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1004 |
| havariVekt | 1,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5208 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2821,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3079,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 9.42
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 13.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1791 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0611 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2743 |
| bomVekt | 7,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6173 |
| bomStorSigma | 0,5536 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6536 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3595,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3727,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2791 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5425 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,876 |
| bomVekt | 5,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,554 |
| bomStorSigma | 0,8891 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2278,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2713,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 9.22
- O-evne
- 1.05
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3089 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,58 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,134 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9634 |
| bomVekt | 8,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1589 |
| bomStorSigma | 0,6846 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0467 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2211,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2468,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 14.09.2024 Etatsmesterskap for Statens vegvesen - mellomdistanse, bom 2.14 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 38 | 23.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 2, bom 5.01 | 83 | – |
| Bom over ti minutter | 184 | hele karrieren siden 2019 | 184 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2024 | Etatsmesterskap for Statens vegvesen - mellomdistanse | H-N | 37.14 | 5 /5 | 4.32 | (17.36) | 2.09 | 11.06 | 0.54 | |
| 13.09.2024 | Etatsmesterskap for Statens vegvesen - sprint | H-N | 33.32 | 5 /5 | 9.10 | 13.57 | 3.49 | 9.52 | 0.26 | – |
| 24.08.2024 | DM, medel, Östergötland | H55 | 36.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Medelsvår 6,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 6,0 | 43.58 | 2 /49 | 6.44 | 8.43 | 1.20 | – | – | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Lätt 10,0 | 55.57 | 1 /20 | 1.10 | 7.28 | 0.09 | – | – | – |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 7 km | 1.07.28 | 10 /26 | 1.57 | 9.10 | 0.16 | 10.00 | 0.44 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H50-2 | 50.20 | 33 /153 | 3.07 | 9.05 | 0.34 | 10.09 | 0.50 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H50-2 | 33.41 | 63 /153 | 1.07 | 10.18 | 0.20 | 10.09 | 0.50 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H50-2 | 58.45 | 60 /153 | 2.29 | 10.12 | 0.26 | 10.09 | 0.50 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H50-2 | 1.02.00 | 77 /153 | 7.36 | 10.57 | 1.21 | 10.09 | 0.50 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H50-2 | 43.14 | 51 /153 | 6.58 | 9.52 | 1.35 | 10.09 | 0.50 | |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | Svår 5 km | 55.48 | 15 /64 | 2.46 | 9.24 | 0.28 | 9.53 | 0.33 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 50- | 30.02 | 12 /93 | 0.31 | 8.20 | 0.09 | – | – | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 50- | 16.59 | 3 /35 | 0.06 | 6.46 | 0.02 | – | – | – |