Løperprofil
Anette Lantz
OK Österåker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.10
- Løpskapasitet
- 14.48
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 37 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2693 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2688 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0738 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0169 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 12,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 25,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0532 |
| bomVekt | 224,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5412 |
| bomStorSigma | 0,7663 |
| antallBom | 79 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 17,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0167 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1563 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0125 |
| fartSesongSin | 0,0119 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3937,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4301,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.46
- Løpskapasitet
- 12.29
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4303 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4765 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0458 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,672 |
| bomVekt | 15,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,071 |
| bomStorSigma | 0,5436 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0494 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0152 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6407 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,007 |
| fartSesongSin | 0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4631,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4731,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 17.10.2026 Helg utan älg, etapp 1, lång, bom 2.54 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 19 | 17.10.2026 Helg utan älg, etapp 1, lång, bom 5.43 | 157 | – |
| Bom over ti minutter | 464 | hele karrieren siden 2019 | 464 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Helg utan älg, etapp 2, medel | D60 | 37.37 | 15 /33 | 2.32 | 15.14 | 1.02 | 16.10 | 1.22 | |
| 17.10.2026 | Helg utan älg, etapp 1, lång | D60 | 1.07.35 | 17 /33 | 8.38 | 16.52 | 2.09 | 16.10 | 1.22 | |
| 13.09.2026 | Järfälla OK, medel | D60 | 45.05 | 10 /16 | 3.25 | 16.12 | 1.14 | 16.12 | 1.22 | |
| 23.08.2026 | Skärgårdshelgen, lång | D60 | 1.13.46 | 3 /9 | 1.46 | 14.33 | 0.21 | 16.12 | 1.29 | |
| 08.08.2026 | Vildmarksdubbeln, dag 1, medel | D60 | 47.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 60- | 29.07 | 21 /29 | 3.33 | 13.19 | 1.37 | 13.00 | 0.18 | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 60- | 1.03.43 | 23 /60 | 4.00 | 16.47 | 1.03 | 16.20 | 1.35 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | D 60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | Idre Fjällorientering | D60 | 58.19 | 9 /14 | 6.24 | 15.15 | 1.40 | 16.18 | 1.38 | |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | D60 | 1.07.01 | 28 /38 | 9.41 | 16.44 | 2.25 | 16.18 | 1.38 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | D60 | 40.23 | 28 /43 | 3.15 | 16.28 | 1.20 | 16.18 | 1.38 | |
| 05.06.2026 | Ösaträffen, etapp 1, medel | D60 | 32.58 | 13 /32 | 1.00 | 13.52 | 0.25 | 16.18 | 1.38 | |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | D55 | 22.21 | 59 /92 | 2.28 | 16.56 | 1.52 | 16.36 | 1.39 | |
| 26.04.2026 | Uppsala möte, lång | D60 | 1.04.35 | 5 /7 | 6.07 | 16.53 | 1.36 | 16.35 | 1.41 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | D60 | 36.33 | 19 /32 | 4.01 | 15.54 | 1.45 | 16.35 | 1.41 | |
| 03.04.2026 | Swedish League, #1, sprint (WRE) + Påsksprinten (publiktävling) | D60 | 34.50 | 5 /6 | 4.11 | 18.49 | 2.16 | – | – | – |
| 29.03.2026 | Ingarödubbeln, medel | D60 | 49.17 | 14 /22 | 0.29 | 18.33 | 0.11 | 16.27 | 1.35 | |
| 07.09.2025 | DM, medel, Stockholm | D60 | 43.37 | 16 /22 | 8.22 | 17.23 | 3.20 | 16.04 | 1.45 | |
| 24.08.2025 | Sundbybergs IK, dag 2, medel | D60 | 39.30 | 10 /16 | 6.39 | 16.21 | 2.45 | 15.58 | 1.40 | |
| 17.08.2025 | Bromsebydubbeln, medeldistans | D60 | 46.20 | 23 /30 | 7.41 | 17.17 | 2.52 | 15.58 | 1.40 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Svart 5,0 | 1.01.31 | 252 /313 | 2.45 | 14.18 | 0.38 | 15.54 | 1.33 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Svart 5,0 | 57.32 | 143 /248 | 1.21 | 13.12 | 0.19 | 15.54 | 1.33 | |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | D55 | 40.22 | 27 /49 | 3.26 | 14.59 | 1.16 | 16.10 | 1.38 | |
| 14.05.2025 | Stockholm City Cup, #1 | D55 | 28.01 | 68 /99 | 3.48 | 18.23 | 2.30 | 16.19 | 1.41 | |
| 26.04.2025 | Pålamalmsdubbeln, lång | D60 | 54.02 | 13 /19 | 4.05 | 14.51 | 1.07 | 15.57 | 1.42 | |
| 21.04.2025 | Den sista medeln | D60 | 30.58 | 5 /8 | 0.26 | 14.15 | 0.12 | 15.57 | 1.42 | |
| 12.04.2025 | Ormingemedeln | Blå 3,0 | 1.02.50 | 51 /76 | 11.00 | 17.19 | 3.02 | 15.57 | 1.42 | |
| 03.11.2024 | Höstlunken | Svår 5 | 1.18.11 | 43 /59 | 1.27 | 14.39 | 0.16 | 16.05 | 1.44 | |
| 29.09.2024 | Täby OK, medeldistans | Blå 3 km | 1.06.00 | 51 /66 | 13.36 | 20.28 | 4.13 | 16.18 | 1.59 | |
| 18.08.2024 | Mälarhöjdens IK, medeldistans | Svår 3 km | 43.06 | 41 /77 | 2.50 | 14.42 | 0.58 | 14.55 | 1.42 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Svår 5,0 | 1.06.18 | 160 /196 | 8.27 | 18.38 | 2.23 | 14.46 | 1.57 | |
| 27.08.2023 | Törnskogsdubbeln, långdistans | D60 | 1.03.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D60 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D60 | 1.29.42 | 59 /62 | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D60 | 58.52 | 40 /62 | 12.35 | 15.37 | 3.20 | 14.41 | 2.00 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D55 | 52.04 | 52 /120 | 2.12 | 13.56 | 0.35 | 14.09 | 1.46 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D55 | 34.16 | 35 /121 | 0.42 | 11.50 | 0.15 | 14.09 | 1.46 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D55 | 57.47 | 61 /121 | 5.01 | 13.58 | 1.13 | 14.09 | 1.46 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D55 | 1.01.14 | 62 /121 | 6.43 | 14.05 | 1.33 | 14.09 | 1.46 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D55 | 57.13 | 56 /121 | 13.06 | 14.30 | 3.19 | 14.09 | 1.46 | |
| 17.04.2022 | Attunda OK, medel | D55 | 51.26 | 12 /16 | 12.33 | 17.32 | 4.17 | 15.16 | 2.07 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenA3 | 1.14.16 | 33 /67 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 55- | 37.25 | 15 /55 | 4.24 | 12.49 | 1.30 | 13.11 | 1.27 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 55- | 30.48 | 9 /41 | 1.39 | 11.46 | 0.38 | 13.11 | 1.27 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 55- | 44.43 | 16 /34 | 7.06 | 13.57 | 2.13 | 13.11 | 1.27 | – |