Løperprofil
Olle Brandin
OK Kåre
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 8.04
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3371 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2734 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0785 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1021 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1576 |
| bomVekt | 33,15 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4987 |
| bomStorSigma | 0,8174 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0675 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 1,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8089 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2148,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2547,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.54
- Løpskapasitet
- 5.41
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 12.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,356 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2807 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0567 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1663 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,041 |
| bomVekt | 12,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2938 |
| bomStorSigma | 0,67 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,874 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2104,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2188,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.06
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3415 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3553 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,02 |
| bomVekt | 2,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5104 |
| bomStorSigma | 0,8588 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2140,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2613 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.18
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3905 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,423 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0941 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3035 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0083 |
| bomVekt | 2,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4516 |
| bomStorSigma | 0,806 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9748 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2039,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2433,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 29.06.2024 3+3 i Sälen, etapp 2, lång, bom 4.28 | 48 | – |
| Bom over fem minutter | 24 | 29.06.2024 3+3 i Sälen, etapp 2, lång, bom 8.08 | 209 | – |
| Bom over ti minutter | 301 | hele karrieren siden 2019 | 301 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | H18 Elit | 45.05 | 15 /18 | 6.01 | 10.26 | 1.24 | 10.11 | 1.35 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | H18 Elit | 1.20.43 | 12 /17 | 14.50 | 10.26 | 1.55 | 10.11 | 1.35 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | H18 Elit | 43.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2023 | DM, lång, Dalarna | H16 | 46.20 | 3 /12 | 2.12 | 8.26 | 0.24 | 9.45 | 1.09 | |
| 02.09.2023 | DM, sprint, Dalarna | H16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #2), masstart, DM för aktuella distrikt | H16 | 1.00.18 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2023 | MTBO, USM/JSM/SM/VSM (Svenska cupen, #1), medel, DM för aktuella distrikt | H16 | 52.21 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupen | H16 | 48.29 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupen | H16 | 16.26 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H15 | 19.43 | 39 /82 | 1.05 | 10.02 | 0.33 | 10.39 | 1.19 | |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H15 | 31.08 | 26 /79 | 6.54 | 7.45 | 1.43 | 6.45 | 0.16 | – |
| 11.11.2022 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H15 | 19.03 | 25 /73 | 1.06 | 6.41 | 0.23 | 6.45 | 0.16 | – |
| 16.10.2022 | Daladubbeln, patrull | H16 | 1.23.19 | 93 /208 | 5.32 | 9.53 | 0.39 | 10.38 | 1.23 | |
| 10.09.2022 | Ungdoms-SM, lång | H15 | 1.07.36 | 49 /136 | 12.20 | 10.42 | 1.57 | 10.50 | 1.28 | |
| 09.09.2022 | Ungdoms-SM, sprint | H15 | 17.24 | 58 /136 | 0.31 | 6.56 | 0.12 | – | – | – |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 38.28 | 42 /62 | 7.18 | 12.12 | 2.19 | 11.20 | 1.39 | – |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 43.51 | 20 /61 | 3.41 | 9.36 | 0.48 | 11.20 | 1.39 | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 34.56 | 35 /62 | 4.25 | 10.32 | 1.20 | 11.20 | 1.39 | – |
| 23.04.2022 | Kvarnsvedsträffen | H16 | 43.06 | 6 /7 | 8.08 | 13.47 | 2.36 | – | – | – |
| 14.11.2021 | O-event, dag 3, Zoorienteringen | H14 | 16.47 | 33 /85 | 0.43 | 10.36 | 0.27 | – | – | – |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | H14 | 28.27 | 37 /66 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2021 | O-event, dag 1, Sprint by Night | H14 | 13.19 | 21 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 11-12 | 56.49 | 27 /49 | 3.18 | 13.42 | 0.48 | 12.38 | 0.57 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 11-12 | 24.38 | 22 /39 | 2.15 | 11.31 | 1.03 | 12.38 | 0.57 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 11-12 | 26.19 | 21 /29 | 1.22 | 12.06 | 0.38 | 12.38 | 0.57 | – |