Løperprofil
Tuire Niemi
Tampereen Pyrintö
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.36
- Løpskapasitet
- 14.02
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2158 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,097 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0127 |
| bomVekt | 28,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6092 |
| bomStorSigma | 0,8926 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0421 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 1,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1914 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3736 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4152 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.48
- Løpskapasitet
- 9.36
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1895 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0782 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0963 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1 |
| bomVekt | 24,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2311 |
| bomStorSigma | 0,6626 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0528 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5864 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3559,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3635 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 07.08.2024 WMOC Middle Final, 7.8.2024, bom 4.11 | 49 | – |
| Bom over fem minutter | 24 | 06.08.2024 WMOC Forest Qualification, 6.8.2024, bom 9.21 | 82 | – |
| Bom over ti minutter | 84 | 15.08.2023 WMOC 2023 Forest Qualificatio, bom 16.26 | 126 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W70A | 1.01.58 | 19 /73 | 3.33 | 14.46 | 0.51 | 15.09 | 1.32 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W70A | 38.37 | 24 /81 | 5.22 | 14.51 | 2.04 | 15.09 | 1.32 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W70-2 | 56.18 | 9 /58 | 11.14 | 15.47 | 3.09 | 15.09 | 1.32 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W70A | 16.38 | 20 /80 | 0.40 | 9.55 | 0.24 | 9.28 | 0.12 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W70-3 | 14.03 | 6 /52 | 2.11 | 9.53 | 1.32 | 9.28 | 0.12 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | W65-A | 1.11.16 | 65 /80 | 0.28 | 16.52 | 0.07 | 16.05 | 1.33 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | W65-B | 39.18 | 6 /80 | 5.24 | 16.12 | 2.13 | 16.05 | 1.33 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | W65-1 | 1.16.23 | 28 /59 | 18.32 | 19.05 | 4.38 | 16.05 | 1.33 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | W65-A | 14.24 | 42 /81 | 0.04 | 9.25 | 0.03 | 9.53 | 0.16 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | W65-2 | 16.39 | 20 /59 | 0.07 | 9.50 | 0.04 | 9.53 | 0.16 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W65-A | 1.01.39 | 31 /83 | 9.29 | 15.59 | 2.27 | 14.37 | 1.39 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W65-A | 54.54 | 57 /81 | 14.45 | 18.03 | 4.51 | 14.37 | 1.39 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W65-1 | 52.52 | 9 /56 | 2.20 | 13.10 | 0.35 | 14.37 | 1.39 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W65-A | 29.58 | 76 /81 | 8.00 | (16.03) | 4.17 | 10.39 | 0.21 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W65-2 | 20.21 | 19 /55 | 4.06 | 11.32 | 2.19 | 10.39 | 0.21 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | W 65- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 65- | 29.23 | 5 /25 | 1.22 | 13.18 | 0.37 | 13.25 | 1.00 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 65- | 36.57 | 8 /26 | 1.53 | 13.14 | 0.40 | 13.25 | 1.00 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 65- | 17.41 | 4 /23 | 0.08 | 9.45 | 0.04 | – | – | – |